Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıtBüyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt
Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

Rusya'da, öncelik sırasına göre, arazi verilirbüyük aileler. Bu, kendi konutunuzu almanıza izin veren devletten bir tür yardımdır. Bu olasılık her bölgede öngörülüyor. Sıraya girebilmek için belirli kurallara uymak ve belirli bir belge listesini toplamak yeterlidir. Eğer önceden hazırlarsanız, fikri özel problemler olmadan kolayca uygulayabilirsiniz. Öyleyse, aileden geniş bir toplum topluluğu olarak arazi arsası verilecek ne olacak?

Çok sayıda çocuk ...

Anlamanız gereken ilk şey, büyük bir aile olarak adlandırılan kişidir. Ne de olsa hepsinin devletten toprak alma şansı yok.büyük aileler için arazi

Büyük bir aile, içinde bulunduğu toplumun bir birimidir.Çok fazla çocuk var, daha doğrusu 3 veya daha fazla. Ve küçükler. Yani, sadece iki küçük çocuğun bulunduğu geniş bir aile çağıramazsınız. Bu gibi insanlar genel kabul görmüş bir usulle, İHL'ye yönelik sahalara uygun olarak ihtiyaç duyan insanlar olarak kabul edilebilirler.

Evlat edinilmiş çocuklar varsa

Ya ailede evlat edinilmiş çocuklar varsa? Neyse ki, onlar da "sayılır". Bu ne anlama geliyor? Evlat edinilmiş küçüklere sahip ailelere, topluluğun büyük ölçekli hücreleri için kullanılan terimlerle evlerin inşası için araziler de sağlanmıştır.

Sadece bu, arazi elde etmek için gözetilmesi gereken tek şart değildir. Büyük ailelere nelere dikkat etmelisiniz?

Genel kurallar

Örneğin, almak için sıraya nearazi sadece bir kez mümkündür. Buna göre, eğer bir aile bir arsa çıkarsa, yeni bir ülkeye tekrar başvurmak imkansızdır. Toplumun hücresinde çok fazla çocuk olsa bile. Bu durum Rusya toprakları boyunca geçerlidir.

arazi arazileri

Büyük ailelerin arazilerisıra sırası ve tamamen ücretsiz. Diğer bir deyişle, sadece belirli bir belge paketini toplamak ve belirlenen gereksinimleri karşılamak yeterli olacaktır. Sonra vatandaşlar sıralarını bekler ve evin inşası için toprak alırlar. Kimse bunun için para talep etme hakkına sahip değildir.

Bütün bölge hak olarak verilecekAilenin tüm üyelerini hesaba katarak toplam sahiplik. Örneğin, sadece ebeveynler için her şeyi resmileştiremezsiniz - çocukların da siteyi aldıktan sonra sahip oldukları hisselere sahip olmaları gerekir.

Çocukların ebeveynleri ile yaşaması önemlidir. Sadece o zaman büyük aileler için arazi tahsis edilebilir. Ebeveynler küçük yaşlardan ayrı olarak bir sebep ya da başka bir nedenle yaşıyorlarsa, özgür arazinin sağlanması reddedilir.

vatandaşlık

Başka ne dikkat etmeliyim? Büyük bir aile için bir arsa kuyruğundaki kuyrukta, üyeleri yalnızca Rusya Federasyonu vatandaşları olarak kabul edilen bir stand olabilir. Bu ne anlama geliyor?

banliyölerde arazi

Hem ebeveynler hem de küçük çocuklarhepsi) Rus vatandaşlığı olmalı. Bu gözlemlenmesi gereken başka bir durumdur. Birisinin Rus vatandaşlığı yoksa, gerekli tüm belgelerin toplanmasında bir anlamı yoktur.

resmen

Büyük aileler için arazi sağlanırher zaman değil. Nüfus için pek çok talep ve şart var. Bir sonraki an, dikkat çekici, ebeveynler arasında resmi olarak kayıtlı bir evliliğin varlığıdır. Medeni evlilik (basit birlikte yaşama ile ifade edilir), tartışılan faydayı sağlamak için bir temel olarak kabul edilmeyecektir. Tamamlanmamış büyük aileler de arazi parselleri ile sağlanır. Ama sonra kağıt verme süreci zor olacak.

Bir diğer önemli nokta ise, çok sayıda çocuğu olan ailelere, sırasıyla, arazinin arazisini araziden 5 yıldan fazla süreyi almayı planladığı bölgede resmi olarak kayıt altına alındığında sırayla verilir.

Başka bir deyişle, eğer toplum hücresi sadeceyeni bir şehirde ve değiştirilmiş kayıt taşındı bölgede ikamet 5 yıl sonra sadece çıkacak büyük bir statü için devletten, özel konut inşaatı için ücretsiz arazi satın edebilmek için. tüm aile bireyleri aynı şehirde tescil edilmiş olduğunu önceden uyarılmalıdır nedeni budur.

Diğer gayrimenkul

Sayısı ile toplumun IZhS hücreleri altındaki siteler3 yaş ve üstü çocuklar başka bir koşulla donatılmıştır. Aile üyelerinin hiçbirinin kendi toprakları olmaması önemlidir. Emlak (daireler, evler, arabalar vb.) Mülk ve arazi olabilir.

çok sayıda büyük aile

Yani, eğer bir veli bir toprağa sahip değilsearsa, diğeri ise birçok çocuk için özgür toprak alma hakkına sahip değildir. İlk olarak bu tip mülklerden kurtulmanız gerekir. Sadece bundan sonra sıraya girebilirsiniz.

Bu durum çocuklar için de geçerlidir. Neyse ki, bu açıklık nüansı ile ilgili sorunlar genellikle olmaz, ama dikkate değer. Ne de olsa, aniden toplumun büyük bir hücresinin dünyanın herhangi bir yerinde olduğu ortaya çıkarsa, devlet tarafından tahsis edilen yeni bir site seçilecektir.

Çok sayıda çocuğun sayısına dahil olmayanlar

Her zaman çocukların sayısı etkilenmezbüyük ailelerin durumu. Bazen toplumun hücresi böyle kabul edilemez. Buna göre, IZHS'nin yapımı için büyük aileler için arazi tahsis edilmemiştir. Hangi durumlarda büyük bir toplumun hücresini düşünemezsiniz? Birkaç durum var:

 1. Özgür çocukların varlığı. Kurtuluş - yetişkinlik öncesi yasal kapasitenin tanınması. Çocuklar 16 yaşından itibaren kullanılabilir. Eğer gerçekten yetenekli çocuklar varsa, onları toprağı alacak toplumun hücresine dahil edemezsiniz.
 2. Ebeveyn haklarında yoksunluk ve kısıtlama. Ebeveynler belirtilen cezalardan mustarip olmuşlarsa, çocuklarının, kısıtlamaların uygulandığı kişilere göre, birçok çocuk sahibi olma statüsünde sayılmayacaktır.
 3. İptal Onaylama işlemi, - bir neden daha Toplumun büyük bir biriminin durumunu atadığınızda çocuk ailesinin bir üyesi olarak kabul edilmez sağlamak için.

Belki de hepsi bu. Diğer tüm durumlarda, reşit olmayan çocukların ebeveynleri ile birlikte yaşamaları ve toplam sayılarının üçüne ulaşması halinde, toprak talep etmek mümkündür. Ancak sadece sıraya göre - toprağın ilk talebinde kimse vatandaşlara izin vermez.

arazi açmak

Moskova ve bölge

Sermayenin sakinleri tarafından ayrı bir dikkat gereklidir.görevi çözme. Gerçek şu ki, banliyölerdeki arazi belirli koşullar altında sağlanmaktadır. Diğer tüm bölgelerden daha çok var. Bu nedenle, sermayenin sakinleri diğerlerinden seçilir. Bu durumda büyük ailelerin gereksinimleri nelerdir? Bir arsa alabilirlerse:

 1. Büyük bir topluluk hücresinin durumu alındı. Yani, ailede 2'den fazla çocuk var.
 2. Hepsinin 5 yıl boyunca Moskova ya da bölge topraklarında propiskaları var.
 3. Tüm aile fertlerinin başka toprakları yokarazide araziler. Ayrıca, Moskova bölgesinde yer alan arazinin ya da yaşamın mülkiyetinde sınırsız kullanım hakkı yoktur. Bu kısıtlama, sermayenin sakinleri için modern mevzuat tarafından uygulanır.
 4. Moskova'da büyük bir aile, başkentte mülk sahibi değilse arazi arsayı alma hakkına sahiptir. Ya da yaşam alanı.

Kira varsa

Bazı durumlarda, küçük olabiliristisna. Banliyölerde ve diğer şehirlerdeki toprağın diğer koşullar üzerindeki toplumu bir topluma dönüştürebilmesidir. Fakat bunun için vatandaşların bir kontrat sözleşmesi olmalı. Bu durumda, büyük bir aile belediyeden kiralanan arazileri alma hakkına sahiptir.

Sadece her durumda değil. Burada bile belli kurallara uymanız gerekecek. Şu anda bir site kiralayan büyük bir aile için arazi nasıl edinilir? Aşağıdaki gereksinimleri karşılamak için yeterlidir:

 1. İnsanlar Rusya Federasyonu'nun vatandaşı.
 2. Aile kira sözleşmesi kapsamında arsaya sahip.
 3. Kiralanan arazi devlet veya belediyenin mülkiyetindedir. Özel bir kişiden kiralanan ücretsiz bir siteye sahip olamazsınız.
 4. Kiralanan arazi alanı değilbüyük ailelere verilen arsanın maksimum alanını aşıyor. Bu gösterge bölgeye göre değişir. Bu nedenle, bu bilgi şehir yönetiminde belirtilmelidir.

Moskova'da ne kadar

Arazinin çok sayıda çocuğu olduğu zaten söylenmiştir.belirli bir boyut verilir. Çok fazla ikamet bölgesine bağlı - her yerde bu konuda normlar var. Bu nedenle, bu bilgilerin ilçe idaresinde öğrenilmesi gerekmektedir.

büyük ailelere toprak verilir

3 veya daha fazla çocuğu olan büyük bir aile tarafından yerleştirilen alanın alanı 0.15 hektardır. Bu maksimum boyuttur. Çoğu zaman, sitenin daha az olduğu bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Belirlenen sınır değerin arazisini kiralayan aile, mülkte serbest olarak bir arsa elde etme fırsatına sahip olacaktır. Belli bir belge paketini toplamak yeterlidir.

Belgelerin toplanması

Vatandaşlar olduklarını tespit ettikten sonraTüm gerekli şartları yerine getirmek için gerekli tüm belgeleri toplamaya başlayabilirsiniz. Büyük aileler için arazi, ülkenin hükümeti tarafından sırayla verilir. Buna göre, beklemek biraz zaman alacak. Ancak birçok çocukla bir siteye girmek daha kolaydır. Neden? Gelirlerini onaylamaları gerekmiyor. Bu nedenle, üç veya daha fazla çocuğu olan tüm ailelerin arazi talep etme hakları vardır.

Vatandaşlardan hangi belgeler istenecek? Her şey duruma bağlı. Ama genel olarak kabul edilen genel yayın listesini tahsis edin. Aralarında bulabilirsiniz:

 • ücretsiz arazi için bir sıra için başvuru;
 • tüm küçük çocuklar için doğum belgeleri;
 • evlilik sertifikası (sadece toplumun tam hücreleri için);
 • ev kitabından bir özü;
 • Ailenin bileşimi ile ilgili belgeler (genellikle konut ofisinde veya Ceza Kanununda ele alınır);
 • ebeveynlik haklarının kısıtlanması veya tamamen yoksun bırakıldığını belirten vesayetçi makamından bir sertifika;
 • evlat edinme belgeleri (varsa);
 • Ebeveynlerin kimlik kartları (pasaport).

Yukarıdaki tüm belgelerle birlikte (vebunların kopyaları, bu önemlidir) şehir yönetimiyle iletişime geçmek zorunda kalacaklar. Sağlanan kağıtların geçerliliğini kontrol edecekler ve sıraya konacak büyük aile sertifikası verecekler. Öyleyse beklemek zorundasın. Bu ya da bu toplum hücresinin dönüşüne yaklaşır ulaşmaz, kendisine Rosreestr'de mülkiyet hakları belgesi almanın mümkün olabileceği bir sertifika verilecektir.

Kuyruktan sonra

Şimdi arsaların nasıl ücretsiz verildiği açık.IZhS büyük ailelerin altında. Şehir yönetiminin, arazilerin vatandaşlara devredildiğini teyit eden bir sertifika verdikten sonra, Rosreestr'e gidebilirsiniz. Ve zaten mülkün mülkünü resmileştirmek için orada.

Moskova'da büyük aile

Bunu nasıl yapmalı? Belgeler ve uygulama sağlanır. Makaleler arasında:

 • Tüm sahiplerin kimlik kartları;
 • emlak alımı belgesi;
 • küçük çocukların doğum belgeleri;
 • arazi arsasının kadastral pasaportu.

Belge dosyalama tarihinden itibaren 30 gün içindevatandaşlar toprak sahiplik sertifikaları verecekler. Şimdi Rusya'da Unified State Register of Unlimited Events'den sertifika çıkartıyorlar. Hepsi bu kadar. Böylece Rusya'da büyük ailelere çok şey verilir.

Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıtBüyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

Related news

 • Rezeneli Bulgurlu İstavrit Tarifi
 • Elektrik devrelerini nasıl okurum veya sembollerin ve özel sembollerin anatomisi
 • Okyanusların termohalin dolaşımı nedir
 • Megafonda bağlı hizmetleri nasıl öğrenebilirim Megafon: ücretli hizmetlerin devre dışı bırakılması
 • 2019 Gelinlik Modelleri

 • Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt


  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt

  Büyük aileler için arazi: belgeler ve kayıt