AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 2019

AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 2019
21.07.2019

AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 21

AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon "Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması"

Onegin ve Tatiana'nın harflerinin karşılaştırılması, romanın kendisini ve yazarın en büyük ince psikolojisini "Eugene Onegin" çalışmasında değerlendirmek için iyi bir fırsat sunuyor.

Karakterlerin görüntüleri, duyguları ve düşünceleriözel bir şekilde mektuplar. Göze batmayan ve zekice, içten ve parlak bir şekilde, Tatiana'nın açık ruhunu ve kalbin hanımıyla birlikte olma fırsatını kaybeden ve bunu anlayan mimarı Evgeniy'i görürüz.

Onegin ve Tatiana harflerinin karşılaştırılması

Romanın aşk çizgisi

Eserindeki aşk çizgisi onun temeli. Kahramanlar duyguları diyaloglarda ve monologlarda, eylemlerde kendini gösterir.

Tatyana ve Onegin'in iki harfinin karşılaştırması, en açık biçimde, kahramanların psikolojisini anlamayı mümkün kılar, çünkü onların mesajlarında en açık ve açık sözlüdür.

Eugene, Larinlerin evinde ve gençlerde görülür.hayalperest Tatiana ona aşık olur. Duyguları, kızın bunlarla baş edemeyeceği kadar parlak ve güçlüdür. Eugene'ye bir mektup yazar ve soğuk tepkisi olan bir kızı kızdırır. Ondan sonra, kahramanlar bölüm. Üç yıl sonra St. Petersburg’da kahraman Tatyana’yı bir topla buluşturdu. Bu artık genç bir ülke kızı değil, kendinden emin bir soylu kadın. Ve sonra Eugene'nin ona yazmasının zamanı geldi. Tatyana ve Onegin harflerinin karşılaştırılması (makalenin sonraki bölümlerinde kısaca verilmiştir) bize ne kadar benzer ve farklı duygularını ve içinde bulundukları durumu gösterecektir.

Romanda epistoret türün unsurları

Bugün "epistolary" kelimesi neredeyse unutuluyor. Yine de, Puşkin zamanında bu tür gelişti. Kelimenin anlaşılmasında ve anlamında karmaşık bir şey yoktur: bu, epistola kökenli - "mektup, mesaj".

Onegin ve Tatiana'nın harflerini karşılaştırmak bize verecekBu türün unsurlarının Onegin'de ne kadar önemli olduğunu anlama fırsatı. Onların mektuplarında, kahramanların duyguları ve deneyimleri hakkında en açık biçimde konuştuklarıdır. Tatyana ve Onegin mesajları birbirlerini iç dünyalarına, benzerliklerine ve farklılıklarına gösteriyor.

Tatyana ve Onegin tablolarının karşılaştırılması

Tatyana'nın mektubu

Eroin Onegin ile buluştuğunda, o değilerkeklerin dikkatini dağıttığı ve hayallerinin gücü altında olduğu ve kitap okuduğu için elbette ona aşık olur. Fakat duyguları iffetli ve saftır, belki de bu genç adamı sevmez, ama onun fikri. Duygularıyla savaşamadığı için onları bir mektupta döker.

Tatyana ve Onegin'in iki mektubunun karşılaştırılması, romanın ana karakterlerini subtil bir şekilde karakterize eder, onların bakış açılarındaki farklılığı ve mutsuz, karşılıklı olmayan duyguların genelliğini gösterir.

Bütün içten samimiyetle Tatyana mektubundaaşkını ve duygularını anlatır. İlk buluşmadan sonra duygularını ve daha önce onun sevdiği ve daraldığı anlayışını anlatıyor.

Tüm o Eugene'ye tanıttı,sessizliği kalbe acıyor. Farksızlığı ve gösterişli tutkusuyla aynı şekilde korkmuş olması onun cevabıdır. Bir kızı çiftlemediğini söyler, ve onun iç çamaşırında daha dikkatli olmasını önerir.

Tatyana ve Onegin'in iki harfinin karşılaştırılması

Onegin'in mektubu

Onegin ve Tatiana arasındaki harflerin karşılaştırılması farklı kişiler özellikle olmayan bir karşılıklı sevgi karşısında, kendilerini ve bunların ilkelerini kaybetmek gösterir.

Eugene ve Tatiana tamamen farklı insanlar. Onların yetiştirilmeleri, yaşam alanları, dünya görüşleri ile ayırt edilirler. Ama mektuplarında ne kadar ortak? Her iki kahraman da bir yanlış anlaşılma duvarı ile buluşmaya ve hatta rakipten hor görmeye hazır. Eğer Tatiana bilinçsizce korkarsa, o zaman Evgeny bir dizi eyleminden sonra hak ettiği bu tür bir tepki olduğunu fark eder. Elinde bir mektup tuttuğunda, şimdi kendini yazıyor. Üç yıl önce kızın duygularını reddetti, çünkü kendini evlenme ve sorumluluk, özgürlüğün kısıtlanması ve bir aile erkeğinin rolüne hazır olmadığını düşünüyordu. Petersburg'a taşınmasından sonra, Eugene hiçbir şey olmamış gibi normal hayata döner: ne aşık bir romantik kız, ne de bir düelloda yakın bir arkadaşının öldürülmesi.

Tatiana ile buluşmak iç dünyayı döndürüyorKahraman, belki de, hayatında ilk kez aşık olur. Sevgisi Tatiana'nınkinden farklıdır. Başını dolaşan bu çok tüketen tutku, beklenmedik eylemlere neden olur.

Kısaca Tatyana ve Onegin harflerinin karşılaştırılması

Tablodaki kahramanların harflerini karşılaştırın

Kahramanların mesajlarının canlı bir özelliğibirbirleriyle diyaloğa sahip oldukları görülüyor. Onegin, alınan mektubu yıllar sonra cevaplar. Tatyana ve Onegin harflerini karşılaştıralım. Aşağıdaki tablo bize yardımcı olacaktır.

Tatyana'nın mektubu

Kahramanın deneyimlerinin zirvesinde yazılıydı, artık hislerini gizlemek için herhangi bir güç yokken.

Onegin'in mektubu

Sevginin nesneliğine itiraz, samimiyetsiz ve ikiyüzlülük olmadan, yazarın acısını taşır

Ortak nedir

Her iki kahramanın da mektupları kınamaya hazır, ama artık sessiz kalmayacak

Genel özelliklere ek olarak, harflerde çok farklılıklar vardır. Aynı şekilde farklı insanlar tarafından farklı bakış açıları ve yaşam yolları ile yazılır. Onları bir sonraki bölümde açıklayacağız.

Tatyana ve Onegin harflerinin karşılaştırılması. Farklar tablosu

Kahraman harflerinin farklı özellikleri, romandaki karakterlerin ayette olduğu zaman ve karakterler, yaşam koşulları arasındaki farktan kaynaklanmaktadır.

Tatyana'nın Eugene'ye yazdığı mektup

Onegin'in Tatiana'ya yazdığı mektup

duygular

Kızın mektubunda - saf samimi aşk. O hafif ve platonik, kahramanı sevgilisini görmek için "konuşmalarını" dinlemek için yeterli.

Eugene'nin tutkusu var. Onu kıza mesaja itiyor. Onun sevgilisinin onun için yeterli olmadığını görmek için, "dizlerini kucaklamak" ve onun hislerini ona anlatmayı hayal ediyor.

deneyimler

Tatyana'nın deneyimleri daha ciddi ve derin. Korkuyor, mektubunu okumaktan korkuyor. İlk kez kahramanlık böyle güçlü bir duygu yaşar.

Aşk olaylarında Evgeny daha tecrübeli. Bu konuşmasından karmaşık dönüşlerle dolu bir mektupta, akıl yürütme ile görülebilir. Tatyana ayrıca düz bir dille yazar, ne hissettiği hakkında bilinçsizce ve bilinçsizce konuşur.

Kompozisyon: Onegin ve Tatiana harflerinin bir karşılaştırması

Makalenin bu bölümü, kahramanların mektupları üzerine kısa bir deneme örneğine ayrılacaktır.

eugeny onegin Tatyana ve Onegin harflerinin bir karşılaştırması

Roman "Eugene Onegin" gerçek bir incidirPuşkin'in yaratıcı çalışması. Puşkin döneminin Ruslarının haklı olarak "Yaşam Ansiklopedisi" olarak adlandırıldı. Eserde yazarın soyluluğun, iç mekanın ve giysinin, topların ve konuşmaların hayatını, öğreticilerin düşüncesiz yetişmesini ve sonuçlarını anlatması gerçeğidir.

Ancak romanın değeri sadece bu değil. Onun gerçek ruhu, birbirlerine kahramanca mektuplar.

Onegin ve Tatiana'nın harflerini karşılaştırmakkahramanlar iç dünyasının karakterizasyonu. Hiç şüphesiz farklı insanlardır. Tüketici aşkın etkisi altında, genç Tatiana duygularını bir mektupta ifade eder. O, içtenlikle ve artık hiçbir şey saklayamayacağı bir şey hakkında sanatsız bir şey yazıyor.

Birkaç yıl sonra, Eugene, daha sonra reddettiBir kızın duyguları, onu, kendinden emin bir kadın olan Petersburg'da karşılar ve çılgınlıkla çıldırır. Tatiana hislerini fark etmemek gibi görünüyor. Umutsuzluğa rağmen, Eugene, daha önce olduğu gibi ona bir mektup yazdı.

Harfler çok ortak noktaları var, bir sene içinde yönettikleri kahraman diyaloğu gibi. Her ikisinin de alay konusu ve reddedilme korkusu var, ama her ikisi de rakibin asaletine ve onuruna güveniyor.

Tatyana'nın mektuplarındaki en güçlü fark veOnegin tarzı. Kız basit ve kolay bir şekilde yazıyor, yaşadığıyla ilgili özlü ve yetenekli önerilerle başa çıkabiliyor. Yevgeny'nin mektubu doğrulandı ve düşünüldü, tarzı oldukça karmaşık ve yansımalar dolu. Bu kahramanlar deneyimlerinin gücünden bahsediyor: Tatyana'nın ilk aşkı hala Evgeny'in son tutkusundan daha güçlü.

Onegin ve Tatyana harflerinin karşılaştırılması

Sonuç olarak

En güçlü, psikolojik olarak ince başyapıtlaraRus edebiyatı "Eugene Onegin" romanıdır. Tatyana ve Onegin harflerinin karşılaştırılması, okuyucunun kahramanların aşkı ve ıstırabına, duygusal atışlarına ve kaygılarına ince bir bakış açısı kazandırır. Harflerde, önümüzde bulunan karakterlerin, eğitim, görgü ve önyargılar olmadan. Bu nedenle, bu çalışmadan geçmemelisiniz. Neredeyse üç yüz yıl önce yazılmış olmasına rağmen, içinde gündeme getirilen konuların aciliyeti solmaz.

AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 2019

AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 2019

Related news

 • Etiket: bebek battaniyesi
 • Asıl mesele Fırat’ın doğusuyla ilgili kopacak
 • Sürekli olarak yazmak istiyorum: patolojinin ana nedenleri
 • Dünyadaki en şişman insanlar - hayattan birkaç hikaye
 • Diyet Fıstık Ezmesi Tarifi

 • AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 85

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması


  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 27

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 24

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 20

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 46

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 45

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 46

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 27

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 91

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 92

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 78

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 43

  AS Puşkin tema üzerinde kompozisyon Onegin ve Tatiana harflerin karşılaştırılması 88