Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 2019

Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 2019

Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 85 12.02.2019, 04:04

Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız!

Beşamel sos tarihinin şu şekilde başladığı söylenir:onun mucidi olan, Marquise Louis de Béchamel, hiç pişirilmemişti fakat Louis XIV için oda başkanı olarak görev yapmıştı. Ancak tüm dünyayı fetheden sosun kökeninin bir başka versiyonu da var. Birçok mutfak meraklısı ve profesyonelleri, ünlü sosun yazarının Versailles haute cuisine'nin kurucusu olan kraliyet şef Francois de Varennes olduğunu iddia ediyor. İki ifadeden hangisi doğruysa, kimse bilmiyor olsa da, belki de tarihçilerin en son araştırmalarını nasıl bilip sosun kökeniyle ilgili netleştirecek ...

Bu sos zaten iyi çünkü bir tane,Beşamel sos için "resmi" tarifi basitçe mevcut değildir. Buna rağmen, sosun herhangi bir çeşidinin tanıması kolaydır ve çok az insan bCamel sosunun nasıl hazırlanacağını bilmemektedir. Beshametin et, balık veya sebze yemekleri için tam olarak bir sos olarak hazırlanıp kullanılabileceği veya diğer sosları yapmak için mükemmel bir temel olarak kullanılabileceği ilginçtir.

İşte, diğerinin için temel olarak béchamel sosunun tarifi.soslar. Sadece tereyagine (100 g), bir kaşık una, iki çorba kaşığı suyuna ve bir bardak krema gerekir. Genel olarak, sos tereyağı, süt ve un temelinde hazırlanır. Ancak kompozisyon ve oranlar üzerinde deneyler yaparak kendi soslarınızı hazırlayabilir ve sosun kendi sürümlerini kullanarak yemekler hazırlayabilirsiniz.

Yani, beşamalı sos için vaat edilen tarif şu şekildedir:soslar için bazlar. Pişirme için 100 gram tereyağı, bir kaşık un, iki çorba kaşığı su ve bir kadeh krema almanız gerekir. Gördüğünüz gibi, burada "klasik" kompozisyona kıyasla et suyu eklenir ve süt yerine krema alınır.

Bachela sosunu nasıl hazırlayabilirim? Tereyağı alın, bir tencerede eritin ve altın oluncaya kadar un koyun. Bundan sonra et, sebze veya balık olabilen sıcak soda ekleyin - hangi yemeğe sosun servis edileceğine bağlı olarak. Karıştırırken ekşi krema (ince) veya süt ile değiştirilebilen krema ekliyoruz, sadece una daha az veya daha fazla ihtiyaç duyulabilir.

Tüm? Hayır, çeşniler henüz eklenmedi. Bu arada, beşamelleri en gerçek incelik ve cazibeyi verenler onlardır. Kızarmış ince doğranmış soğan soda sık sık konur. Hala fesleğen, kekik, kekik ve diğer yeşillikleri ekleyin - bir tabak için en iyi yol budur.

Bir sos nasıl yapılır için başka seçenekler de vardırbeşamel. Örneğin krema ya da sütte ilk olarak baharat pişirmeniz gerektiğinde, suyun yaklaşık bir saat kalmasına izin verilir ve daha sonra ancak un ve tereyağıyla sotelenmiş tencereye ilave edilir.

Gördüğünüz gibi, istediğiniz kadar seçenek olabilir -Evet, denemek ister misiniz? Örneğin, hindistan cevizi veya ayçiçeği çekirdeği kullanmak için? Ya da pişirme modlarını biraz değiştirebilir misiniz? Aslında, sosun bazı bileşenlerden sadece birini değiştirmesi veya çıkarması kolaydır. Asıl önemli olan, sosun uyumlu bir parçası olmasıdır. Her neyse, beşamel sos için yeni bir reçete üretilmelidir.

Mantarlı beşamel sos yapmak mümkün mü? Tabii ki. Bir şeyle. Ancak mantarlar ile son derece lezzetli olacak. Bunun için süt ve et suyu (her biri 250 ml), tereyağı (üç kaşık), bir bardak unun üçte biri, yüz gram kurutulmuş mantar, iki yumurta sarısı, tuz ve biber gerekir.

Şimdi mantarlı béchamel sosu nasıl yapılır. Bir tencerede tereyağı eritin, un ekleyin ve karıştırın. Unu bej olana kadar pişirin.

Sütü dökün (yavaşça!) ve elde edilen bileşimi karıştırılarak homojen bir hale getirin. Sarısı, et suyu, tuz ekleyin. Kaynamıştan sonra, yıkanmış mantarları dökün, kaynatın ve 20 dakika pişirin, sürekli olarak sosu karıştırın.

Sosu hazırlarken beşamel yanlışaslında (yemek tarifleri ve diğer yemeklerde), iyi bir şey için iyi bir yemek tarifleri, uyum sağlayamaz. Bu yüzden reçetenin ne olması gerektiği gibi sadece doğru yiyeceği alabiliriz.

Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 2019

Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 2019

Related news

 • Caner Erkinin oğluna kayyum atanacak
 • Lokanta Usulü Ezogelin Çorbası Videosu
 • Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Kilo Vermek Yöntemleri: Kilo Vermenin Yolları

 • Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 40

  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız


  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 2

  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 19

  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 59

  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 73

  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 71

  Béchamel sosunun tarifi: Kıvılcım olmadan yapamazsınız 67