Başkortostanın ünlü mekanları 2019

Başkortostanın ünlü mekanları 2019

Başkortostanın ünlü mekanları 17 09.02.2019, 06:16

Başkortostanın ünlü mekanları

Başkuriyenin gözde mekanları farklı ülkelerin vatandaşlarını cezbetmektedir. Her ne kadar seyahatlerimiz ve yabancı yerlerimiz için zamanımız var. Çoğu zaman bu tür cumhuriyet turistleri ve güzelliğini çeker.

İlginç yerler

Başkortostan (baska bir is Baskiria'dir)Rusya Federasyonu Cumhuriyeti, Urals ve Güney Urals'tadır. Yekaterinburg kentinden, arazi arabayla on ila on iki saat arasında ayrılmıştır. Cumhuriyet Rusya'nın bir parçası, ancak bu bölgede gelenekleri, ünlüleri ve anıtları var.

Başkortostanın manzaraları

Başkortostan'daki ilginç yerler sadeceKonser Salonu, Ufa'da Shalyapin'den, aynı zamanda Kapova Mağarası'ndan ve bütün rezerv Shulgan-Tash'dan. Bölgenin başkenti ülkemizin bir milyondan fazla nüfusu ile Ufa'nın en güzel şehirlerinden biridir. Modern anıtlarla adım adım gelişen antik eserler, kültürel geleneklere sahip bir şehirdir. İçinde rahatlayabileceğiniz, yürüyüp alışveriş yapabileceğiniz yer var.

Çoğu kez Turist Baskır'ı tercih ederyararlı ve hoş bir konaklama için bölgeye. Ancak Ufa ve çevresinde görülmeye değer ne var? Bu yazıda Başkuriyenin manzaralarını ele alacağız.

Shulgan-Tash Reserve'den bahsettiği için,onun hakkında söylüyorum. Bu doğal güvenlik kompleksinin topraklarında, yalnızca dünyada bulunabilen en eski kaya resimlerinden biri keşfedildi. Onlar kehribar infaz ediliyor, izleyicinin hayal gücünü sanatçılık ve doğalcılıkla şaşırtıyorlar. Bu şaheserler yaklaşık on sekiz bin yaşındadır. Buna ek olarak, nadir bulunan kömür görüntüleri bulundu.

İnanılmaz mağaralar ziyaret değerinde

Bu bölgede çok ilginç nesneler Başkuriyenin mağaralarıdır. Rezervin bulunduğu alanda, bu eski görüntülerin bulunduğu Kapova Mağarası bulunuyor.

Başkortostan görülecek yerler, harita üzerinde

Anıtın topraklarındaki çizimler gelenekselBilim, Paleolitik Çağ'a atıfta bulunur; çünkü görüntülerin nesneleri mamut gibidir, gergedanlar. Çizimlerden bazılarının geometrik görüntülere benzediği de ilginçtir: merdivenler, kulübe, eğik çizgiler ve insan figürlü figürler. Mağaranın kendisi üç kilometreyi aşkın yürüyüşe ve galeriye sahiptir ve Shulgan Nehri akar.

Başkortostanın manzaralarını düşünürsekHaritada, Shulgan-Tash rezervinin toplam alanının yirmi iki bin hektarı aştığı tespit edilmiştir. Bu yerde ünlü bal lindens yetiştirilir ve arılar lezzetli Başkır balı üretirler. Bu sadece bir tedavi değil, aynı zamanda soğuk algınlığı için yararlı bir ilaçtır. Başkur balı Rusya'nın tüm bölgelerinde satılıyor ve büyük talep görüyor. Bildiğiniz gibi, bal bölgedeki bir simgedir.

V.I.'nin adını taşıyan park Lenin

Başkuriyenin manzaraları çok çeşitlidir. Doğal rezervleri ziyaret etmenin hayranı değilseniz, o zaman ülkenin başkenti Ufa şehrinde bakabileceğiniz bir şey var.

Baskıria Fotoğrafları

Örneğin, V.I. Lenin. Bu, yılın herhangi bir zamanında yürümek için harika bir yer! Diriliş Kilisesi ve geri XIX yüzyılın ortasında Vali Evi arasındaki boşluk hayvanlar için otlak oldu ve daha sonra bir park haline geldi. Sınava girdikten sonra öğrencilerin yaz aylarında genellikle yüzdüğü iki çeşme var. Dolayısıyla, sadece yürüme için değil, aynı zamanda bir tür kült alanı da.

Ufa Tiyatrosu

Kültürel rekreasyon hayranı iseniz, Ufa'daki Rus Akademik Drama Tiyatrosu'nu ziyaret edebilirsiniz.

Bashkortostan'daki ilgi çekici yerler

1894 yılında inşa edilen boktan yapı, Başkuriyen Cumhuriyeti halkının ve onur sanatçılarının oluşturduğu tecrübeli bir tiyatronun çalıştığı bir tiyatro bilimi tapınağıdır.

Başkortostan Anıtı

Ufa'daki olağandışı anıtlar arasında,Kapıcıya ve evsiz hayvana bir anıt. Bunlardan ilki nispeten yeni, 2007'de kuruldu. Bronz kapıcı yakınlarında, yeni evlileri ve sadece genç insanlarını fotoğraflamak isterler, ayrıca anıt bu görünüşte önemsiz mesleğin değerini gösterir.

Başkırdistan mağaraları

Baskiria'nın Sights (photo of Bashkiria)bunları makale içerisinde görüyorsunuz), sadece çeşitlilik değil, aynı zamanda birçoğu çok kolay ve küçük bir ücret karşılığında görülebileceği için ziyaret için de mevcut. Eğer cumhuriyetdeyseniz, o zaman Demiryol İstasyonu, Telecentre, Kongre Salonu, Sendikalar Evi gibi binaları görmelisiniz. Bu binalarda çok güzeller.

Bashkiria'nın hemen hemen tamamı,açık hava. Bu bölge kıta iklim kuşağında bulunur, yaz aylarında burada her zaman sıcaklar. Ufa, 70 km'den uzun bir mesafede uzanan bir şehirdir ve bu megalopolis boyunca sürmek uzun sürmektedir. Ancak bu gezi sırasında bir sürü eski ve modern binalar, anıtlar ve parklar görebilirsiniz. Buna ek olarak Başkuriyenin manzaraları, hem kiliseler hem de camiler olmak üzere çok sayıda dini yapı içerir.

Küçük bir sonuç

Ancak, gelenekle, en ilginç yerBaşkur bölgesindeki turistlere yapılan ziyaret, Shulgan-Tash rezervindeki bir mağara. Eski zamanlardan kalma eski bilginin bu çeşidi, insanoğlunun en eski eserlerinden biri olarak kabul edildiği için, dünyanın dört bir yanından gelen turistleri cezbetmektedir.

Bashkiria'ya gel! Bu cumhuriyeti ziyaret etmek faydalıdır, burada yaşı ve sosyal statüsünden bağımsız olarak her insanı görmeniz gereken birçok ilginç yer vardır.

Başkortostanın ünlü mekanları 2019

Başkortostanın ünlü mekanları 2019

Related news

 • İbrahim Değerli Unutursun Bir Gün Şiiri
 • Hızlı zayıflamak için maça çayı
 • Altın fiyatları ne kadar Güncel 4 Ocak Perşembe fiyatları - Bugün gram altın, çeyrek altın fiyatları
 • Evde cağ kebabı nasıl yapılır
 • Çiçekli Pembe Uzun Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Fırfırlı Ajurlu Bornoz Modeli Bebek Yeleği Yapılışı Türkçe Videolu

 • Başkortostanın ünlü mekanları 16

  Başkortostanın ünlü mekanları


  Başkortostanın ünlü mekanları 77

  Başkortostanın ünlü mekanları 98

  Başkortostanın ünlü mekanları 43

  Başkortostanın ünlü mekanları 66

  Başkortostanın ünlü mekanları 24

  Başkortostanın ünlü mekanları 33

  Başkortostanın ünlü mekanları 64

  Başkortostanın ünlü mekanları 95

  Başkortostanın ünlü mekanları 36

  Başkortostanın ünlü mekanları 71

  Başkortostanın ünlü mekanları 80

  Başkortostanın ünlü mekanları 21

  Başkortostanın ünlü mekanları 69