Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 2019

Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 2019

Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 10 18.02.2019, 03:47

Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi

Kiselev Alexey Ivanovich - Sovyetikinci orta ve hafif ağır kategoriye atıfta bulunarak profesyonel boksör, SSCB Spor Şeref Yüksek. 60'lı yıllarda SSCB milletvekili lehine idi. Spor başarıları arasında şunlar bulunur: 1964'te Tokyo'daki Olimpiyat Oyunlarında gümüş (81 kg'a kadar kategoride), 1968'de Meksika Olimpiyat Oyunlarında gümüş (75 kg'a kadar kategoride) ve 1967'de Roma'da Avrupa Şampiyonasında gümüş olan gümüş yıl (75 kg). Boks kariyeri tamamlandıktan sonra, boksda Sovyet milli takımını eğitmeye başladı.

Alexey Kiselev: Biyografi, boks ile tanışma ve ilk zaferler

17 Mart 1938'de Lukyanovka'da doğdu.Ryazan Bölgesi, SSCB. Basit bir Sovyet ailesi tarafından yetiştirildi ve büyütüldü. Babası bir demirci idi ve annesi okul kafeteryasında bir aşçı olarak çalıştı. Çocukluğundan beri, ciddiyeti ve azimiyle ayırt edildi. Adam aktif ve canlı oyunları severdi ve barda sıkı bir şekilde çekildi. On altı yaşında boks bölümüne katıldı ve Ivan Ganykin (tüm orta ağırlık sınıflarından birinin Sovyet boksörü) liderliğinde eğitim almaya başladı. İki yıllık sert bir eğitimden sonra adam dünyaca ünlü oldu: 1958'de tüm dünyadaki askeri personel turnuvasında orta sıklet şampiyonasını kazandı. Kendisini boks topluluğunda ispatlayan Sovyetler Birliği şampiyonasında performans sergilemek üzere davet edildi. 1959'da milli şampiyonasında - bronz madalya kazandığı ilk profesyonel turnuva oldu.

Kiselev Alexey

Boxer Alexei Kiselev: spor kariyeri ve başarıları

Önümüzdeki dört yıl için kutuya koydu.aynı seviyede ve iki kez de ordu dünya şampiyonasında başarıyı tekrarladı. 1964 yılında Alexei Kiselev hafif ağır ağırlığına taşındı ve ulusal şampiyonasında yer aldı. Burada Sovyet şampiyonasında ilk altını kazandı. Bir boksörün yüksek derece Tokyo (Japonya) Olimpiyat Oyunları'nda ülkenin zenginliğini savunma hakkına layık: Yakında başlangıç ​​Kiselev'in kariyerinde büyük bir zaferden sonra. Bu arada Sovyet sporcu kendini layık gösterdi: Alexei Kiselev finale çıktı ancak İtalyan profesyonel Cosimo Pinto'ya yenildi. Sonuç olarak, Kiselev eve gümüş madalya getirdi; bunun için de SSCB Spor Şerefine Ulaşmıştı. boksör yine Ordu Dünya Kupası'nı kazandı ulusal şampiyonluk (1966) altın madalya kazandı ve 1967 Avrupa Şampiyonası ve İngiliz boksör Chris finalinde kaybetti 1968 yılında Mexico City'de Yaz Olimpiyatları (en gümüş madalya kazanan: Müteakip mevsim Kiselev'in az muzaffer yayınladı Finnegan).

Kiselev Alexey Ivanovich

Başarılı bir spor dalındaödül ve evrensel tanınma ile doymuş, Alexei Kiselev emekliliğini ilan etti. Boksör istatistikleri etkileyici: 250 savaşta 225 galibiyet.

Kariyer koçu: başarı ve başarılar

Profesyonel halkadan ayrıldıktan sonra Kiselev,boks, ancak bir antrenör olarak. 1969-1970 döneminde SSCB milletvekili boks yapmaya başladı. ve 1975'ten 1980'ye kadar. 1979'da "SSCB'nin onurlu antrenörü" unvanını aldı. Liderliğine göre, SSCB ulusal boks takımı, 1976'da (Montreal) ve 1980'de (Moskova) Olimpiyatlarda oynadı.

Boksör Alexey Kiselev

Fizik eğitiminde akademik dereceler ve bir Sovyet koçunun pozisyonu

Sporcu ayrıca bilimsel faaliyetlerde bulundu. 1972'de Alexey Kiselev doktorasını mühendislik dalında savundu. 1975'ten beri Nikolai Ernestovich Bauman'ın adını taşıyan Moskova Yüksek Okulu'nda Beden Eğitimi Bölümü başkanıydı. Kiselev, spor alanında çeşitli bilimsel ve metodolojik çalışmaların yazarıdır. 1993 yılından beri, Alexei Kiselev "Rus Spor Öğrenci Birliği" nin boş pozisyonunu tutuyor.

19 Haziran 2005'te Moskova şehrinde öldü, Don Mezarlığı'na gömüldü.

Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 2019

Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 2019

Related news

 • VİDEOLU HERCAİ MENEKŞE MOTİFİ ÖRÜLÜŞÜ
 • Yeni Başlayanlar İçin Kolay İğne Oyası Modelleri
 • Çok İzlenen Videolar
 • Düzenleyici valfler: tipleri, parametreleri, amacı

 • Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 24

  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi


  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 85

  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 13

  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 67

  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 68

  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 61

  Alexei Kiselev: Sovyet boksörü ve antrenörü biyografisi 4