Akut kolesistitten neden korkmalısınız 2019

Akut kolesistitten neden korkmalısınız 2019
16.07.2019

Akut kolesistitten neden korkmalısınız 30

Akut kolesistitten neden korkmalısınız?

Çeşitli sebepler kolesistit oluşturabilir.(safra kesesi iltihabı), çoğunlukla enfeksiyon, safra taşı veya paraziter hastalıktır. Sorun her yaş ve cinsiyette görülen yaygın bir olay olmakla beraber çoğunlukla çok yiyen ve sık sık yemek yiyen kadınlarda görülür. Aynı zamanda beslenme hataları ve alkol tüketiminin neden olduğu akut kolesistitin safra mekanik stazının ortaya çıkmasını tetikler. Diyetin hastalığa en çok elverişli olan ihlalleri arasında - uzun süren açlıktan ötürü aşırı yeme ile kombinasyon. Enflamasyonun ve hipodynamia, gebelik ve gastrointestinal sistemin kronik hastalıkları (gastrit, pankreatit) gibi faktörlerin gelişiminin teşvik edilmesi. kas lifleri patolojisinin safra ihlali çıkış (mesane ve safra yolları, hem) barsaktan enfeksiyon "çıkış" ve hem de taş oluşumu için bakteriyel inflamasyon (gelişmesi için uygun koşullar yaratmak olan, sırayla, bir süre sonra, çok ciddi inflamasyona neden olabilir). Akut kolesistitin resmi parazitlerin varlığına bağlı olabilir - lamblia. Bu hastalık (giardiasis) özellikle çocuklarda yaygın.

akut kolesistit

Belirtiler ve belirtiler

Akut kolesistit gelişirse, kliniğisebebi ne olursa olsun aynı olacaktır. Birden, sağ üst kadranda akut şiddetli ağrı olduğu zaman zaman arka ve (genellikle sağ tarafta) kürek yayar (gönderir). Tipik belirtileri: ateş (sıcaklık bazen oldukça yüksek sayılara kadar yükselir), baş ağrısı, terleme, bazen ishal kusma ve bulantı kadar. (Genellikle nedeniyle safra yolu taşlarının tıkanmasına) mekanik kötüye safra çıkış olarak sarılık gelişebilir. Üst karın kasları genellikle çok acı verecek kostal kemerin altında ve dik karın kasının kesişme noktasında parmağınızla rap, gerildi olduğunu. Bununla birlikte, tıbbî belirtilerin kontrol edilmesine dahil olmak gerekli değildir, çünkü doğru algılama özel eğitim gerektirir.

akut kolesistit kliniği

Korkmam gerekir

Akut kolesistit tehlikesi onunkomplikasyonları. Aşırı yüksek riskli durum sekonder pankreatitin gelişmesidir. Ancak, iltihaplanma sırasını anlamak çoğu zaman zordur ve çok gerekli değildir. Zehirlenme belirtileri daha da kötüleşirse ve ağrılar örtülürse, pankreasta iltihaplanma olur. Acil tıbbi yardım çağırmak için tek gerçek eylem pankreatit gerçekten yaşamı tehdit eden bir durumdur. İkinci en tehlikeli komplikasyon perforasyon, yani safra kesesinin duvarının kopmasıdır. Safrının doğrudan karın boşluğuna akmasının hemen inflamasyonuna neden olduğunu açıklamak değer mi? Peritonit!

tedavi

Akut kolesistitte yardım,doktor. Evde yemek yemeyi, yatak istirahatını ve bir uzman çağırmayı reddetmelisin. Artık eylemler gerçekleştirilmemelidir. Akut ağrı atağı, kronik bir enflamasyonun arka planına karşı ortaya çıkarsa, bunu bilinen ilaçlarla (antispazmodikler, kollektif ilaçlar) durdurmayı deneyebilirsiniz, ancak bu durumda bir doktora görünmek daha iyidir.akut kolesistit ile yardımAkut kolesistit için ilaç tedavisispazmolitik ilaçlar ile anestezi (aynı anda safra çıkışını iyileştirir), detoksifikasyon ve intravenöz infüzyonlar, antibakteriyel ilaçlar içerir. Büyüme, tedaviden bağımsız olarak, zehirlenme belirtileri veya komplikasyonların gelişiminde, cerrahi bir operasyon gerçekleştirilir. Peritonit yoksa, endoskopik teknik yardımıyla az travma ile yapılabilir.

Akut kolesistitten neden korkmalısınız 2019

Akut kolesistitten neden korkmalısınız 2019

Related news

 • KIZIM OLACAKMIŞ DİYENLERE EN GÜZEL KIZ BEBEK İSİMLERİ VE ANLAMLARI
 • Yeşil Sebze Çorbası Tarifi
 • Arkada egzersizler. Hiçbir şey imkansız değil
 • ABDden Kuzey Akım 2 ve Türk Akımı ile ilgili açıklama
 • Saçlarınızı Yıkamaya Zamanınız mı Yok

 • Akut kolesistitten neden korkmalısınız 71

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız


  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 83

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 74

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 56

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 86

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 91

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 74

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 68

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 13

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 55

  Akut kolesistitten neden korkmalısınız 45