Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olurAlt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur

24.05.2019

Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 87

Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur?

Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz çok yaygın bir hastalık haline gelir. İstatistiklere göre, yaşlılar bu durumdan daha fazla acı çekiyorlar.

Bu hastalığın nedenlerini düşünürsekaterotrombozu ayırt etmek mümkündür. Bunun nedeni, vasküler duvarda biriken aşırı kolesteroldür ve sorunlar vardır. Sonuç olarak, plaklar oluşur, bu da arterlerin işini büyük ölçüde karmaşık hale getirir. Tıkanma ve daralma, güncellenmiş kanın neredeyse alt ekstremitelere girmediğine, oksijen eksikliğine neden olmasına yol açar. Nadir durumlarda, hastalık başlayınca ve tedavi uygulanmazsa, uzuv amputasyonu riski vardır. Açıkça görüldüğü gibi, alt ekstremite damarlarındaki ateroskleroz oldukça tehlikeli bir hastalıktır.

Tanınabilecek bazı semptomlar vardıralt ekstremite arterlerinin aterosklerozu. Elbette, ilk çanlar bacak alanında görünecektir. Bunlar arasında yürüyüş sırasında yorgunluk, bir kişi artık alışılagelmiş mesafeden yürüyememek ve mühlet almak zorunda. Bu duruma, bacaklardaki ağırlık eklenir, o zaman sadece hafif topallama olur. Parmaklar ya da bacaklar üzerinde sıralanır, bacaklarda hissizlik, bazen şiddetli ve şiddetli ağrı da hastaya eşlik eder. Bu arada, soyma ve kuru cilt açık yaraya götürür. Hastalar için en büyük tehlike onlar çünkü bir organizm bir enfeksiyona sahip olabilirler.

Belirtilerden en az biri belirlenirse, o zamanbir sağlık kuruluşunu ziyaret edin ve vasküler cerrahlardan yardım alın. Alt ekstremite damarlarının aterosklerozu tedavi edilebilir ve erken başarı elde edilebilir. Tabii ki, tam bir tedavi yöntemi olmayacak, ancak ısrarla iyileştirme durumu tam teşekküllü bir hayati faaliyeti sağlayacaktır.

Tatsız bir hastalığın sebepleri,sigara, obezite, yüksek kolesterol, kalıtsal bir faktör ve diabetes mellitus. Eğer bir kişi için en az bir madde uygunsa, o da risk altındadır. Muamele ve muayene işlemini ihmal etme. Belirli prosedürlerden sonra tam bir klinik tablo elde edebilirsiniz. Cephanelikte, doktorların çeşitli araştırma türleri var. Ultrason dopplerografi, X-ray anjiyografi ve kontrast görüntüleme ile MR. Bu madde en güvenli yöntem olup, madde damara enjekte edildiğinden hastaneye kaldırma gerekmez.

Hastaya ateroskleroz teşhisi konursaAlt ekstremitelerin damarları, o zaman bir diyet reçete edilir. Alt ekstremitedeki ateroskleroz ile hastanın diyetini sınırlaması gerekir. Kişinin vücut ağırlığı ne kadar fazla ise, diyet daha katıdır. Hayvansal yağlar, şeker ve ekmek menüden neredeyse kaybolur. Yerleri sığır eti, dana eti, hindi ve az yağlı çeşitlerin balıkları için verilir, pike levrek, morina, levrektir. Az yağlı süzme peyniri, ekşi sütlü içecekler, bezelye, yulaf ezmesi ve soya fasulyesi tümü güvenle yenilebilir.

Diyet özellikle vitamin içermelidirkış dönemi. Bu arada, D vitamini deniz ürünleri kontrendikedir ateroskleroz gibi ayrıca hoş geldiniz, istisnalar vardır: karides, kalamar, midye ve deniz salatalık damarların güvenilir bir savunucusu haline gelecektir. Çorbalar ve salatalar şimdi sadece vejeteryan olacak, bazen zayıf et suyu izin verilebilir.

Hasta aşırı kiloluysa o zamanboşaltma günlerinin geçirilmesi tavsiye edilir. Örneğin, kefir, lor, sebze veya meyve diyetleri. Bu günlerde vücut fazla sıvıyı alır ve bu da sağlığın iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Zamanında temasın olduğunu unutmayın.Poliklinik ve doğru tedavi, hastayı korkunç sonuçlardan kurtarabilecektir. Modern tıp, bu hastalığın tedavisi için genişletilmiş bir ilaç ve tekniklere sahiptir.

Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olurAlt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur

Related news

 • Kupta Pudingli Güllaç
 • 0-3 AYLIK KIZ BEBEKLERE YAKADAN BAŞLAMALI YELEK AÇIKLAMALI
 • 3 Düz 1 Büz Örneğinde Pirinç Örgülü Çocuk Yeleği Nasıl Örülür 0. 1 yaş
 • Evi kendi ellerimizle bir siding ile dikiyoruz: sürecin özellikleri
 • Rusyanın en ünlü anıtı

 • Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 46

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur


  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 66

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 37

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 9

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 3

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 90

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 99

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 56

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 38

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 83

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 11

  Alt ekstremite damarlarında ateroskleroz. Ne tür bir beslenme refahı iyileştirmeye yardımcı olur 30