Çapraz askı, erkek ve kadın 2019

Çapraz askı, erkek ve kadın 2019 Çapraz askı, erkek ve kadın

Çapraz askı, erkek ve kadın

Yüzyıllar boyunca insanlar farklı anlamlar taşıyan haçlar kullandılar. Genellikle haç, tanrıların ibadetini, dini hareketleri ve yaşam değerlerinin tezahürü simgeler.

Modern dünyada, büyük popülerlikBir kolye çapraz kullanır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından giyilir. Kolye neredeyse sıradan haçtan farksızdır. Kolye çapraz aynı zamanda kullanıcıyı korur ve sıkıntılardan ve yıpranmalardan korur. Pek çok farklı haç vardır. Ana türlerini ve nereden geldiklerini düşünün.

kolye haçı

Çapraz Ankh

Çapraz Ankh bize antik Mısır'dan geldi. Mısır'da ölümsüzlüğü sembolize etti. Çarmıhın taşıyıcısının savaşta öleceği ya da ölümcül yaralanamayacağı düşünülüyordu. Eski efsanelerden Ankh'nin cennet kapılarının anahtarı olduğu bilinmektedir. Eski İskandinav ülkelerinde böyle bir haç, ölümsüzlüğün sembolüydü ve zihinsel ve fiziksel eziyetlerden kurtuldu.

Sarkıt haç, t şeklindeki direğin üzerinde yükselen oval bir taç şeklindedir. Çağımızda bu kolye hem kadınlar hem erkekler tarafından oyma ve çeşitli taşlarla süslenerek kullanılmaktadır.

Celtic Cross

Kelt haçı, antik çağlardan kalmaKelt uluslarının Hıristiyanlığı. Eskiden beri temiz hava, berrak güneş, toprak ve temiz su simgeledi. Bu haç, eşit ışınlar arasında kapalı bir halka şeklindedir. Bu gerçek, çapraz kapanışın ve tam çevrimsel eylemin anlamını açıklar.

İrlanda'da, Kelt haçınınher şeyden önce, güneşin ve Hıristiyanlığın birleştirilmesi, görünmez güç ve büyü verir. Taşıyıcılarının her birine güç katan bir güneş tanrısı ile eşit.

Bugün, Kelt çatısı, neo-Nazi hareketleri arasında çok popüler. Çok sembolizm olarak kullanılır.

Haç şeklinde asmalar

Latin Cross

Latin haçı bir Hıristiyan sembolüdür,Bu İsa Mesih'in çarmıha gerilmesini gösterir. Böyle bir çarpı ölüm, bir kişinin ölümü anlamına gelir. Eski çağlardan beri ölüm sembolü dışında ölenlerin ruhunun dirilişini ima etti. Ortodoks inançta, Latin haçı daima "kesilmiş" veya "kıyılmış" olarak yorumlandı. Yatay ve dikey olmak üzere iki çizgi şeklindedir. Yatay çizgi, çaprazın ortasından daha yüksek olan dikey çizgiyi geçer; bu, üst zihin kişiye göre üstünlüğünü gösterir.

Bugün için dirilişin belirlenmesi ile bağlantılı olarakLatin haçı günü, bir insanı ölümden koruyan ve hayata güç veren bir kolye olarak giyilir. Bu askılı çapraz, hem kadınlar hem de erkekler için uygundur.

celtic haç kolye

Başmelek çapraz

Başmelek Haç zaman anma olarak kabul edildiözel, tüm semboller gibi değil. Başmelekleri belirledi ve bir türbe olarak kabul edildi. Sadece Hıristiyanlar tarafından kullanılmıştır. Onlar, inananlara karşı hamilik yapan azizlerin ayırt edici bir işareti olduğunu düşündüler.

Başmelek'in haçı, isimleri ve erdemleri - İman, Umut ve Merhamet'i gösteren üç adım biçiminde.

Bugüne kadar, bu tür çaprazHıristiyan inancının insanları arasında yaygındır. Ve erkekler için sarkıt, kadınlardan daha az önemli değil. Genellikle erkekler için gravür ve oyma ile dekore edilmiştir, kadınlar için taşlarla bir varyant mümkündür.

kolye çapraz fotoğraf

Ortodoks çapraz

Yüzyıllar boyunca ortodoks haçıHıristiyan kilisesinde, İsa Mesih'in çarmıha gerilmesinin ve hızlı dirilişinin sembolü olarak aktif olarak kullanılmaktadır. Çapraz, iki sıra ile kesişen dikey bir çizgi biçimindedir - üstte bir yatay ve altta bir eğim. Çoğu zaman, çarmıh, oyulmuş Adem'den söz eden kafatasları yığını şeklinde oymalar gösterir. Çünkü Adem ve Havva'nın kemikleri İsa Mesih'in kanıyla yıkandı ve bu şekilde kan tüm günahları insanlıktan temizledi.

Ortodoks haçı da bugünHem kadınlar hem de erkekler arasında büyük popülerlik. Ayrıca, haç şeklinde kolye gençler ve çocuklar tarafından giyilir. Bir kişiyi kötü, kötü ruhlar ve şeytanlardan korumak için kullanılır.

Bir haç üzerinde genellikle, İsa Mesih'i ve yazıtını tasvir ettikleri gravür ve oyma yaparlar. Gravürler arasında en yaygın olanı "Kaydet ve kaydet".

erkekler için kolye çapraz

Yunan haçı

Yunan haçı, aynı çapraz kirişlerin görünüşüne sahiptir.Bunlar çapraz. Antik çağlarda kullanılmıştır. Güneşin, suyun, toprağın ve ateşin - dünyanın oluşturduğu tüm ana kısımlarını - sembolize etti.

Eski zamanlarda Yunan haçı Rus olarak kabul edildi. Bu, Prens Vladimir'in Vaftiz edildiğinde ve Dinyeper bankalarına yerleştirildiğinde onu Korsun'dan çıkarması gerçeğinden kaynaklanıyor.

Yunanistan'da, bu türden bir çarpışma, sürekli bir savaşın yapıldığı Türklerin zaferinin simgesiydi. Böyle bir çekicilik takan bir adamın, düşmanın elinden yok olamayacağı düşünülüyordu.

Bugüne kadar Yunan çapraz kolyeçeşitli gençlik hareketlerinde yaşamın sembolü ve düşmanlara karşı zafer olarak kullanılır. Haç kullanan en yaygın hareketler (alt kültürler), goths, punks, skinheads'dir. Taşlar, taş işlemeler ve oymalar ile dekore edilmiştir.

Güneş haç

Güneş çarpması, kenarlarda eşit bir şekle sahiptirBir daire içinde bilenmiş, dik. Ölümsüzlük ve uzun bir hayatın sembolü olarak gören antik Slavlardan böyle bir haç geldi. Bunu bir tılsım olarak kullandılar ve bu nedenle giysiler, mobilyalar, süs eşyaları ve hatta duvarlar üzerinde tasvir edildi.

Güneş çarpmasının anlamı sadecemanevi ve estetik dünyasında insanın kendini geliştirmesi ve öz bilgisi olarak. Eski zamanlarda güneşin kötülüğe karşı olduğuna inanılıyordu, çünkü parlak ve açıktı. Bu yüzden çapraz kolye bir daire ve bir haç şeklindedir.

Günümüzde güneş çarpması, bir kişiyi karanlıktan ve öfkeden koruyan bir kolye olarak bilinir. Taş ve rhinestones ile çeşitli malzemelerden yapılmıştır.

Bir haç seçerken bir sonuç çıkarmak gerekirsembolizm ve önemini hesaba katmak gerekir çünkü bir tılsım, tılsım veya tılsım olarak kabul edilen her şey bir kişi ve onun kaderi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir.

Önemli olan, kolye haçı çok güzel görünüyor - makalede kullanılan fotoğraflar bunu gösteriyor. Kendiniz için satın almak için ne tür bir seçenek, kendiniz karar verin.

Çapraz askı, erkek ve kadın 2019

Çapraz askı, erkek ve kadın 2019

Related news

 • Suriyenin oyun oynamayı unutan çocukları
 • Pişmiş yumurta çeşitleri: fotoğraflar, isimler, tarifler
 • Evde Yoğurt Nasıl Mayalanır
 • Vaz 2112 yorum
 • Aydınlatma Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz

 • Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın


  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın

  Çapraz askı, erkek ve kadın