Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 2019

Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 2019

Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 16 19.01.2019, 21:47

Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri

Saratov piskoposundaki kadın manastırın tarihi17. yüzyıl Krestvozdvizhensky Manastırı'nın başlangıcıdır. Devrimci ve Sovyet yıllarında Saratov ve çevresinde kadın manastırları yoktu. Canlandırma St Alexis Convent, dengeyi sağlamak ve uzun yıllar inançlarını güçlendirmek için umut veriyor.

Manastırın tarihi

St. Alekseevsky'nin bulunduğu yerbir kadın manastır (Saratov), ​​1848 yılında Bishop Athanasius (Drozdov) tarafından satın alındı. Başlangıçta piskoposun evi için tasarlanan toplam alan 16 hektardı. Zamanla, erkek skete dinlenme yerine kuruldu ve yer Üst Manastır olarak adlandırıldı. On dokuzuncu yüzyılın sonlarında, St. Alexis (Moskova ve Tüm Rusya Büyükşehir) onuruna manastırın topraklarında bir tapınak inşa edilmiştir.

Manastırın bulundurulması 22 hektara genişledibahçelerin yeşillikleri içinde boğulmuş, bir gölet ve bir çeşme düzenlenmiştir. Dağın tepesinde bir kaynak bulunmuş, seramik borular getirilmiş, nüfusun ihtiyaçları için su kullanılmış ve insanları terk etmiştir. Saratov sonunda genişledi ve manastır, toplu taşıma ile ulaşılabilen şehrin bir parçası oldu.

Saratov Kutsal Alekseyevski Manastırı

Yıkıcı düşüş

1918'de Alekseevski manastırıYeni devletin ihtiyaçları için kilise, mülkü ve arazisi kullanılmaya başlandı. Kilisede imar ve yıkım başladı. Çan kulesi ve beş kubbenin hepsi yıkılmış, bahçe neredeyse kesilmiş, su kaynağı, çeşme ve gölet imha edildi, sadece ilkbahar bozulmadan kaldı. Otuzlu yıllarda çocuklar için bir tüberküloz sanatoryumu yerleştirildi. Kırklarda, manastırın arazisi, danaların yapımı için verilmiştir.

Eski manastırın tesislerinde altmışların sonlarındaJinekolojik hastanenin ofisleri bulundu. Seksenlerde, klinik binalarla ve topraklarla birlikte Saratov Sağlık Departmanına girdi. 1985 yılında perestroika'dan önce bir kayak merkezi inşası için planlar vardı ve uzun vadede laboratuvar ve mühendislik binaları inşa edilmesi planlandı. Fakat halkın zamanı ve bilinci başka bir dönüş yaptı ve planlar başarısız oldu - ülkede Ortodoksluğun yeniden canlanması başladı.

Saratov diocese

Yeni Tapınak

İlk keşiş toprağını toprağa geri döndürme girişimleriSaratov diokese 1990 yılında çekildi, nihayet 1991'de sahipliğini pekiştirmeyi başardı. Bu süre zarfında Alexis Skete tüzüğü kaydedildi, ilk hizmetler 1992'de yapıldı ve Kutsal Paskalya'nın kutsal şölenine düştü.

Manastırda dini yaşamın yeniden canlanması fikriSaratov piskoposunun katliamcıları arasında destek: birçok kişi tapınağın restorasyonu üzerine aktif olarak çalıştı, bağış yaptı. Kilise yine çanlar ortaya çıktı, eserin yeniden canlanması üzerine çalışmaya başladı.

1997 yılında, erkek manastırı var olmaktan çıktıvaroluş ve onun yerine Kutsal Alekseyev Manastırı (Saratov) kuruldu. 2008 yılının başlarında Tanrı'nın "Odigiriya" nın Annesinin Smolensk Simgesinin onuruna kutlanan yeni bir kilisenin inşası tamamlandı. Manastırda her biri Ortodoks Hıristiyanlığın azizlerine ithaf edilmiş dört manastır bulunmaktadır.

Saratov'un Kutsal Alekseyevski Manastırı

Manastırda Sarov Serafim

Manastırın en saygın tapınaklarından biri, kalıntıların bir parçası olan Sarov'un Monk Seraphim'inin simgesidir. Görüntü Sorfino'da boyandı, ikon, azizin kalıntılarının parçalarıyla bir sandıktı.

9 Ağustos 2004’tesayısız hacı, laik ve din adamları, İlahi Ayin Diveevo Manastırı'nda hizmet verdiler, alay ve All-Night Vigil yer aldı. Aynı yılın onuncu ağustosunda, azizleri tasvir eden ikon Saratov rahiplerine verildi. Bir süre için, aziz şerefine sadakatle kutsanan Saratov kilisesinde kaldıktan sonra, alay işleminden sonra St. Alekseevsky rahibe manastırına (Saratov) transfer edildi.

Sarov Monk Seraphim simgesi

Manastırın türbeleri

Manastırın tapınaklarında birçok Ortodokstürbelerin. Onlar inananları destekliyor, iyileşmenin mucizelerini gösteriyor, Ortodoks inancını yaşamlarının ve sömürüslerinin hikayeleriyle güçlendiriyorlar. Burada on iki azizlerin kalıntıları, bunların arasında Evangelist ve Havari Mark, Aziz Luka (Voino-Yasenetsky), Beytüllahim'in büyük şehit-bebeklerinden biri olan Ambrose Optina yer alıyor.

Kadın Alekseevsky manastırda korunurPochaev'in Monk İşinin yüceltme bölümünün ibadetine ve aynı zamanda da davanın Ignaty Bryanchaninov tarafından bir parça giysi ve Peter ve Fevronia'nın evlilik ve aile hayatının koruyucu azizlerine ibadeti vardır. Manastırda haklı Juliana Muromskaya ve Sanaxar Keşiş Feodorunun tabutu korunur.

Pochaev'in Monk İşinin bir parçası

modernlik

Manastırdaki gündelik hayat, eserlerle dolu vekaygılar. Rahipler sıkı bir yaşam tüzüğü gözlemler. Kilise günü akşam tapınak hizmeti ile başlar ve manastırın yükselişi sabahın dörtten yarısında gerçekleşir, sakinler hemen birkaç saat süren tapınakta hizmet ederler. Buna ek olarak, büyük bir sevinçle, kızkardeşler, acemiler ve layık insanlar manastırın topraklarının iyileştirilmesiyle uğraşırlar. Çalışkan bakımı, manastırın her köşesinde ve ötesinde hissedilir. Manastırda yaşamın zorunlu bir zorunluluk katı itaat, kaydedilmemiş Mezmurlar okunur.

Alexey'in kadınlarında sosyal hayatManastır çok geniş ve aktif. Kızkardeşler yaşlılara, büyük ailelere, yiyecek setleriyle ilgili kötü yardımlara, şeylere bakarlar. Manastırda yetişkinler ve çocuklar için bir yetimhane ve bir Pazar okulu vardır. Manastırda bir simge boyama atölyesi, bir nakış atölyesi açıldı ve diğer bazı faydalı faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Eski kaynak, şimdi duvarların arkasındaManastır, yerleşir. Ona göre, yol asla büyüdü, insanlar her zaman şifalı kaynağa gitti. Şimdi rahat bir yazı tipi var, bir şapel donanımlı, tüm alan iyi bakımlı bir estetik görünüme sahip.

Saratov telefonda Kutsal Alekseyev Manastırı

Pazar Okulu

Okul 1997 yılında düzenlenmiştir. Öğretim, çocuklar ve yetişkinler için yapılır. Daha büyük bir sonuca ulaşmak ve öğrencileri bilgi edinme sürecine dahil etmek için, çocuk sınıfları yaş gruplarında yürütülmektedir. En küçük öğrenciler ilk aşamada ustalaşırlar, yaşları 7 yıla kadardır. Bebekler Tanrı'nın Yasaları'nı öğretir, gelişmekte olan oyunlar ile oynanır, iğne işi öğretilir, çizimin temelleri verilir.

Orta aşamada, 8 ila 14 yaş arası çocuklar eğitiliyor,yaşlı grupta 15 ila 17 yaş arası yetişkinler kayıtlıdır. Bu grupların sınıflarının programında kilisenin tarihi, Kilise Slav dili çalışılmaktadır. Çocukluk ve ergenlik döneminde kilise okuluna devam etme imkânı olmayan çok sayıda yetişkin, Ortodoksluk ve inanç hakkında daha fazla şey öğrenmek ister. Bu tür öğrenciler için catechism, Ortodoks Kilisesi'nin tarihi, kilise hukuku ve diğer konuların derslerini okuyun.

, Saratov Aziz Alexis manastırda sınıflara kayıt olabilirler eğitim alın Telefon: (8452) 65-58-34 ya da (917) 301-10-72 8.

Seyahat için adres ve seçenekler

St. Alekseevsky rahibe manastırı (Saratov) şu adrese sahiptir: Saratov, Zamkovy pasajı, 18. bina.

toplu taşıma kullanarak, mesken can gelmek için: (№5 yolları, 10), tramvay troleybüs (№3), otobüs (№ 6, 11, 18, 50, 53) otobüs durağında "İlk Dachnaya" tarafından.

Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 2019

Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 2019

Related news

 • Hindistan Cevizli Kremalı Kek Tarifi
 • Bakan Ziya Selçuk Özel Yetenekliler Eğitimi Çalıştayında
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Şehriyeli Bulgur Pilavı Tarifi
 • Turkuvaz-Asimetrik-etek-modeli-20131

 • Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 38

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri


  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 93

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 78

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 80

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 11

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 67

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 3

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 20

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 66

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 57

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 11

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 57

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 82

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 99

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 33

  Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri 9