Anaokulu telafi etmek: nedir AnaokullarıAnaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları
Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

Anaokulu telafi etmek: nedir? Anaokulları

Bir çocuk 3 yaşına geldiğinde, ailesiUygun bir anaokulu seçmeyi düşünmeye başlar. Çeşitli okul öncesi kurumlarının tüm artılarını ve eksilerini daha iyi anlamak için, ne tür anaokullarının bölünmüş olduğunu öğrenmek gerekir. Örneğin, birçoğu, telafi edici bir türün anaokulunu bilmez - ne gerekiyorsa ve çocuğunuzu oraya nasıl gönderirseniz, gerekirse.

bunu telafi eden bir anaokulu

Anaokullarının sınıflandırılması

Okul öncesi eğitim kurumları, yönetim organına veya uzmanlığa göre bölünebilir. İlk işarete göre, anaokulları aşağıdakilere ayrılmıştır:

 • departman;
 • belediye;
 • özel;
 • ev.

Uzmanlaşma ile okul öncesi kurumlar aşağıdakilere ayrılmıştır:

 • genel gelişme;
 • gelişme merkezleri;
 • bir tazminat bahçesi;
 • anaokulu tipi kombine;
 • anaokullarını iyileştirmek.

Sadiq o engelli çocuklara gereken diğer benzer kurumlardan farklı telafi ama bu aşağıda değinilecektir.

Yönetim organındaki bahçelerin türleri

Belediye anaokulları sıradan bölgeOkul öncesi eğitim programlarına göre çocuklu sınıfların uygulandığı okul öncesi kurumları. Çocuğun kendisini çevreleyen şeylerle tanışmasını, çeşitli gelişmekte olan oyunları, güzel sanatları öğretmeyi, doğru telaffuz ve fiziksel egzersizleri içerir. Telafi türünün anaokulu belediye kurumlarını ifade eder.

telafi edici anaokulu

Bölüm anaokullarında, çocuklar 2'ye ayrılırgruplar: birinde, çocuğun babası ya da annesinin çalıştığı şirket için ödedikleri ve ikinci grupta ebeveynlerin ödediği kimseler vardır. Bu anaokullarında, çocukların kalması için şartlar belediyelerde olduğundan biraz daha iyidir, ancak maliyeti genellikle daha yüksektir. Diğer bir özellik devlet tarafından kurulmuş bir eğitim programının olmamasıdır.

Özel ve ev bahçeleri

Daha pahalı bir seçenek de özel anaokullarıdır. Elbette önemli bahçelerin maliyet hizmet düzeyi ve daha yüksek olarak. Öncelikle, bu herkese daha fazla zaman vermek için bakıcıya izin gruplar halinde çocukların daha az sayıda kaynaklanmaktadır ve yukarıda da belirtildiği gibi ikinci olarak bu kurumlarda sağlanan hizmetlerin kompleksi, bahçelerde çok daha geniştir.

 anaokulu telafi tipi

Ev bahçeleri diğer türlerden çok farklıBenzer kurumlar, geleneksel anaokullarında yetiştirmenin sıkı bir şekilde düzenlenmiş bir programa göre yapıldığı ve ilgili otoriteler tarafından kontrol edildiği durumda, o zaman anaokulunda böyle bir kontrolün olmadığı gerçeğindedir. Dahası, sadece bir kişi çocuklara bakar, onlar için de yiyecek hazırlar ve çocuğun ne yapacağını seçer. Ancak eğitimcinin kendi alanında bir profesyonel olması durumunda, madencilikten daha fazla artı vardır çünkü grupta, kural olarak, bireysel bir yaklaşımı uygulamanıza izin veren yaklaşık beş çocuk vardır.

Uzmanlaşma ile ayrılan kurum türleri

Genel gelişim anaokulları yeni yürümeye başlayan çocuklar için tasarlanmıştır.Gelişiminde herhangi bir sapma olmayan ve entelektüel yeteneklerin, ahlaki ve estetik niteliklerin oluşturulmasına yönelik olan. Gelişim merkezleri, öncelikli olarak kişisel gelişimi çeşitlendirmeyi amaçlayan diğer okul öncesi kurumlardan farklıdır. Kural olarak, bunlar oyun sınıfları, bilgisayar kitleleri ve diğer pek çok kompleks gibi özel donanımlı odalara sahip kurumlardır. Kombine - bunlar, önceki iki tür kurumları birleştiren anaokulu türleridir.

anaokulları çeşitleri

Ayrıca anaokulları gibi bir türetnokültürel yönelim. Onlarda, genel gelişim programına ek olarak, etnik ilişkilerin bir kültürünü geliştirmeyi hedefleyen sınıflar vardır. Bu öncelikle ülkenin çok uluslu alanlarında gereklidir. Bu tür kuruluşlara, telafi edici bir tür anaokulu olarak özel ilgi gösterilmelidir. Bu isim ne anlama geliyor ve bu bahçe diğer bahçelerden nasıl ayrılıyor?

Anaokulu telafi tipi

Bir çocuğun bazı sapmaları olduğundafiziksel veya zihinsel gelişim, özel bir bahçeye vermelisiniz. Bunlar sıra dışı bahçeler olduğu için, belli bir prosedürden geçerek oraya ulaşabilirsiniz. Ancak çabalar buna değer, çünkü bu kurumlarda eğitim programları çocuğun sahip olduğu gelişimdeki sapmaları dikkate alarak tasarlanmıştır. Pek çok ebeveyn çocuklarının anaokulu dengeleyici ihtiyacı olduğunu, bu o onlar norm hafif bir sapma düşünün hastalığı, başa çıkmasına yardımcı olacaktır farkında değilsiniz.

Çocukların telafi edici bahçelere ihtiyacı nedir

Sık sık hasta çocuklar için anaokulları vardır. Başlıktan, orada ne tür çocuklara eğitim verildiği açık. Bir çocuğu bu tür kurumlara göndermeden önce, bebeğin özel bakıma ihtiyacı olup olmadığını belirleyecek olan bir çocuk doktoruna indirgemek gerekir. Karar, geçen yıl okul öncesi hastalarının sayısının sayılması temelinde yapılır.

 telafi edici bahçe

Ek olarak, gecikmeli çocuklar için özel bakım gereklidir.konuşma ve zihinsel gelişim, kas-iskelet sistemi bozuklukları, zayıf görme ve duyma, bu yüzden bir telafi edici türün anaokulu, bu çocukların ihtiyaç duyduğu şeydir. Özel anaokullarına başvurmak için, çocuğu, uzmanlaşmasının bebeğin ihlaline bağlı olduğu belirli bir doktora göstermesi gerekir.

Özel bir bahçeye nasıl gidilir?

Çok azının içine girmenin o kadar kolay olmadığını biliyorum.Anaokulu dengeleme, bu kesinlikle düzenlenir öncelikle bir doktor tarafından çocuğun sınavı geçmek zorunda olduğu için prosedür vardır (ortopedist, nörolog, göz doktoruna - Bir çocuğun meydana ihlali ne tür bağlıdır) - Psikolojik, Tıbbi PMPC ziyaret yardımıyla daha sonra, ve -Pedagogical komisyonu. Bu uzmanlar çocuğu tazminat türünün bahçesine göndermeye karar verirler. Komisyon tarafından çıkarılan sonuç ile, zaten doğrudan okul öncesi kafasına gidebilirsiniz.

Sıradan bir anaokulunda, okulda olduğu gibi,Bu çocuğun ortasında bir dönüm noktası olduğunu ve yoksul çocukların en azından bazı sonuçlar, ihtisas kuruluşları belirli bir bozukluğu olan koşullar gereklidir çocuk sağlamak için ulaşmak için çok fazla çaba harcaması gerekecek.

Özel bahçelerin temel amacı

Genel gelişmekte olan bir anaokulunda bir çocuğaGeliştirmeye yardımcı olan belirli beceriler ve beceriler verin, daha sonra, telafi edici bir türün anaokulu, her şeyden önce, belirli bir hastalığı düzeltmeyi amaçlayan bir programın varlığıdır. Böyle bir okul öncesi kurumdan sonra, çocuk genellikle ihlalin düzeltilmesinin devam ettiği bir ıslah okuluna verilir. Böylece, bu tür anaokulunun temel amacı bebeği çevreye adapte etmektir, böylece gelecekte yetişkinlik döneminde ortalama kişi seviyesinde çalışabilir.

telafi edici tür anaokulu

Bu tür anaokullarının avantajı,Uzmanların, özel geliştirilmiş programlar üzerinde çalışan çocuk-defektologlarla çalışıp, çocuğun gelişimini ve eksikliğini de göz önünde bulundurarak çalıştıkları. Anaokulunu telafi edici türden, neyin olduğu ve çocuğuna nasıl gönderileceğini (eğer gerekliyse) öğrenen ebeveyn, çocuğun özel bir tutumunun evde ve evde korunması gerektiğini anlamalıdır.

Anaokulu telafi etmek: nedir AnaokullarıAnaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

Related news

 • Diyet uygulayanların yaptığı hatalar
 • Bademli Lif Yapılışı
 • Cep telefonu uyarısı: Konuşmayın, mesajlaşın
 • Yumurtalı Patlıcanlı Tost
 • Pedlerin zamanında değiştirilmesi hayat kurtarabilir

 • Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları


  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları

  Anaokulu telafi etmek: nedir Anaokulları