Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 2019

Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 2019
21.09.2019

Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 1

Alexei Tolstoy'un peri masalı kahramanları. Malvina'nın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı

Papa Carlo, Piero, Malvina, İmzacıKarabas-Barabas, kedi Basilio, tilki Alice, köpek Artemon, kaplumbağa Tortilla, Pinokyo. Alexei Tolstoy'un masalı "Altın Anahtar veya Pinokyo'nun Maceraları" Tüm bu kahramanlar birleştirir. İş nasıl çıktı? Karakterler neden bu kadar popüler oluyor? Neden böyle isimler almışlardı? Bunlar ve diğer birçok soru, edebi eleştirmenler ve okuyucular için şu andaki birkaç on yıldır ilgi çekiyor.

Eserin yaratılış tarihi

Edebi eleştirmenlerin çoğuna göre,İtalyan yazar Carlo Collodi eserleri dayalı masal "Altın Anahtar veya Pinokyo Maceraları" Alexei Tolstoy. Aynı defalarca söyledi, masal yazarı oldu.

Malvina'nın evi açıklaması"Pinokyo veya maceralar" adlı bir peri masalıAhşap bebek "Rus çevrilmesi de sonra, 1908 yılında Rusya'da tanındı. Alexei Tolstoy, genç bir insan, C. Collodi çalışmalarına tanıştı ederken. Tale hemen genç adam aşık, onun için favori biri oldu. Yıllar sonra, Alexey Tolstoy kendisi bir yazar haline geldi. çocuklar için yazdığı eserlerin birçoğu dünya edebi yaratıcılık örnekleridir. İtalyan yazarın masal, bir kez daha. Birincisi, Alexei sadece pv üzerindeki çalışmaların çevirisini gerçekleştirmek gebe olduğunu daha ele ama işe el koydum ve orijinal versiyonunu yaratma fikri çıktı.

Bugün, Tolstoy'un eserlerinin karakterleri de biliniyoryetişkinler ve dünyanın çeşitli yerlerinde küçük okuyucular. Malvina, Karabas-Barabas, Duramar, Piero, Artemon, Papa Carlo, Pinokyo gibi edebi karakterler de tanınabilir.
Peri masalı "Altın Anahtar, veya Pinokyo Maceraları"ilk kez 1936'da yayınlandı. Okuyucular arasında neredeyse hemen popülerlik kazandı. O zamandan beri, yayın kütüphane kitaplıklarındaki yerini almıştır.

Bir peri masalı kahramanlar

Masalın bir özelliği, bir diğeridirKahramanın hem olumlu hem olumsuz özellikleri vardır. Bu, küçük okuyucuyu düşünür, karakterlerin eylemleri ve eylemlerini düşünür.

Pinokyo masalından oğlanın küçük eviÖnemli bir gözlem, masal kahramanlarınınTolstoy, İtalyan prototipleri gibi değil. Altın anahtarıyla Pinokyo'ya aşık olan okuyucular, tanımı kızları çok ilginç olan Malvina evi olan bilge kaplumbağa Tortilla, Papa Carlo Papa Carlo, her zaman çalışmalarını okumak için bir istek ve Carlo Collodi de var. Çocuğun bu arzusunu fark ederek, yetişkinler mutlaka onu desteklemelidir.

Malvina'nın Tarihi

Masalın kahramanı, diğer tüm karakterler gibi,kendi tarihi vardır. Diğer bebeklerle birlikte Malvina, Signor Karabas'ın sahip olduğu tiyatro grubunun bir üyesiydi. Vahşete karşı koyamayan, tiyatro sahibinin aktörlerle ilgili kaba muamelesi, sahneyi terk etti.

Pinokyo MasalıEski ustasının zulmünden korkan kız, şehirden uzaklaşmaya karar verir. Sadık arkadaşı Dog Artemon, kızın kaderini paylaşıyor.

Malvina'nın Evi

Kalkışından sonra kahramanın yaşam tarzının açıklamasıTiyatro, hikayenin içeriğinde büyük bir yer tutar. Yaşam için kız ve Artemon ormanda bir yer seçiyor. Masal "Buratino" dan Malvina evi göl kıyısında pitoresk bir yerde yer aldı. Küçük ama çok rahattı. Orman sakinleri, mavi saçlı kıza elinden geldiğince yardım ettiler. Fareler onun şekerini, sosis ve peynir parçalarını getirdi. Magpies lezzetli çikolatalar ile sağlandı. Kurbağalar onu serin bir limonata ile muamele etti. Malvina'nın peri masalı “Pinokyo” dan gelen evi, şahinleri, tırtılları, kelebekleri, May böceklerini ziyaret etmek için sevildi. Kız hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını biliyordu. Ayna sazan bir ayna, dulavratotu - bir mendil olarak hizmet etti.

Malvina ve Pinokyo

Masalın ana karakteri için kurtuluşun yeri olduMalvina'nın evi. Pinokyo'nun maceralarının açıklaması, okuyucunun keskinliğini, olağandışı olay dönüşlerini yakalar. Ve Malvina'nın evinde olduğu gerçeği - bu da beklenmedik bir durum.

Pinocchio Malvina EviMavi saçlı kızın peşindePinokyo'nun değiştirilmesinde kurbanın hayatına dönün. Malvina'nın evi, ahşap bir çocuğun sadece dilbilgisi ve matematiğin temellerini öğretmek için değil, aynı zamanda yeniden eğitilmeye çalışıldığı bir yer haline geldi. Ancak, burada bile, bu girişimler işe yaramaz. Buratino, hayattaki neyin sadece sıkı çalışma ve sürekli çalışma ile elde edilebileceğinin anlaşılması, sabrı, anlayıştan yoksundur. Ahşap shalunishka için Malvina evi nefret oldu. Pinocchio'dan iyi eğitimli ve eğitimli bir yaratık yapmaya çalışanların tecrübelerini, sarhoşluk duygularını, kızgınlıklarını anlatıyor. Ancak, bir dizi testten geçmiş olan Buratino, arkadaşlığın gerçek fiyatını anlamaya başlar. Ancak bundan sonra Malvina ve tiyatrodaki diğer tüm kuklalar tahta bir adamın gerçek dostları olurlar.

Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 2019

Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 2019

Related news

 • İslam Biyografisi Karimov, aile
 • Türkiye’nin DTÖ’deki zaferi benzer davaların şansını artırıyor’
 • Ah Kalbim 223. Bölüm Özeti 4 Haziran Fragmanı Abhi Kurtulacak mı
 • Karın Yağları Nasıl Eritilir: Karın Yağlarını Yakmak İçin Egzersizler
 • Sabancı, Ülker ve Borusan buluşuyor

 • Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 48

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı


  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 97

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 100

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 77

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 21

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 77

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 88

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 79

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 85

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 99

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 37

  Alexei Tolstoyun peri masalı kahramanları. Malvinanın evi. Kahramanın öyküsünün tanımı 66