Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 2019

Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 2019
19.07.2019

Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 26

Analiz "Ben karanlık tapınaklara giriyorum", Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi

Makale kısa bir analiz sunuyor.Karanlık tapınaklar. "Blok sevgi ve Vladimir Soloviev tutkulu felsefesinde olmanın sembolizm parlak dönemlerinde bu şiir yazdım. Teşekkür düşünce ve şairin duyguları bu kombinasyonu nedeniyle, parlak ve gizemli karakterler, sevgi ve beklenti atmosferi ile doldurulur.

analiz karanlık tapınak bloğu girer

Kısaca şair hakkında

Alexander Block en parlaklarından biriydiGümüş Çağı'nın temsilcileri. Birçok eğilimlerin o sembolizmi seçti ve ona yaratıcı dönemi boyunca temellerini izledi. Çünkü birçok dilde, hem de biz makalede keşfetmek ve onun analizini yapacak bir şiir, çevrildi şiir "Yabancı," birçok ülkesinde bilinen şair, - "Ben karanlıkta tapınaklar gitti."

Blok soylu bir aileye, annesi ve babasına doğdu.eğitimli, yetenekli insanlardı. Ebeveynlerinden edebiyat ve sanat aşkı geçirdi. Doğru, her şeyin iki yüzü var. Blok'un madalyasının karanlık yüzü, nesiller boyunca aktarılan kalıtsal bir akıl hastasıydı.

Şiirin ilk yayını 1903'te Moskova dergisi Merezhkovsky'de yapıldı ve o andan itibaren, her zaman mevcut sembol ve görüntüleri saklayamayan, ışık hecesiyle okuyucuların kalbini fethetti.

şiir karanlık tapınaklara giriyorum

Analiz: "Karanlık tapınaklara giriyorum" (Blok)

Şiir 1902'de kuruldu. (Kimyasal elementlerin tablo açıldı çok Mendeleev kızı) Aşk Mendeleyev ve filozof bir kadının kadınlık ve sevginin yüksek ilahi özü Soloviev tutkusu kavramı - literatüre göre bu süre yüce onun gelecekteki karısı şairin aşktı. Bu iki motifler birine dokunmuş ve şiir yaratıldı "Karanlıkta tapınaklar gitti." sevgi ve ilahi dişi ilkesinin ilahi ilkesi "ebedi kadın" şair görünmez bir resim oluşturur. Onun hisleri parlak, ruhsal. Onun sevgisi de platonik, maddi olmayan bir formdur. Benim favori tanrı ile karşılaştırılır, bu görünmez ve ulaşılmaz bir görünüm olmakla birlikte, yazar, onun çağırarak "Sweetheart - siz", uzun aşina olmuş, o tanıdık ve imajına yakındır ve bu burada tarih büyüleyen, sürprizler, çizer mistik olduğunu söyledi dikkat ve okuyucuyu kayıtsız bırakmaz.

Şiir, "Güzel Hanımefendi" ile yakın bir toplantıya dair harika bir beklenti, bir önsezi anlatıyor. Yazarın sevgisi ona ilham verir, tapınağın koyu soğuk duvarları beklemenin sevinci ile doludur.

Bu tapınak nedir? Yazarın Sembolistlere ait olduğunu hatırlayın, dolayısıyla buradaki kavram olgusal değil, semboliktir. Belki karanlık tapınak, şairin ruhunu simgeler. Karanlık karanlık değil, alacakaranlık bekliyor. Kırmızı lamba, ateşi sadece ateş yaktı, ama zaten beklentisiyle çürüttüğü aşkı simgeliyor.

Ve beklediği kişi mi? Kim, "Majestic Ebedi Karısı" kim? Büyük ihtimalle, burada, "Yabancı" daki gibi, en sevdiğin şairin görüntüsü ile ilgili. Onu hala görmüyor, ama zaten hissediyor ve beklemektedir. "Alışık" kelimesi bu beklentinin kendisi için yeni olmadığını, onu beklemek için kullanıldığını, kalpteki görüntünün bir tapınaktaki bir lamba gibi parladığını söylüyor. Şair için "iç çekiş ya da konuşma duyulmuyor" ama sevgilisinin yakın olduğunu biliyor ve yakında onunla olacak.

Alexandr bloğu karanlık tapınaklara giriyorum

"Karanlık tapınaklara giriyorum." Şiirin duygusal atmosferi

Şiirin atmosferi okuyucunun üzerine düşer.ilk satırlar. Bunlar esrarengiz “karanlık tapınaklar”, katılık, beklenti karışımıyla birlikte asketi, önseziler. "Kapıların gıcırdamasından titreme", gerginlik, karanlık ve gölgelerle beklenti tezatının yüksek notalarını üretir. Kırmızı fenerler netlik verir, yazarla birlikte olduğumuz gibi, tıpkı onun gibi, muhteşem Leydi'yi bekliyoruz.

Oldukça zor ve belirsiz olabiliranaliz "Karanlık tapınaklara giriyorum." Blok sembolist bize hangi tapınakların söz konusu olduğunu asla göstermez, ama onun görevi anlatmak değil, bize şiirini vermek. Bu şiirde, planı bir başarıydı. Beklenti duygusu onun yanında sevgili yazarın imgesinin varlığının mistik hissi ile birleşir. Görünmez, duyulabilir değil, ama şair bu karanlık tapınağa geleceğini biliyor, şüphe gölgeleriyle dolu ve kolayca dağıtacaktır.

Karanlık tapınaklara duygusal atmosfere giriyorum

Sonuç olarak

Gümüş Çağı şairleri gerçek olduşiir parlakları. On yıllardır geçer ve şiirleri hala ilgili ve canlıdır. Alexander Blok da böyle şairlere aittir. "Karanlık tapınaklara giriyorum", belki de sadece bir rüyada - belki de bir rüyada - duyguların ruhsal başlangıcı ve sevgili parlak rüyası hakkında inanılmaz bir şiir - toplantının gerçekleştirilmesinden beklemek, hoşnut etmek ve sevinçten oluşan muhteşem atmosferiyle.

Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 2019

Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 2019

Related news

 • Sezaryenle birlikte estetik yaptırılır mı
 • Domatesli Patlıcanlı Börek
 • Cpi biçimlendirin - nedir
 • Hızlı zayıflama diyet listesi ile Etiketlenen Konular
 • Bebekler kaç santim boyunda doğar

 • Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 4

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi


  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 25

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 64

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 37

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 23

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 2

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 96

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 74

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 29

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 98

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 63

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 62

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 30

  Analiz Ben karanlık tapınaklara giriyorum, Blok: semboller, atmosfer, yaratılış tarihi 78