Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 98 21.01.2019, 22:13

Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat

Juan Martin del Potro, tanınmış bir Arjantinli tenisçi, iki kez Olimpiyat madalyası yapan ve Grand Slam turnuvası da dahil olmak üzere pek çok uluslararası yarışmanın galibi.

Biyografik bilgi

huant martin del potro

Juan Martin del Potro doğduEylül 1988'de Arjantin'in Tandil kentinde. Babası bir zamanlar yarı profesyonel rugby uyguladı. Bu nedenle, spor sevgisi çocukluğun erken çocukluğundan itibaren aşılandı. Mahkemedeki ilk kez, Juan yedi yaşındaydı. Ve o zamandan beri pratik olarak bir roketi elden bırakmıyor.

Mesleki sporda ilk adımlar

2002'de Juan Martin del Potro ilk kezjunior turnuvayı kazandı ve üç yıl sonra üç yarış serisi ITF Futures'ın en iyisi oldu. Aynı 2005'de Montevideo'da (Uruguay), muzaffer bir turnuva olan ATP Challenger Serisi oldu.

Yakında, 18 yaşındaki Arjantinli, onu dünyanın en prestijli uluslararası yarışmalara katılmasına izin veren dünyanın tenis oyuncusu ilk 100'ünde.

Mesleki kariyer

Juan Martin del Potro'nun turnuvalara ilk girişiATP'nin sadeliği çarpıcıydı. Adelaide'nin sert kapağında çaylak hemen yarı finale ulaştı. Ayrıca ikinci tura girmeyi başarabildiğim Avustralya Açık'ta yer aldım.

İsviçre Roger Federer - Haziran ayında, genç Arjantinli profesyonel tenisçi ikinci turda dünyanın ilk raket kaybetti Wimbledon, yaptığı ilk yaptı.

Del Potro için en başarılı olan OpenYarışmanın üçüncü turuna ulaştığı ABD Şampiyonası. Başarılı gösteriler sayesinde Arjantin 2007'yi dünya sıralamasında 44. sırada tamamladı.

huan martin del potro rating

Sonraki sezonda, Juan her zaman performansını geliştirmeye devam etti. Fransa ve Wimbledon'da ikinci turunda kaybederken, Stuttgart'daki ATP turnuvasının ardından Kitzbühel'deki şampiyon oldu.

Zemin mahkemelerini sertçe değiştiren ArjantinliKazanan serisini kendisi için sürdürdü. Juan sıralamada iki turnuva kazandı ve dünya sıralamasında 17. sıraya yükseldi. US Open'da çeyrek finale yükseldi ve Andy Murray'e dört sette kaybetti.

Bireysel performanslara ek olarak, Arjantinli, takımına Rus takımına karşı Davis Kupası'nın yarı finalinde oynadı.

Yıllık Final turnuvasında yer alan katılımcıların listesinin Juan Martin Del Potro için bir yer bulması şaşırtıcı değil, ki bu da onurunun gezegendeki ilk on tenis oyuncusu arasında olmasına izin verdi.

2009, birçok uzman en iyileriArjantinli bir sporcunun kariyeri. Oakland'deki turnuvayı kazandıktan ve Avustralya Açık'ın çeyrek finallerine katıldıktan sonra, Del Potro sıralamada 5. sıraya yükseldi.

Aynı yıl, Juan turnuvanın yarı finallerine ulaştıFransa'da Grand Slam, Roger Federer'ın beş sette daha düşük olduğu yer. Ağustos ayında, Del Potro, Washington'daki yarışmalarda tekrar kazanır, bu yüzden ABD Açık'ta iyi bir ruh halinde gitti. O, burada yarı finalde Rafael Nadal içinde dayak ve finalde - Roger Federer turnuvaya Grand Slam ilk Arjantinli zaferi oldu.

Aşağıdaki sezon del için başarılı olamazPotro. Yılın başında bir bilek kazası geçirdikten sonra, Arjantinli, dünya sıralamasındaki konumunu büyük ölçüde zayıflatan üç yarışmada yer aldı.

Arjantinli profesyonel tenis oyuncusu

Bir yıl sonra Arjantinli atletdünya tenisinin eliti. O Delray Beach (ABD), Oeiras (Portekiz), Viyana (Avusturya) ve Basel (İsviçre) turnuvayı kazandı ve ayrıca Londra Olimpiyatları'nda bronz madalya kazandı. Final turnuvasında Arjantinli yarı finale ulaştı.

Önümüzdeki üç yıl boyunca, Del Potro beş prestijli ATP turnuvasında kazandı ve 2013'te rekorunu tekrarladı, dünyanın beşinci raketi oldu.

Yıllık bir duraklamadan sonra Arjantin tekrar başladıSydney'deki Olimpiyat Oyunlarına katılım, gümüş madalyayı kazandı ve İngiliz Andy Murray'e katılarak finale kaldı. İki ay sonra, Juan, Stockholm'de turnuvayı kazandı. Del Potro'nun son başarısı, 2019'de ABD Açık'ın yarı finaline ulaştı ve turnuvanın ve Rafael Nadal'ın ilk raketini kazandı.

Mahkeme dışında hayat

huan martin del potro hayat

Juan Martin del Potro'nun kişisel hayatı her zamanGazetecilerin ve taraftarların ilgisini çekti. O Aralarında birçok sporcu ve modelleri, Stephanie Demner Johanna Villafañe ve Karina Jelinek ile roman bağladı.

Başarılara rağmen, Arjantinli tenis oyuncusu ailesine karşı çok hassastır, genellikle zaferler ve unvanlar onlara atar.Related news

 • Kıymalı Çıtır Börek
 • Pembe Beyaz Papatya Figürlü Örgü Bebek Yeleği
 • YUNAN USULÜ MUSAKKA YEMEĞİ NASIL PİŞİRİLİR RESİMLİ ANLATIMLI

 • Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 34

  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat


  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 88

  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 21

  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 40

  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 84

  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 95

  Arjantinli tenisçi Juan Martin del Potro: biyografi, spor kariyeri ve kişisel hayat 5