Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 2019

Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 2019

Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 43 30.01.2019, 05:47

Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek

Ankara sanayisi dijital dönüşecek

Hürriyet Haber
26.01.2019 - 15:29Son Güncelleme :27.01.2019 - 10:27

Teknoloji, Araştırma-Geliştirme, Bilim ve İnovasyon Derneği (TABİD) tarafından ‘Ankara Sanayi 4.0 Hazırlıkları Yerel İzleme Grubu Kurulması Projesi’ hayata geçirilecek.

Ankara sanayisi dijital dönüşecek
Hürriyet Haber

Projenin açılış toplantısı Ankara Sanayi Odası’nda (ASO) gerçekleştirildi. Toplantıda ASO Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç ile TABİD Başkanı Nuray Başar da hazır bulundu. Ardıç, projenin sanayide teknoloji dönüşümünün gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayacağını dile getirdi. Ardıç, ASO'nun 8 bini aşkın üyesi ve 35 meslek komitesiyle, Ankara sanayicisinin yüksek katma değer üretmesi ve rekabet gücünün artırılması çalışmalarının yanı sıra ‘Başkenti sanayi ve teknolojide lider yapma’ vizyonuyla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

DİJİTALLEŞMENİN GERİSİNDE KALMAMALIYIZ

Dünyada dijitalleşmeyle birlikte yeni bir üretim dönemine girildiğine dikkat çeken Nuray Başar da, nesnelerin interneti, yapay zeka ve akıllı sistemlerin hayata girmesiyle Sanayi 4.0 dönüşümünün hızla başladığını kaydetti. Türkiye'nin sanayide büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Başar, “Sanayimizi küresel rekabete hazırlamalıyız. Sanayide önemli bir yere sahip Ankara, 4. Sanayi Devrimi'ne uygun olarak sanayici, yazılımcı ve sivil toplum kuruluşlarıyla bu köklü dönüşümün gerçekleşmesine örnek olmalıdır. Sanayiciler ve hızla gelişen bu dönüşüme ayak uydurmaya çalışan firmalar olarak dijitalleşmenin gerisinde kalmamalıyız” ifadelerini kullandı.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME DESTEK VERİLECEK

Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Sivil Toplum Destek Programı kapsamında fonlanan projeyle Sanayi 4.0'a ilişkin yerel ve sektörel potansiyeller dikkate alınarak, Ankara bölgesindeki firmaların dijital dönüşümüne destek verilmesi hedefleniyor. Projeye, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK, Türkiye Bilişim Derneği, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve teknoparklar ile üniversitelerin de aralarında bulunduğu paydaşlar destek verecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara sanayisi dijital dönüşecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ocak 2019 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara sanayisi dijital dönüşecek haberi güncellenecektir.

Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 2019

Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 2019

Related news

 • İlginç buluyoruz: köpeklerin cinsleri nelerdir
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Tavuklu Rüzgar Gülü
 • Sinirin tıkanma belirtileri ve başlangıç nedenleri

 • Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 79

  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek


  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 42

  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 37

  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 73

  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 94

  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 40

  Ankara Haberleri: Ankara sanayisi dijital dönüşecek 36