Azinox ilacı: kullanım talimatları 2019

Azinox ilacı: kullanım talimatları 2019

Azinox ilacı: kullanım talimatları 65 05.03.2019, 17:23

"Azinox" ilacı: kullanım talimatları

"Azinox" ilacının özellikleri nelerdir? Bu aletin kullanım talimatları ve özellikleri aşağıda sunulacaktır. Ayrıca, verilen ilaçların hayvanlara hangi dozajda verildiğini ve hangi dozlarda verildiğini göreceksiniz.azinoks kullanım kılavuzu

Kompozisyon, üretilen araç şekilleri

Veteriner preparatları hangi formda üretilmektedir?"Azinoks"? Kullanım talimatı, bu ürünün, mukavva kutulara ayrı ayrı paketlenmiş PVC film kabarmalar halinde ambalajlanmış tablet şeklinde satışa çıktığını bildirir.

Bu ilacın aktif maddesi prazikuantel. Buna ilaveten, ilacın bileşimi laktoz ve nişasta gibi ek maddeler içerir.

Çalışma prensibi

"Azinox" nedir? Kullanım talimatı, bunun geniş bir yelpazede cestodosidal etkilere sahip bir anthelmintik preparat olduğunu söylüyor. Kullanımı, birçok trematod ve cestod türünden kurtulmayı mümkün kılar.

Praziquantel'in herkese zararlı etkisi vardır.kedilerde ve köpeklerde parazite neden olan kurdele helmintlerinin gelişme derecesi. Bu ilacın etki mekanizması fumarat redüktaz aktivitesini inhibe edebilme yeteneği ve hücre membranlarının geçirgenliğini ve kas innervasyonunu bozarak sonuçta felç ve helmintlerin daha da ölüme neden olmasından kaynaklanmaktadır.

Kinetik özellikler

"Azinox" ilacı emilir mi? Kedi ve köpekler için kullanım talimatları, bu maddenin aktif bileşeninin sindirim sisteminden hızla emildiğini iddia eder. Kandaki konsantrasyon zirvesine 40-55 dakika sonra ulaşılır. Hayvan vücudundan prazikvantel salgılanarak bir gün boyunca idrarla atılır.

"Azinox" vücudundaki etki derecesiyleDüşük riskli tıbbi maddelere atıfta bulunur. İlaç önerilen dozlarda kullanılıyorsa, duyarlılık ve teratojenik yanı sıra embriyotoksik etkileri yoktur.azinoks artı kullanım talimatları

Bir veteriner ilacı randevusu

Hangi durumlarda böyle bir adanan hayvanlar"Azinox" gibi bir ilaç? Köpekler ve kediler için kullanım talimatları, bu ilacın cestodozların (diphyllobothriasis, dzenia, echinococcosis, dipilidiosis, mezocestidosis dahil) önlenmesi ve tedavisi için aktif olarak kullanıldığını bildirmektedir.

Veteriner ilaç kullanımında yasaklar

Hayvanlar için söz konusu ilaçpratik olarak kontrendikasyon yoktur. Bir ilacın elemanlarına sadece yüksek hassasiyetle ve ayrıca 3 haftalık yaşın altındaki yavrulara ve yavrulara atama yapılması tavsiye edilmez.

İlaç "Azinox": kullanım talimatları

Bahsedilen evcil hayvanlara nasılilaç? Sadece sözlü olarak alınmalıdır. İlaç hayvanların sabah beslenmesi sırasında bir kez reçete edilir. Tablet, az miktarda yemle birlikte karıştırılır. Köpek veya kedi yiyecek tüketmeyi reddederse, veteriner ilacı hayvanın ağırlığının her 10 kg'ı için 1 tablet dozunda zorla uygulanır.

Evcil evcil hayvan 5 kg'dan az iseSöz konusu preparat bir süspansiyon olarak kullanılır. Hazırlanması için, 1 tablet ilk önce toz haline getirilir, daha sonra 10 ml olağan su içinde süspansiyon haline getirilir ve kuvvetlice vortekslenir. Ayrıca, karma preparat, iğnesiz bir şırınga kullanılarak hayvana uygulanır. Aşağıdaki dozajlara uyulur: her bir hayvan ağırlığı için 1 ml süspansiyon.kediler için azinoks kullanım kılavuzu

Ayrıca açlık diyetleri tutma ve evcil hayvanların bağırsak kurtlarına önce müshil kullanımı gerekli olmadığını belirtmek gerekir.

Kedilerin ve köpeklerin terapötik amacı için, de-worming kesinlikle endikasyonlara göre yapılır. Önleme ile ilgili olarak, her çeyrek bir terapötik dozda gerçekleştirilir.

Aşırı doz veri işaretleri, şimdiye kadar tespit edilmiş demektir.

Olumsuz Olaylar

Veterinerlik yan etkileri"Azinox Plus" anlamına gelir? Kullanım talimatı, söz konusu ilacı kullanırken kedilerde ve köpeklerde herhangi bir komplikasyon ve yan etki görülmediğini bildirmektedir.

Prazikuantel'e yüksek duyarlılık ve alerjilerin ortaya çıkması ile birlikte, ilacın kullanımı tamamen durdurulur.

Özel bilgi

Kullanmadan önce bilmeniz gerekenler"Azinox Plus" gibi bir araç? Kullanım talimatı, köpekler ve kedilerde tıbbi ve profilaktik prosedürler gerçekleştirirken, tüm güvenlik ve kişisel hijyen kurallarına uyulması gerektiğini belirtmektedir.köpekler için azinoks kullanım kılavuzu

Veteriner ilacının terimleri ve koşulları

Satın aldıktan sonra ilaç "Azinox"Sadece kapalı pakette üreticiden saklanması gerekir. Bu durumda, ilaç, nem ve ışıktan korunan ve ayrıca küçük çocuklara (0-24 derece sıcaklıkta) erişilemeyen bir yerde, yem ve diğer gıda ürünlerinden ayrı tutulmalıdır. Bu ilacın raf ömrü tam üç yıldır.

Azinox ilacı: kullanım talimatları 2019

Azinox ilacı: kullanım talimatları 2019

Related news

 • Islak Kek Tarifi-Resimli
 • Flormar Makyaj Bazları Nerede Satılır, Fiyatı Nedir, Nasıl Kullanılır
 • Meyvelerin Kararmaması için Tavsiyeler
 • Emla Krem Kullananlar Memnun mu Ücreti Ne Kadar, Muadili Ne
 • Lunnitsa (cazibe): anlam ve benzersiz özellikleri
 • Voznesensky Prospekt - St. Petersburg manzaraları

 • Azinox ilacı: kullanım talimatları 98

  Azinox ilacı: kullanım talimatları


  Azinox ilacı: kullanım talimatları 26

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 99

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 23

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 99

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 41

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 80

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 62

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 23

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 91

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 67

  Azinox ilacı: kullanım talimatları 78