Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 2019

Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 2019


Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 79 26.01.2019, 19:51

Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar?

Doğal su ekosistemlerinde suyun kendini arıtmasıhidrobiyonları içeren fizikokimyasal ve biyolojik süreçlere bağlıdır: canlı organizmalar ve bitkiler. Akvaryum suyunun durumu sistemin düzenlenmesine bağlıdır (bakım rejimi, kapasite ve filtre tipi, canlı bitkilerin mevcudiyeti, sapmalar, balık sayısı ve yem). Renkli su, çeşitli faktörlerin etkisi altında değişebilir. Böylece, organik maddenin oksidasyonu için harcanan düşük oksijen içeriği, ayrışma ürünlerinin konsantrasyonunda bir artışa yol açar. Su bulanıklaşır, hidrojen sülfit kokusunu alır. Ancak yeşil renk aldığı durumlar nadir değildir. Peki su akvaryumda neden yeşil?

Su akvaryumda neden yeşildir?Türbiditesinin nedeni büyüktürBakterilerin üremesi ve yeşil su genellikle akvaryumdaki çoğalan yeşil mikroskopik öküzlü alglerden gelmektedir. Euglena normalde akvaryumda bulunur, fakat çoğaldığında, suyun "çiçeklenmesi" başlar, bunlar sarı-yeşil, yeşil renklerde renklendirilebilir. Daha sıklıkla bu, ışık kaynağının aşırı parlaklığına sahip akvaryumlarda görülür. Genellikle dekoratif balık tutkunları, ev için akvaryum satın alarak, onları en uygun ve "uygun maliyetli" bir yere yerleştirin - pencerelerin yanında. Doğrudan yoğun güneş ışığı, akvaryumun, manzaranın, bitkilerin camını kaplayan yeşil alglerin suyunda aktif çoğalmayı teşvik eder. Güçlü yapay aydınlatma ayrıca euglena'nın çoğalmasını da teşvik eder. Akvaryum içine ve doğal rezervuarlardan balıklar için canlı bir yemle getirilebilir.

Alınan ilk adımlarAkvaryumcular başlangıç ​​su, bitkilerin temizliği, dekorasyon tam bir değişimdir. Benzer olarak, ilk bakışta mantıksal olarak, olaylar yalnızca durumu daha da kötüleştirerek şaşkınlığa ve akvaryum suyunun neden tüm çabalara rağmen yeşil olduğuna dair soruna neden oluyor.

balık akvaryumlarıSu değişimi durumu iyileştirmez. "Çiçeklenme" nedenlerini ortadan kaldırmak için gereklidir - ışığı birkaç gün boyunca kapatın, pencerenin yakınında bulunan akvaryumu gölgeleyin. Bundan sonra, düzenli su değişimi ve toprak temizliği durumu düzeltmeye yardımcı olacaktır, çünkü ışık ve besinler sadece yeşil alglerin büyümesini teşvik eder. Her zaman akvaryumun saflığına dikkat edin.

Suyun kendini arıtması sürecinin bilinmesi gereklidir.Akvaryum "eski" su (toplamın 1 / 3'ü) eklendiğinde, önceden depolanmış, hümik asit açısından zengin ve sağlıklı bir ortamın geri kazanılmasına yardımcı olan bir dizi mikroorganizma eklendiğinde hızlanmıştır. İyi yetiştirilmiş bitkilerle balıkla aşırı kalabalık olmayan güvenli bir akvaryumdan hasat edildiğini bilmelisiniz.

Akvaryumdaki suyun niçin yeşil olduğunu merak etmemek için, içine dinginlik koyabilirsiniz. Bu durumda, balıkları kabukluları tahrip etmeyecek şekilde dikmek daha iyidir.

Suyun arıtılması, evcil hayvan mağazalarında satın alınan özel müstahzarlar yardımı ile de yapılabilir. Akvaryumda bir rivanol, tripaflavin, penisilin, streptomisin çözeltisi eklendiğinde algler ölür.

Ev için akvaryumlarÖzel diatom filtreler ve UV sterilizatörleri kullanarak suyun "çiçeklenmesini" ortadan kaldırın.

Artık nedenini merak etmekAkvaryum su yeşile döner de, onların akvaryum sakinleri biyolojik dengeyi istenen almak gerekir. , Kullanım perde, ekranlar lamba watt değiştirin: ışıklandırmayı ayarlanması gereklidir desteklemek. Akvaryumların kurulu olduğu önemli olduğunu unutmayın. Yetkili aydınlatma, uygun besleme, havalandırma ve filtreleme ile balık iyi hissedecektir.

Sualtının yeni sakinlerini elde etmek yararlıdır.barış, yosun yeme. Bunlar pterygoiplichts, antsitrusy, pencerelerden plak çıkarma, Mollies, Siyam algleri, Japon karidesleri, ampularia salyangozlarıdır.

Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 2019

Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 2019

Related news

 • Merkez Haberleri: Bayburt’ta klimalı ve kütüphaneli duraklar ilgi görüyor
 • FELLAH KÖFTESİ Enfes Yemek Tarifleri
 • Bakan Albayrak’tan enflasyon yorumu: Sebebi fırsatçılık ve stokçuluk
 • Korkunç bir rüya bir rüya kitabı taşır: hata ne için

 • Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 50

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar


  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 17

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 65

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 32

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 97

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 12

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 70

  Akvaryum neden suyu yağlar ve onunla nasıl başa çıkar 15