Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir 2019

Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir 2019
Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir

Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir

apandisit bitkisel tedavi

apandisit bitkisel tedavi

Apandis, insan vücudunda bulunması zorunlu olmayan, sindirime yardımcı olan ve kör bağırsakların bir tür devamı olan bir organdır. Apandisler elbette bir takım faydalı işlevler görmektedir ancak bu organ olmasa da vücut sindirim faaliyetlerini pekala yerine getirebilir. Apandisin iltihabı olan apandisit durumunda apandisler cerrahi müdahale ile alınabilen bir organdır. Ancak bu durum daha çok akut apandisit rahatsızlıklarında tercih edilmektedir. Yine de apandisit şikayetiniz varsa ve ani sancı geliştirdiyse acilen doktora gitmenizde fayda vardır. Apandisitin tedavi edilmesi ve apandisitten korunmak için uygulanabilecek bitkisel çözümler, doğal tedavi yöntemleri ve apandiste iyi gelen bitkiler şu şekilde sıralanabilir:

1. Yeşil bezelye:

Yeşil bezelye tüketmek apandisit sorunlarının tedavi edilmesi uygulanabilecek en etkili tedavilerden bir tanesidir. Hatta tüm alternatif tıp uygulayıcıları bu besinin tüketilmesini önermektedir. Yeşil bezelye ve normal bezelye manavlardan ve sebze hallerinden temin edilebilmektedir. Bununla beraber aynı zamanda kuru fasulye tüketilmesi de etkili olacaktır. Kuru fasulye 3 4 kere yıkanır ve sonra fasulyenin gazının çıkması için suya konarak gece boyunca ıslanmasına izin verilmesi gerekmektedir. Sabah yumuşamış olan fasulyelerden 3 4 tanesi çiğ şekilde yutulmalıdır. İçerisindeki bileşenleri sayesinde apandisitin çalışmasına yardımcı olur ve bu yüzden sorunların önüne geçilmiş olur. Bu fasulye filizleri yaklaşık olarak 3 4 gün boyunca saklanabilir ancak renklerinde değişme görüldükten sonra tüketilmemesi gerekmektedir.

2. Tam buğday:

Buğday popüler bir karbonhidrat kaynağıdır. Ancak, bozulmamış beyaz rafine un ile yapılmış olan ekmeklerin tüketilmesi sağlık açısından çok daha faydalıdır. Rafine un içerisindeki iyi bakteriler ile beraber sindirim sistemini hem çalıştırır hem de besler. Bu şekilde apandisit de güçlenir ve sorunlar ortadan kalkar. Tam buğday unu süpermarketlerde mevcuttur. Bunun dışında bazı fırınlarda da tam buğday unundan ekmek üretilmekte ve satılmaktadır. Steril kepekli buğdaydan elde edilen daha sağlıklı bir ekmek türüdür. Bu ekmekler aynı zamanda değişik imal edilmeleri ile kepekli ekmek ya da kahverengi ekmek isimleri ile de anılabilirler.

3. Zencefil:

Zencefil birçok hastalığın tedavisinde kullanılan tıbbi özellikleri sahip olduğu gibi aynı zamanda çok yönlü etkileri ve besinsel değeri olan bir bitkidir. Zencefil, apandisit yüzünden midesi ağrıları ve sorunları çekiliyorsa özellikle faydalı etkiler gösteren bir yapıya sahiptir. Mide üzerindeki ağrıyı geçirir ve aynı zamanda apandisit yüzünden görülen mide bulantısını geçirmeyi sağlar. Bir parça zencefil dilimlenir ve sabahları aç karnına çiğ şekilde tüketilir. Aynı zamanda öğle yemeği ve akşam yemeği için de bolca kullanılabilir. En sık kullanıldığı yemekler; meyve sebze salatalarının içerisine toz hali eklenir ve aynı zamanda dilimlenerek kızartmaların içerisine de eklenebilmektedir.

4. Sebze suları:

Sebze suları az miktarda da olsa alkol içerir. Bu az miktardaki alkol apandisit belirtileri ile mücadele edilmesine yardımcı olur. Özellikle havuç suyu apandisitin neden olduğu ağrıları hafifletmeye ve diğer belirtilerle de mücadele etmeye yarayan etkilere sahip bir sebze suyudur. Apandisitin şişmesine ve ağrımasına neden olan atık maddelerin bedenden dışarı atılması için bol sıvı tüketilmesi gerekmektedir. Havuç suyu hem vücut için bol sıvı demektir hem de bu atık maddelerin dışarı atılmasını sağlayan antioksidanlar içermektedir. Genel olarak bu tedavinin en az 5 gün boyunca uygulanması gerekmektedir. Bu atık maddeler atımı zor olan maddelerdir ve sebze suyu tüketilse de bir kısmı atılır ancak bir kısmı kalabilir. Bu yüzden atık maddelerin tamamın atıldığından emin olabilmek için mutlaka en az 5 gün boyunca her 1 ya da 2 bardak havuç suyu tüketilmesi gerekmektedir.

5. Ayran:

Bolca sıvı içmek apandisit hastalarına tavsiye edilir. Bu yüzden her türlü sebze, meyve suları tüketilebilir. Sıvı alımı için ayran da tercih edilebilir. Düzenli olarak her gün ayran tüketilebilir. Ayran tek başına tüketilebileceği gibi içerisinde rendelenmiş salatalık, zencefil, nane ve kişniş gibi besinler eklenerek de tüketilebilir. Serinletici ve ferahlatıcı bir etkisi olan ayran meyveler ve sebzeler ile içilebilir. İçerisine biraz sarımsak katılarak içildiğinde aynı zamanda olası enfeksiyonlar ile mücadele edilmesini kolaylaştırır.

6. Nane:

Nane soğutma ve yatıştırıcı etkisi olan bir bitkidir ve apandisit hastalarına oldukça faydalıdır. Nane pek çok farklı yol ile alınabilir. Biraz nane yaprağı meyve salatalarına eklenerek tüketilebilir. Hem lezzet verir hem de apandisit sorunlarında oldukça etkilidir. Nane yaprakları ayranın içerisine eklenerek de tüketilebilir. Biraz ayran ve nane yaprağı karıştırılarak hamur haline getirilir. Gün içerisine bu hamurdan tüketilebilir. Mücadele gücünü artırır. Nane yağı da apandisit hastalarına tavsiye edilen çözümler arasındadır. Bir bardak suya birkaç damla nane yağı eklenerek tüketilebilir. Düzenli tüketildiğinde apandisit sorunlarında oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

7. Zerdeçal:

Zerdeçal, iltihaplı durumlarda kullanılan oldukça etkili bir çözümdür. Midede iltihap varsa bu zerdeçal tüketerek azaltılabilir. Aynı şekilde zerdeçal apandisit iltihabını da önler. Ağrı ve diğer semptomları hafifletmeye yardımcı olur. Biraz zerdeçal ve zencefil karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen hamurdan bir çorba kaşığı kadar her gün tüketilebilir. Tercihen sabahları tüketilmelidir. Biraz ayran ve zerdeçal tozu karıştırılarak da hamur elde edilebilir. Bu hamur da günde 1 yemek kaşığı kadar tüketilmelidir. Ayran yerine süt de kullanılabilir. Gün içerisinde zerdeçal çayı tüketilmesi de etkili olacaktır. Alternatif olarak haşlanmış ya da kızartılmış patatese de biraz zerdeçal eklenebilir. Zerdeçal aynı zamanda bağışıklığın kuvvetlendirilmesi için de kullanılabilir.

8. Çemen tohumu:

Çemen otu tohumu, apandisit belirtilerinin arasında bulunan mide ağrısı ve mide bulantısı belirtilerini gidermeye yardımcı olan bir besindir. Yemekten sonra bir tatlı kaşığı çemen tohumu çiğnemek tedavi için yeterli etkiye sahiptir. Ancak tadındaki acılık itibari ile itici bir durum yaratabilir. Bol bol çemen otu tohumunun kullanıldığı mutfak Hint mutfağıdır. Bu yüzden Hintli insanlarda olağanüstü durumlar dışında mide ağrısı ve mide bulantısı pek görülmez. Çiğnemenin dışında alternatif olarak daha kullanımı kolay olan bir yöntem de vardır. Çemen otu tohumları gece yatmadan önce soğuk suyun içerisine konur ve gece boyunca ıslanması sağlanır. Sabah bu karışım süzülür ve elde edilen sıvı hızlıca içilir. Hızlı etki almak isteniyorsa mutlaka uygulanması gereken bir tedavidir.

9. Karahindiba:

Karahindiba bitkisi çoğu insan tarafından zehir ya da zararlı olduğu düşünülen bir bitkidir. Ancak kimyasal yapısı ve tadı bakımından bilinenin aksine hem zararsız hem de lezzetli bir bitkidir. Antioksidan özellikleri sayesinde apandisit tedavisinde kullanılabilmektedir. Köklerinde ve yapraklarında zengin şekilde vitaminler ve mineraller barındırmaktadır. En çok bilinen özelliği ise içerisinde bol miktarda potasyum bulunduran bir bitki olmasıdır. Bu özelliği sayesinde vücut üzerinde detoks etkisi göstermektedir. Bu bitkinin kullanım açısından en kolay yöntemi sabahları çayının içilmesidir. Kaynar suyun içerisine 2 3 adet karahindiba bitkisi eklenir ve 5 dakika boyunca demlenmesine izin verilir. Sonrasında süzülür ve karahindiba çayı elde edilir. Bu çayın her sabah aç karnına 1 fincan tüketilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak uygulanması halinde tedavinin olumlu etkileri 4 5 gün içerisinde görülecektir.

Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir 2019

Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir 2019

Related news

 • Akşam sekizden sonra yenilen yemek kilo aldırmıyor
 • En moda kıyafetler 2019
 • Saç Örgü Topuz Modelleri yapılışları
 • Pratik Külah Poğaça Tarifi
 • Okumaya Değer Bir Hikaye

 • Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


  Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


  Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


  Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


  Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


  Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir


  Apandisit İçin Bitkisel Çözüm: Apandiste Ne İyi Gelir