Bacak İnceltme 2019

Bacak İnceltme 2019 Bacak İnceltme

Bacak İnceltme

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Bacak inceltme kalın bacaklara sahip tüm bayanlar için oldukça önemli bir durumdur. Kalın bir bacak yapısına sahip olmak erkekler için hoş karşılansa da kadınlar daha çok ince ve pürüzsüz bacaklardan hoşlanırlar. Kişilerin genetik yapısı farklı olduğundan bacaklarının kalınlığı ya da uzunluğu da farklı olacaktır. Bu anlamda bir kişinin diğer kişinin bacağının inceliğine dikkat çekmesi ve öyle olmaya çalışması yadsınamaz.
Özellikle bayanlar yaz ayları yaklaşırken sıkı bir diyete girerler.
Vücutta kış boyu toplanan fazla kilolardan kurtulma amacıyla başlanan diyetin diğer önemli sonucu ise incelmeyi sağlamasıdır. Kilolar zaman içerisinde yavaş yavaş kaybedilmeye başlayacaktır ama bölgesel incelme kilolar kadar kolay gerçekleşmeyecektir. Çünkü kişinin inceltmek istediği bölgeleri yalnızca kilo verince incelmeyecektir. Bu bölgeler genelde yağ depoları olduğu için çoğu zaman kilo verilse bile incelme gerçekleşmez. İşte bu durumlarda bölgesel zayıflamanın egzersizleri ortaya çıkar.
Bacak İnceltme

Kalın Bacakların Nedeni

Vücudun yağ depoları vücuda giren fazla besinin enzimler tarafından sindirilememesi durumunda besini yağ olarak içerisine alan yerlerdir. Buraların en başında karın bölgesi, kalça, basenler ve iç bacak gelmektedir. Fazla kilolarından şikâyetçi olan kişilere bakıldığında iç bacak yağlarının fark edilmesi mümkündür. Bu anlamda bacak inceltme çoğu zaman kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca kilo dışında genetik sebeplerden dolayı da kalın bacaklara sahip olunduğu bilinmektedir. Kişinin aile yapısının kalın bacaklı olmadaki etkisi çok büyüktür ve genetik sebepler kilolardan daha zor bir biçimde incelecektir. Yine de kalın bacakların inceltilmesi doğru ve düzenli egzersizlerle mümkün olmaktadır.
Kalın Bacaklardan Kurtulma Yolları

Kalın bacakların inceltilmesinde egzersizler tek etkili yoldur. Her ne kadar diyetlerin incelmeyi sağladığı söylense de bacak inceltmede diyetlerin etkisi neredeyse hiç olmamaktadır.
Bacak İnceltme Egzersizleri

-Ayaklarınızı omuzlarınızın hizasında açarak sırtınızı dik konuma getirin. Bu konumda ayaklar dışa doğru bakarken yarım oturma hareketi yapın. Bu hareketi yavaş yavaş ve sürekli olarak yapmanız gerekmektedir. Zor bir hareket olduğu için 10 taneden başlayıp 5’er 5’er arttırarak devam edin.
-Dik bir şekilde ayaklarınızı birleştirip parmak uçlarınızı zorlayarak kalkabildiğiniz kadar yukarı kalkın. Bu hareket göründüğü kadar kolay değildir. Bu yüzden ilk başladığınızda sırtınızı bir duvara yaslayarak hareketi yapabilirsiniz.
-Dik bir duruşta iken bacaklarınızı birleştirin ve bacaklarınız açıkken yaptığınız yarım oturma hareketini bu sefer bacaklarınız kapalıyken tekrarlayın. Bu hareketleri yaparken vücudun üst kısmının kesinlikle duruşu bozmaması gerekir. Aksi halde hareketler geçersiz olur.
-Yukarıdaki hareketler tamamlandıktan sonra küçük bir pilates yardımı ile biraz daha zor hareketlere geçin. Pilates topunu üst bacağın arasına sıkıştırın. Bu şekildeyken dik bir pozisyonda yarım oturma hareketlerini yapmaya çalışın. Bu hareket kasların çalışmasını daha da arttıracağından yaparken ağrı hissedilebilir. Hareketler çok ani yapılmadığından kaslar tam olarak açılır ve açıldıkça ağrı da hafifler.
-Bir dambıl yardımı ile yine yarım oturma egzersizi yapın. Bu egzersiz için bu sefer bacak açma oranınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla olacak şekilde arttırın. Ayaklarınızın ucu dışarıyı gösterirken iki elinizle tuttuğunuz dambılı (yeni başlayanlar için 2 kiloyu geçmeyen bir dambıl olması gerekmektedir, egzersizi tekrarladıkça dambılı 5 kiloya kadar çıkarabilirsiniz )baş hizanızda olacak şekilde tutun. Kollarınız gerginken yarım oturma hareketini yapın ve üst bedenin duruş şeklini bozmayın. Siz aşağıya doğru eğilirken dambılın da yukarı doğru kaldırılması ile hareket tamamlanır. Siz doğrulurken de dambıl yine baş hizasına gelecektir ama bu hareket yapılırken kolların gerginliği korunmalıdır.
Bacak İnceltme 2019

Bacak İnceltme 2019

Related news

 • Kakaolu Pandispanya Nasıl Yapılır Videosu
 • Atom İçeceği
 • Lazer epilasyonu zararlı mıdır
 • Ayakkabı kokusuna etkili çözüm
 • Yumuşak Saçlar İçin Ev Yapımı Tarifler

 • Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme

  Bacak İnceltme