Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 2019

Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 2019
01.04.2019

Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 98

Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri

Anaokulu öğrencisinin özellikleri,DOW'da çalışan eğitimci ve diğer eğitimcilerden oluşan bir örnek resmi bir belgedir. Çocuğun kişiliğini, bilişsel yeteneklerinin gelişimini ve okul öncesi kurumdaki uyum derecesini ayrıntılı olarak anlatır.

anaokulu öğrencisi örneğinin karakteristiği

Karakteristiklerin kompozisyonu üzerine metodik öneriler

Anaokulunun özellikleri ilk kez verildi,Bu nedenle çocuğun gerekli niteliklerini mümkün olduğunca nesnel olarak tanımlamak önemlidir. Belgeye ileri tabanlı okul öğretmenleri ve diğer profesyoneller çocukla çalışan (konuşma patologlar, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları) olacağı mümkündür. Bir bebeğin gelişiminin en uygun resmini sağlamak için, bu tavsiyeleri dikkate almalısınız:

 • Bir çocuğu izlemek, hayatının doğal koşullarında, örneğin bir oyunda duruyor;
 • Çalışma farklı etkinliklerde yapılmalıdır;
 • kendi varsayımlarına izin vermeyin;
 • Çocuğun ailesini öğrenir, bebeğin gelişimi üzerinde en büyük etkiye sahip olan kişileri belirler (bu anne baba olmayabilir);
 • Bu insanlarla bir konuşma yapın, aile atmosferini değerlendirin;
 • Bebeğin sağlığını tanımlar.

anaokulu öğrencisi örneğinin özellikleri

Karakterizasyon için algoritma

Çocuğun bir tanımını yazmadan önce, belgenin bilgilendirici ve net bir yapıya sahip olması için sizinle bir planınızın olması gerekir. Yani, belirtmeniz gerekir:

 • bebek hakkında genel bilgiler (kişisel veriler, ikamet adresi, anaokulunun ziyaret süresi);
 • Ailenin tanımı (kompozisyon, durum, eğitim etkisi);
 • çocuğun fiziksel ve ruhsal sağlığı;
 • etkinliklerin özellikleri (oyun, bilişsel, self-servis becerileri);
 • derslerde davranış;
 • karakter özellikleri;
 • adaptasyon süreci ile ilgili sonuçlar.

Çocuk hakkında sosyal bilgiler

Çocuğun yaşam koşulları, anaokulu öğrencisinin bir karakterizasyonunu içermesi gereken önemli bir noktadır. Belgenin örneği aşağıdaki bilgileri içermelidir:

 • Ailenin çocuğun gelişimi üzerindeki etkisi (var mıbebeğin gelişimi için olumsuz faktörler - ebeveynlerin antisosyal davranışı, eğitim etkisinin olmaması, eksik, hapsi veya büyük aileler);
 • Doğrudan veya dolaylı olarak çocuğun gelişimini etkileyebilecek yakın akrabaların ağır hastalıkları;
 • Ailenin maddi durumu (çocuğun gelişim için gerekli olan her şeyi alması, ailede kazancın ne kadar istikrarlı olduğu).

Anaokulunda çocuğun özellikleri

Anaokulunda çocuğun psikolojik ve pedagojik özellikleri

Okul öncesi öğretmenleri yeterince iyi anlamadılarsadece çocuk gelişimi pedagojik sürecinin özünün özellikleri, ama aynı zamanda bu sürecin psikolojisinde. Aksi takdirde, ek bilgi için, çocuk hakkındaki bilgileri tamamlayabilen düzenli bir psikologla görüşebilirsiniz. Sonuçta, çocuğun eğitim kurumundaki zihinsel gelişiminin kendine özgü özellikleri, anaokulu öğrencisinin karakterini de içeren en önemli bölümdür. Örnek belgeyapısal anları içermelidir:

 • aktivite açıklamasında tanımlamak için gereklidir: Çocuk becerileri, modelleme, oyunlar tasarımcı çizim çocuğu olan grafik ve tasarım aktivitesinin ne tür temel iç eylemlerin becerilerini (o giyinmiş alabilir olsun, ayakkabıları koymak, böylece saç tara, kullanım çatal bıçak ve yıkayın. d.), (hakim nasıl, analojisine eylemleri gerçekleştirmek ve sözlü talimatlar, sayma çubukları ile manipülasyonlar yapma, farklı çizgiler yazma, vb.);
 • Derslere katılım ve öğrenmeye yönelik tutumlar(Öğretmen ne kadar, nasıl zorlukları aşmak için odak yapabiliyor, çabuk yorgun ve deli çalışmanın bir oranına sahip bir iş, anlayan varsa sürece dahil olsun) faaliyetleri;
 • Psikolojik özellikler: duygusal reaksiyonlar, genel ruh hali, çocuklar ve yetişkinler, ahlakın temel bilgilere, saldırganlık düzeyi, itaat yeteneği ve başkalarıyla iletişim becerisinin yeterliliği.

Çocuk için karakteristik nasıl yazılır

Oyun aktivitelerinin özellikleri

Oyunlarda, okul öncesi gelişir. Bu yüzden oyun aktivitesinin özelliklerinin tanımı anaokulunun öğrencinin özelliklerini içermelidir. faiz, inisiyatif ile, bunların doğru kuralları anlamak olsun, o seçer ne rol arsa-rol yapma oyunlarında katılma olsun, herhangi bir favori aktiviteleri yoktur ve: Belgenin bu bölümünde bir örneği çocuk oyun nasıl davranacağını hakkında bilgiler içerebilir. Oyun sırasında çocuklarla etkileşim kuruyor mu? Deneyiminiz ona aktarılıyor mu? Tüm konular ve ödevler hayal gücüne uygun mu? Oyunun içeriğini değiştirebilir ve liderlik pozisyonunu alabilir mi?

anaokulu karakteristiği

Anaokulu öğrencisi özellikleri: örnek

özellik

öğrenci ... (DOW'un adı)

Ivanova Darya,

Doğum 2011

Ivanova Daria, 2014'ten ... (DOW'nin adı) ziyaret etti. Bu süre boyunca kendini iyi ve neşeli bir çocuk olarak gösterdi.

Dasha tam bir ailede yetişir. Tüm boş zamanlarını kızıyla geçiren annesi, Ivanova TM'ye daha çok bağlı. Babası, Ivanov AA, istihdamı nedeniyle, bir çocuğu büyütmek için daha az zaman ayırır, ancak kızının hayatına gerçek bir ilgi gösterir. Aile mali açıdan güvenlidir, Dasha yaşamak ve bahçeyi ziyaret etmek için gereken her şeye sahiptir.

Daria yaşa uygun fizikselgelişme. Kız öğretim derslerine ilgi gösterir, göreve nasıl konsantre olunacağını bilir, nadiren dikkati dağılır, eğitimcinin talimatlarını anlar. Dasha, oldukça geniş bir kelime dağarcığına sahiptir, okuyabilir, tüm fonemleri doğru şekilde telaffuz edebilir, düşüncelerini ifade edebilir ve cümleleri doğru şekilde formüle edebilir.

Oyun aktivitesinde kendisini başlatıcı olarak gösterir: genellikle oyunun bir çizimini sunar ve çocuklar arasındaki rolleri dağıtır. örneğin "Shop", "Güzellik" Evi. "O şarkı ve Matinees katılma sever olarak, yerli ve sosyal karakteri oynamak seçer. O, çizmek kil heykelini bilen, piyano müzik okulu ziyaret etti.

Dasha - neşeli, açık bir kız, yeterinceövgü ve eleştirilere cevap verir. Çocuklarla paylaşabiliyor, "kötü" nin ne olduğunu anlıyor, başka bir hüzünlü çocuk konseyi yapmaya çalışıyor, hayvanları seviyor. Evin sorumlulukları var: çiçekleri sulamak ve kediyi beslemek.

Karakteristik talep yerine sunum için tasarlanmıştır.

Tarihi.

İmzalar.

Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 2019

Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 2019

Related news

 • Samara Neptün yüzme havuzu: açıklama, adres ve yorumlar
 • Savaştan Kaçan İki Kardeşin Yolunu Mucizevi Bir Şekilde Arjantine Düşüren Tükenmez Kalemin İcat Edilme Hikâyesini Biliyor musunuz
 • Kereviz Çorbası
 • 6 FISTIKLI YELPAZE ŞAL ÖRNEK ANLATIMLI
 • Sirkeli Çıtır Poğaça Tarifi Yapımı Videosu

 • Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 14

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri


  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 33

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 35

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 75

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 62

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 28

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 79

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 69

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 45

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 6

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 89

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 98

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 32

  Anaokulu öğrencisinin özellikleri: derleme modeli ve ilkeleri 99