Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 2019

Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 2019
17.09.2019

Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 85

Aldanov, "Şeytan Köprüsü" Romanın Özeti ve Özellikleri

İmparatorluğun günlerinden beri Rusya onun için ünlü olduyazarlar ve şairler. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde klasik hale gelen eşsiz eserler, kültürel mirasımızdan haklı gurur duymamızı sağlıyor. Ve düşüncelerin sunumunun tekliği, sadece ruhsal olarak gelişmekle kalmaz, aynı zamanda Rus dilinde de gelişmeye yardımcı olur. Eğitimli ve düşünen bir kişiyi ayıran okuryazar konuşmasıdır.

Muhtemelen, bu nedenle, okul programı, dikkatÇok yönlü gelişimimiz, kelimenin Rus dahilerinin eserlerinin zorunlu bir okumasını içerir. Aldanov - "Şeytan Köprüsü" adlı eseri, bir Rus gazeteci olan, tarihi bir düzyazının ustası olan eserleri içeriyor. Öğrencinin kullanmayı sevdiği romanın özeti, yazarın olayların büyüleyici anlatım biçimini ve tarihsel temalar üzerine felsefi söylemle çerçevelenen malzemelerin orijinal sunumunu aktarması muhtemel değildir. Ancak, her şey sırayla.

Biyografik bilgiler

Mark A Landau'nun Aldanov'un gerçek adı olduğu bir sır değil.

Aldans Şeytan Köprüsünü İşaretle

1886'da Kiev'de doğdu.Rus İmparatorluğu'nda o an. Fizik, matematik ve hukuk bilimleri alanında kapsamlı bir eğitim almış olan Aldanov, tarihle ilgilenmeye başlar. Daha sonra, teknik eğitim ve analitik zihniyet, kuru olaylarla dolu sıkıcı bir tarihi çalışmayı geçmiş olaylarla heyecan verici bir yolculuğa dönüştürmesine yardımcı olacaktır. Sadece Aldanov tarafından yazılmış bir roman var, - "Şeytan Köprüsü"!

Yazarın yaratıcılık

"Tolstoy ve Rolland" adlı çalışmasının ilk cildi sadece 1915'te yayınlandı. Ancak, çalışma başarılı olmadı ve daha sonra yeniden yazıldı ve yeni bir isim altında yayınlandı - “Tolstoy'un Gizemi”.

İki yıl sonra, başarı hala yazarına geliyor,"Armageddon" kitabından dolayı. Ve hatta daha sonra "Düşünür" tetralojisi gelir. İçerisinde Aldanov Markası "Şeytan Köprüsü", "Dokuzuncu Havva", "Aziz Elena, küçük bir ada" ve "Komplo". Napolyon döneminde meydana gelen olaylar hakkında tetralojiyi anlatır.

Bundan sonra Aldanova'nın eseri bitmiyor ve kimya alanında 12 tane daha tarihi eser, bir felsefi eser ve iki kitap yazıyor.

Yaratıcılığa etkisi

İlk kitabın başka bir büyük yazar Leo Tolstoy'a adanması tesadüf değildir.

Aldans Şeytan Köprüsünü İşaretle

Mark Aldanov, neyin harika olduğunu saklamadıFan, bazı felsefi yönlerini görme farklılıklara rağmen. Kendi yazılarında Tolstoy'un etkisi ve onun El yazısı ödünç takip edilebilir Belki de bu yüzden. Örneğin, tetralojisi "Düşünür" içerdiği romanlarından birinde - "Şeytan Köprüsü" - Olayın açıklaması siyaset veya geçmiş ya ilişkisi yoktur sıradan bir insanın algı prizmasından geçer. Bu Tolstoy'un romanı "Savaş ve Barış" ile net bir paralel görülebilir.

Yazma tarzı

Ancak, Aldanov kendi yolunu unutmaz.yazma. Şüpheci ironiyi kullanarak ve zengin tarihsel deneyimlerden yola çıkarak, devletin eylemlerini, askeri eylemlerini, insanlığın ahlaki yanını, davanın iradesini önemli kararlar alırken kabul ettiğini açıklar. Ana karakteri tarihsel olayların kalbine gönderen yazar, kendi algılarını kullanarak tarih hakkında konuşma fırsatını kendisine ödüllendirir.

Aldanov, "Şeytan Köprüsü": bir özeti

Bu çalışmada büyük bir kamu görevlisi şeklini değiştirmeyin.

Aldanian Şeytan Köprüsü
Böylece anlatının ana temasıordusunu Alpler'den gönderen Suvorov'un kahramanca eylemi. Yazar, tarihin istemsiz bir tanığına dönüşen Shtal adlı genç bir asilzade olanın merkezine göndererek, orijinal damardaki geçmiş olayları anlatıyor. Bu yöntem sayesinde, okuyucu etkinliğe tamamen dalmış ve tarihsel olayın özüne mümkün olduğu kadar yaklaşma şansı tanınmıştır.

Aldanov'un yazdığı tam romanı oku - "Şeytan Köprüsü". Orijinal metnin arka planındaki kısa içerik, eserin tüm nüanslarını taşımayan, yetersiz bir parodi gibi görünecektir.

Aldan sikiş köprüsü

Büyük komutan, setin galibiSavaşlar, Suvorov Avusturyalı personel memurlarının entrikalarına katılıyor. Şimdi onun hedefi kendi ordusunu kurtarmak. Bunun için Suvorov, onunla İtalya'yı geçmeye ve İsviçre'ye girmeye zorlandı. Hiç kimse cesur askeri liderin zaferine inanmadı ve tüm eylemleri başarısızlığa mahkum edildi. Ancak Suvorov sadece orduyu başarılı bir şekilde transfer etmedi, aynı zamanda kendi devletini de kurdu - İsviçreli federasyon. Napoliten avlusunun kahramanca hayatını gölgede bırakan Aldanov, Fransız askerlerinin saldırısına uğradığı zaman bu nitelikleri yansıtan korkaklıklarını ve kişisel çıkarlarını anlatıyor.

Sonuç

Yazarın herhangi bir yaratımı bir başyapıttır.tam okumaya layık. Anlatılan her satırın özel bir anlamı vardır, doğumumuzdan çok önce meydana gelen olayları anlatıyor, ama bir şekilde kaderimizi etkiliyordu. 19. yüzyılın çağını tanımak için harika bir fırsat Aldanov, Şeytan Köprüsü tarafından yazılmış romanın okunması olacaktır. Özet, okurları kendi devletlerinin tarihinin cehaletine mahkum eden, incelikten tam anlamıyla yoksun bırakmaktadır. Kuşkusuz, bu herkesin tercihi, ancak daha az önemli olaylardan birkaç saat salıvererek, bu ya da kaliteli çalışmayı okuyarak hayatınızı kültürel açıdan zenginleştirmek çok daha keyifli.

Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 2019

Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 2019

Related news

 • Beton süngerleri için taç: anlatma
 • Kadir gecesi hangi ibadetler yapılmalı
 • SARIMSAKLI IZGARA DOMATES TARİFİ
 • ÇİÇEKLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
 • 6 FISTIKLI YELPAZE ŞAL ÖRNEK ANLATIMLI

 • Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 99

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri


  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 9

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 87

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 33

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 9

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 74

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 8

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 92

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 93

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 11

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 4

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 46

  Aldanov, Şeytan Köprüsü Romanın Özeti ve Özellikleri 85