Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 2019

Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 2019
12.05.2019

Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 20

Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır? Yaz sakinleri için ipuçları

Birçok yaz mevsimi nasıl başa çıkılacağını bilmek istiyorBahçedeki benler. Bu küçük tüylü hayvanlar çok güzel. Bununla birlikte, benlerden ve yardımlardan var. Örneğin, doğal olarak hamle zararlı böceklerin larvaları yemek kaldırım, zemin gevşetti. Ancak benlerin kökleri bitki ve ağaçların köklerini zayıflatarak bahçeye büyük zarar verir. Buna ek olarak, aynı zamanda negatif toprağın durumunu etkiler solucan yemek karşı olmadığını kabarık bir kör, oluşturma.

benle savaşmanın yolları

İlk uyarı

Öyleyse sorma: "Bahçe alanındaki benlerle nasıl başa çıkacağız?", Bunların oluşmasını önlemek için bazı önlemlere başvurmalıyız. "Şirin hayvanlar" henüz alanınıza bakmadıysa bile, kendilerini bu tür misafirlerden korumak hala faydalıdır. Bunu yapmak için, onlardan çit vermeniz yeterlidir.

Bu şekilde yapılır: Bahçe alanının çevresine, küçük bir metal galvanizli örgü, yarım metreden daha derin bir derinlikte yere gömülür. Toprağın üstünde, serbest kenarı en az 20 cm'dir. Böylece herhangi bir köke sitenizi zeminin altından veya üstünden geçemez. Buna ek olarak, böyle bir "kurulum" solucanların ve böceklerin bahçeye nüfuz etmesini engellemez. Bir ızgara yerine, kayrak veya sac metal sacları aynı ilkeye göre monte edebilirsiniz. Bununla birlikte, o zaman, ben hariç, kullanışlı "misafirler" çitlerle çevrili bölgeye giremez.

Büyükbaba sana bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılacağını öğretecek

Gerçekten de, savaşacak yollar varben, dedelerimizden ve büyükanelerden bize ulaştı. Kabarık zararlıları bahçeden çıkarmak için icat ettikleri şey değil. Örneğin, en eski yollarından (200 yıl söyle) biri - molehills sazlıkların üzerinde ortaya çıkıyor. Bunu yapmak için, bitkinin uzun sapları her deliğe yerleştirilir. Rüzgarda, sazlar "ses çıkarmaya" başlar ve bu sesleri yeraltına iletir. Bu türden bir ses çok hoşnutsuz ve emekli olmak için acele ediyor.

Bir köstebeği korkutmanın bir başka "gürültülü" yolu şudur:cam şişeler. Yüzeye serbest boynu bırakarak 45 derecelik bir açıyla yere gömülürler. Rüzgar, şişeye girerken, benlere dayanılmaz bir hum yaratıyor.benlere karşı

Birçoğu teneke kutuları kullanıyor ve kutuları ekliyorBahisler üzerine yere fırladı. Rüzgarın üstünde duran böyle bir yapı çok gürültüydü. Ve böyle tatsız bir ses sadece benleri rahatsız etmez, aynı zamanda sitenin sahibini rahatsız eder. Dolayısıyla, bu "gürültülü" yöntemlerin tümü, dacha ve komşuları gibi kendilerini çok fazla zararlı bulmazlar. Ve çok estetik görünmüyorlar.

"Sessiz" ve köstebeklere karşı radikal tedbirler

Köstebekle mücadelede, özelTuzaklar dolandırıcılar. Basit tel kelepçelerden gerçek mini giyotinlere kadar çeşitli varyasyonlarla sunuluyorlar. Bununla birlikte, burada "yan etkiler" vardır. Örneğin, eğer bir köstebek canlıysa, ondan nasıl kurtulacağınızı düşünmelisiniz. Hayvan ölürse, cesedi en hoş görme değildir.bahçede mollerle nasıl baş edilir

Bahçede mollerle nasıl baş edilirinsanca

Ultrasonik mol püskürtücüler var,hayvanı öldürmeyen ve kişi herhangi bir sorun almaz. Alkalin veya güneş pili pahasına çalışırlar ve doğrudan zemine yerleştirilirler. Cihazın ürettiği ultrason kesinlikle insana duyulmaz ve köstebe son derece tatsızdır. Bahçede bu tür korkaklar bırakmak için tüm yaz sezonu boyunca gereklidir. O zaman hiç kimse seni rahatsız etmeyecek. Üstelik, o ve meslektaşları bahçe arsında yapacak hiçbir şeyiniz olmadığını "bildirecekler".

Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 2019

Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 2019

Related news

 • Şems Aslan Saç Bakımı Tarifleri
 • Ceyşul İzze
 • Dolarda sakin seyir
 • İnanmak ve Bilmek
 • Fırında Pratik Tavuk Şiş Tarifi Videosu

 • Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 48

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları


  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 55

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 42

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 94

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 86

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 29

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 76

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 37

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 18

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 39

  Bahçedeki benlerle nasıl başa çıkılır Yaz sakinleri için ipuçları 12