Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 2019

Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 2019
22.07.2019

Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 89

Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir? Hosta - doğru yeniden üretim

Bu şaşırtıcı kabarık çalılaraile zambak ve neredeyse her yerde dağıtılan. Bu uzun ömürlü bitkinin bir başka adı da bir işlevdir; soluk sarıdan doygun bataklığa kadar neredeyse her renkte olabilir. Çiçekçilerle başa çıkmanın başlıca sorularından biri: "Nakil ne zaman yapılmalıdır?" Yeni bir yere transfer edilen ev sahibi daha dekoratif hale gelir.

bir ev sahibini ne zaman nakletmekBahçecilikte fonksiyonlar birkaç çeşide ayrılırcüce çeşitleri (10 cm'ye kadar), minyatür (25 cm'ye kadar), küçük (40 cm'e kadar), geniş (90 cm'e kadar) ve devler (90 cm'nin üzerinde). Uzun ve güzel çiçek açmanın, zamanla inceltilen çalılar tarafından gerçekleştirilmesi kolaydır. Bir ev sahibini bir alana veya başka bir yere nakletmek daha iyi olduğunda, çözmek oldukça kolaydır: Eğer bitki beş yaşına ulaştıysa, zaten bölünebilir. Bu arada, bir işlevin ömrü 10-20 yılı aşabilir; bu da ihmal edilen yataklar terk edilmiş bir çiçek bahçesi veya ön bahçenin topraklarını tamamen kaplayabilir.

Bir sıcaklık rejimine karşı, bu bitkiİhtiyaç duyduğunuz - hem yaz sıcaklığını hem de şiddetli donları mükemmel bir şekilde tolere eder. Ev sahibini nasıl ve ne zaman transfer edeceklerine karar verirken, doğru yeri seçmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Çok çeşitli çeşitlerden söz ediyorsak, iyi aydınlatılmış gladyalara tercih edilmelidir, ancak monokromatik koyu yeşil yapraklı türler gölgede ve çeşitli su gövdelerinde aktif olarak büyüyecektir. Sallayarak funk'lar düzenli ve bol miktarda olmalıdır: Kurutma işlemi bittikten sonra dekorasyon dekorasyonunu hızla kaybeder. Bu durumda, hiçbir "bataklık" çalılığının gerekli olmadığı, erişkin kök sisteminin yeryüzüne girdiği ve normal nem akışının kendisinin üstesinden gelebileceği hatırlanmaya değer.ev sahibi naklettiğinde

Soru ortaya çıkıyor: "Transplant ne zaman yapılmalı?"Ev sahibi beş yaşında değilse, sık sık yer değişikliği ile ölebilir ve bu işlemi yılda birkaç kez yapmaz ve işlevi zamanında nitelikli humus ile döllerseniz, olumsuz sonuçlardan korkamazsınız.

Biz tam olarak nasıl ve ne zaman nakli bilmemiz gerekir. Sunucu topraktan dikkatli çıkarılmasını gerektirmektedir - kök sistemi, hatta biraz zarar vermez.

Gelecekteki dikim materyalinden fazlaAraziyi birkaç ayrı çalıya bölün. Herkes kendi yapraklarıyla birlikte olmalıdır. Bu prosedür için ideal zaman ilkbahardır, bu nedenle funky'in don olayının başlangıcından önce yeni yerinde güçlenmek için yeterli zamanı olacaktır. Bahçe sümükbazlarına genç sürgünler yemiyorsanız, bitkinin kendisini ve çevresindeki komşularını yıpranıcı zararlıların varlığı açısından dikkatle kontrol etmeniz gerekir.

ev sahibini nakletmek daha iyi olduğunda

Çiçekçi nakil zamanı sorununu anlasaydı, ev sahibi hemen önce kendisine ikinci bir bilmece yol açar: her yolla yapılsın mı yoksa genelde benzer bahçe işlerinden kaçabilir mi?

Çalıların sadece ikisinde küçülmesi zorunludurdurumlarda: eğer fonksiyon dekoratiflerini kaybeder ve yapraklar bırakılırsa ve eğer ev sahibi başlangıçta onun yerine uygun olmadığı bir yere ekilirse. Bu iddiasız bitkiler için çiçek tarhındaki ideal komşular hellebore, sonbahar anemon veya cazip digitalis'tir. İyi döllenmiş topraklarda gölgeli yerlerde ekilen bitkiler, yıllarca yeşilin lüks tonlarında ve ek bakım gerektirmeden veya çok fazla ilgiyle sevinirler.

Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 2019

Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 2019

Related news

 • Murat Başoğlu ve yeğeni hakkındaki beraat gerekçesi ortaya çıktı
 • OYALAR VE YAPILIŞLARI
 • Hint Kınası İle Parmaklara Dövme
 • St. Petersburgdaki çikolata Müzesi: tatlı diş için bir cennet
 • Mutlaka İzlemeniz Gereken Bol Ödüllü Filmler

 • Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 39

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim


  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 45

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 74

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 25

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 34

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 15

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 87

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 35

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 91

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 77

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 23

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 15

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 10

  Bahçe çiçekleri: ne zaman nakil edilir Hosta - doğru yeniden üretim 20