Büyük Müslüman yazı: gelenekler 2019

Büyük Müslüman yazı: gelenekler 2019 Büyük Müslüman yazı: gelenekler

Büyük Müslüman yazı: gelenekler

Her dinde farklı mesajlar vardır. Onlar uzun ve kısa, özellikle saygı ve daha az saygı duyulurlar. Müslümanlar için en önemlisi, aynı ay içinde düşen Ramazan orucudur. Bütün inananlar için zorunludur. Ruhsal hedefin hem orada hem de orada aynı olmasına rağmen, Müslüman orucunun Hıristiyanlardan modern formda bazı farklılıkları vardır.

Ramazan Müslüman oruç

Ramazan nedir ve nasıl oldu

Ramazan’ın Müslüman ordusu enbu dinin ana olayları. Uyum için zorunludur ve aynı zamanda İslam'ın beş temel dayanağından biridir. Efsaneye göre, peygamber Muhammed düşmanca bir şekilde düşmanlığa doğru ilerlemesine rağmen, bu görevi kendisi kurmuştur. Ay takvimi dokuzuncu ayına düşer ve ayın yılı Gregoryen yıldan daha kısa olduğundan, orucun başlangıcı bir öncekinden on bir gün önce başlar. Adı Ramazan ayı adıyla örtüşür, ancak Türki dillerinde en çok Uraza denir.

Bu ay peygamber Muhammed'in verildi.Lord Jebrail tarafından kendisine teslim edilen Rab'den ilk vahiy. Bu türden çıkarımlar daha sonra Kur'an'a girdi. İlk vahiy gece yirmi yedinci günde alındı ​​ve bu gün Allah'ın inananlar için en elverişli olduğuna inanılıyor. Müslüman hızlı başladığında, o zaman gündüzleri bir yemek yemeyi tamamen reddetmelidir. Ayrıca, aşağıda daha fazla tartışılacak olan diğer tasarruflar da gözlenmektedir.

Başlangıç ​​zamanı ve zamanı not edilmelidirçıkış yolu orucun bulunduğu yer tarafından belirlenir. Bir mümin bir yerde görevinden başlarsa, ama nedense o diğerine gitmek zorunda kaldı ve orada bunu almalı, erken bir veya iki gün içinde biter. Ramazan çıkış günü, tüm cevapsız gün karşılaması gerekir ve başka bir zamana taşındı.

Müslüman hızlı başladığında

Müslümanlar için oruç tutmanın amacı nedir?

Müslüman orucunun özü tezahürüdür.ruhun zaferi uğruna bedenin arzularını güçlendirecektir. Şu anda, mümin kendi günahkâr eğilimlerini bulmak ve onları yok ve kararlıyız günahların tövbe etmek onun iç dünyasına konsantre gerekiyor. Yaratıcı'nın iradesinden önce içtenlikle uzlaşmak için bu zamanda gururla mücadele etmek çok önemlidir.

Ramazan’ın Müslüman direği hakkında düşünmeliYaşamları boyunca, değerlerini yeniden düşünmek, gerçekten önemli olan ve yüzeysel olan şey. Bu sayede inancın güçlendirilmesi, inananın ruhsal büyümesi ve belki de yaşam önceliklerinde bir değişim söz konusudur.

Ramazan ayında yasak ve izin verilen eylemler

Ramazan ayında Müslüman ordusunun, akımını ihlal eden ve çözüme kavuşturulmuş bir dizi yasak eylemi vardır. Aşağıda bunları listeleyelim.

 • Kasıtlı olarak yemeyin ve içmeyin.
 • Sigara içmek yasaktır.
 • Bir gönderi sırasında, ejakülasyona yol açarsa cinsel ilişki yasaklanır.
 • İlaçları rektal yolla ve vajinal yolla uygulamayın (bu durumda, posta aktarımı daha iyidir).
 • niyet söylediği olmasaydı Oruç geçerli değil. Bu her gün yapılır.
 • Ağzına bile istemeden nemi yutmayın. Bu yüzden oruç döneminde yüzmeye gitmek önerilmez ve dikkatli bir duş almanız gerekir.
 • Sen dişlerinizi fırçalayın, ancak süreç içinde su veya diş macunu yutmak için dikkatli olmak gerekir.
 • Tükürüğün yutulması oruç ihlali sayılmaz.
 • Ramazan ayında kan bağışı veya kan alımına izin verilir.
 • Enjeksiyon ile ilaç enjekte edebilirsiniz.

Müslüman tatil sonrası

Oruç sırasında yeme

Müslüman oruç ayında sadece iki tane var.gıda alımı. İlk inananlar, güneş doğmadan önce yiyecek alırlar (bu bir ön şarttır). Böyle bir kahvaltı öncesi suhoor denir. Bu bir zorunluluktur, çünkü bu davada Müslüman'ın daha fazla ödül alacağına inanılmaktadır, çünkü Hz. Muhammed'in öngördüğü tüm eylemleri yerine getirecektir. Sonra, güneş doğduktan sonra, inanan herhangi bir şey yememelidir.

Akşam yemeği iftar denir. Gün batımından ve namazdan sonra yapılır (akşam namaz ve tabii ki yerel zaman dikkate alınır). Daha sonra yemek tavsiye edilmez. ama çok mütevazi, Razgovlenie tarihleri ​​küçük bir miktar gerçekleşir ve sonra tam yiyebilirsiniz. Ancak, tüm yemekler oldukça doyurucu ve bunların birçoğu var, çünkü bu ay sadece ailenizi değil, aynı zamanda diğer insanları da tedavi etmek gelenekseldir. Gönderide, komşuları, arkadaşları ve uzak akrabaları onları ziyaret etmeleri ve beslemeleri için her zaman davet etmeleri gerekir.

Geceleri inananların olduğu unutulmamalıdır.niyetini açıklamalıdır. Bu, Allah uğruna hızlı bir şekilde gerçekleştirme arzusundan söz eden bir ifadedir. Herhangi bir biçimde olabilir ve kalbinde telaffuz edilmesi gerekir. İfade telaffuz edilmediyse, oruç günü geçersiz sayılır. Dualar arasında gece telaffuz et.

Diğer dinlerden pek çok inanan buna şaşıracakoruç yöntemi, ama eski Hıristiyanlar da bu tür bir oruç tuttu. Bütün gün onlar Vespers vücudundaki gücünü korumak için gıda belirli bir miktar tüketmek olabilir hemen sonra, yemek yedik ve hararetle dua etti. onlar sadece diyet belirli gıdalar dışında tutulur bir sonuç olarak Zamanla, Hıristiyan gelenek, yazının bir tür değişti. Böylece, şimdi İslam'da korunmuş olan hızlı tür, oldukça eski köklere sahiptir.

Müslüman hızlı

Gönderiyi bırakmak

Müslüman hızlı otuzda bitiyorShawwal'ın ilk gününde günler. Bunun onuruna, Uraza Bairam denen gerçek bir tatil düzenlerler. Bu gün inananlar hızlı bir şekilde kırılır ve şenlikli bir dua yaparlar. Ayrıca bu Müslüman tatilinde (oruç) sadaka ödemelidir. Bu bir camide veya yardıma ihtiyacı olanlarda yapılır. Ayrıca, camiyi ziyaret etmeli ve orucun sonunu bir akraba ve yakın arkadaş çevresiyle kutla.

Müslüman oruç ayı

Kim hızlı yapamaz?

Ramazan ayında Müslüman geleneğinde oruç tutmak aşağıdaki durumlarda gözlenmeyebilir:

 • Bir kişi hastalanırsa ve bir oruç tutması çok zor ya da imkansızsa.
 • Hamile ve emziren kadınlar da ramazan gözlemlemez.
 • Ergenliğe ulaşmamış çocuklar.
 • Yaşlı insanlar, çirkin ve tedavi edilemeyen hastalar, ancak fakirleri beslemeli veya belli bir miktar ödemelidirler.
 • Ayrıca oruç, yoldaki insanlar tarafından görülmeyebilir.Ancak, yolun tamamlanmasından sonra doldurmalıdırlar. Bununla birlikte, eğer yemek yemekten kaçınırlarsa, ayrılmak zorunda kalsalar bile, kesintiye uğramalarına izin verilmez. Aynı gönderinin dikkate alınmaması için, yolculuğun uzak olması gerekir, evden en az üç kilometre uzakta olmalıdır.
 • Ramazan gayrimüslimlere bağlı olmayabilir (çünkü onlar için geçersiz sayılır).
 • Akıl hastası olan akıl hastası insanlar.

Müminlerin oruç tutmazsa bile, diğer inanlılarla birlikte yemek, içmek ve sigara içmesine izin verilmediğine dikkat edilmelidir.

Ramazan ayında Müslüman hızlı

Sonuç

Gördüğümüz gibi, büyük Müslüman yazı çoktüm inananlar için önemlidir. Bu zamanda, bir insan, genellikle hayatına eşlik eden gereksiz olanın reddedilmesi nedeniyle, Lord'a daha da yakınlaşır. Ayrıca, herkesin bu dindar maddede birbirlerini destekledikleri ve aynı zamanda maneviyat hakkında çok sayıda konuşmayı yürüttükleri için Müslüman direğindeki yakın insanlarla manevi bir birlik vardır.

Büyük Müslüman yazı: gelenekler 2019

Büyük Müslüman yazı: gelenekler 2019

Related news

 • Roger Vadim Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Moda eğilimleri. Mavi elbise - ne giymeli
 • Kabızlık için birebir doğal kürler
 • Doğum öncesi hiçbir shpa hazırlık
 • Tırnağa Gazete Baskısı Nasıl Yapılır

 • Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler


  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler

  Büyük Müslüman yazı: gelenekler