Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 2019

Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 2019

Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 28 15.02.2019, 18:07

Astana'nın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saray'dır.

Astana'da inşa edilen Barış ve Mutabakat SarayıBenzersiz bir yapıda bir piramit şeklinde yapılmıştır. 2006 yılında Kazakistan'ın başkentinde inşa edilmiştir. Sarayın açılışı 1 Eylül 2006'da gerçekleşti. İnşaat İngiltere'den gelen ünlü mimar Norman Foster'ın rehberliğinde gerçekleştirildi. Bugün bu bina başkentin en önemli cazibe merkezidir.

barış ve uyum sarayı

Dünyanın Sekizinci Harikası

Aslında piramit, birliğin bir sembolüdürfarklı dinler ve sayısız kültür. Sağ taraftan, Kazakistan'ın tüm rehber kitaplarında yer alan bu görkemli Barış ve Eşya Sarayı'na dünyanın sekizinci harikası deniyor.

Bu cesur projeyi öneren ilk kişi;Uzun yıllardır cumhurbaşkanı olan Nursultan Nazarbayev. Başlangıçta, inşa edilen yapının, dünya dinleri liderlerinin toplantılarında olduğu kadar çokuluslu kongre toplantıları için de kullanılacağı planlandı. Bugün, Barış ve Eşcinsel Sarayı, düzenli bir ticaret merkezi olmaktan ötesi bir şey haline geldi.

barış ve uyum sarayı photo

Halkların dostluğunun ve kültür merkezinin sembolü

Piramit, her biribir kişi tüm dünya dinleri için temel olan üç kavramdan haberdar olabilir. sınırsız gökyüzünün bir sembolü - Binanın yeraltı kısmı koyu renk (yeraltı), beyaz yapılmış bir orta pozisyon, (barış sembolü) kaplar ve bir cam kubbe saraya ile taçlandırılmıştır binanın kısmen inşa edilmiştir.

İnşaata büyüklük ve zarafet ilginç bir şekilde verilir.Üzerinde vitray biçiminde yapılmış üst kısımda güvercinler gösterilmektedir. Kuş sayısı 130, bu Kazakistan Cumhuriyeti'nde yaşayan tüm etnik grupların sayısıyla simgeliyor.

barış ve uyum sarayı adresi

Barış ve Mutabakat Sarayı'nın altın bölümün kuralına tam uyacak şekilde inşa edildiği de benzersizdir: tabanda bir tarafın uzunluğu yapının toplam yüksekliğine eşittir.

Piramit dünya mirasıdır

Bu kült mimariye ait analoglarİnşaat gezegenimizde yok. Barış ve Rıza Sarayı (adres: Astana, Manas Caddesi 57), 28 bin metrekarelik bir alanda yer almaktadır. 60 metreden daha yüksek bir yükseklikte metre (62.0 m'lik tam yükseklik).

Piramidin içinde birçok salon var:

 • konferans tesisleri;
 • konser salonu;
 • ciddi törenler için salon.

Ayrıca sergi pavyonları, basın merkezleri de var.

Opera salonu (ayrıca bir konser salonu) güzelce dekore edilmiştir.koyu kiraz rengi ekler ile altın tonları. Konser salonunun pencere açılışı bir pencere güneşidir. Konser salonu yaklaşık 1350 kişi ağırlayabilir. Bu durumda, makyaj olarak kullanılan 25 oda vardır. Orkestra çukuru aynı anda 80 kişi ağırlayabilir.

barış ve uyum sarayı adresi

Binadaki en geniş alan,adı "Cheops Atrium". Bu 2.000 metrekare kaplar. m, 4 galeri içerir. Bunlardan birinde dev boyutların görkemli bir kompozisyonu "2030 yılına kadar Kazakistan'ın başkentinin gelişimi için genel plan" başlığı altında sunulmuştur.

Ruh yakalandığında!

Gerçekten nefes kesen bir manzara"Beşik" denen salonun ziyareti, piramidin en tepesinde bulunur. Bu odaya asansörle tırmanabilirsiniz, ancak basit değil, camdan, ve ek olarak, çapraz olarak hareket eder. Asansör yükselirken, sarayı çevreleyen muhteşem manzaralara hayran olabilirsiniz.

Birçok kişi yürüyerek asansöre binmeyi tercih eder.çünkü, bu yoldan tırmanırken, sarayın topraklarında bulunan "Astana Asma Bahçeleri" nin tadını çıkarabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen bitkiler burada temsil ediliyor ve bu manzara büyüleyici. Barış ve Uyum Sarayı, ihtişamını takdir ediyor.

Barış ve çalışma zamanı

İnsanların elinden yarattığı eşsiz bir yapısadece nefes kesici çelik, cam, alüminyum ve diğer modern malzemeler. Geceleri, piramidin tepesindeki lekeli cam içten aydınlatılır ve bu da, geniş gezegenimizin tüm dinlerinin dünyası olan birliğe parlak bir yol izlenimi yaratır.

Barış Bilinci ve Kültürü MerkeziBarış ve Anlaşma Sarayı. Kurumun çalışma süresi: пн. - Güneş. 10:00 - 18:00 Geziler üç dilde yürütülmektedir: Rusça, Kazakça ve İngilizce. Burası, dünyanın sekizinci harikası olan kendi gözlerinizle görülmeye değer bir yer. Seni kayıtsız bırakmayacak.

Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 2019

Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 2019

Related news

 • Çocuğunuzda para harcama hastalığı varsa
 • Kolay Avize Temizliği Nasıl Yapılır
 • İbrahim Saraçoğlu Kürleri
 • Parankimal distrofi. Patolojik anatomi
 • Cypress Hill Şarkıları
 • Teneke Kutuları Değerlendirebileceğiniz 20 Yaratıcı Kendin Yap Projesi

 • Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 42

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır


  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 11

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 66

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 17

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 9

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 90

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 71

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 86

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 96

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 60

  Astananın başlıca cazibe merkezi Barış ve Uyumlu Saraydır 97