Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 2019

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 2019


Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 37 11.02.2019, 05:06

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında

Soyak’ın enerji verimliliği ve tasarrufunu odağına alan, ödüllü Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Akıllı Yıldızlar’da ikinci yıl maratonu İstanbul’da devam ediyor.

Akıllı Yıldızlar

Soyak’ın ilkokul öğrencilerinde enerji tasarrufu bilincini arttırmayı hedefleyen, İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda uygulanacak olan ödüllü Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi,  ikinci yılına yeni okul tanıtımlarıyla başladı.

İlk yılında CSR Europe tarafından verilen “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümü Büyük Ödülü’’ ile KSS Türkiye’nin verdiği ‘‘Çevre Alanında Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Çözümü Ödülü’’ne değer bulunan Akıllı Yıldızlar Projesi, ikinci yılına Başakşehir Mehmet Akif Ersoy ve Başakşehir Boğazköy İlkokullarında öğrencilere yönelik yapılan tanıtım toplantılarıyla başladı.

Okul tanıtımlarında Soyak tarafından okullara hediye edilen “Enerji Köşeleri”nin açılışı da yapıldı. ‘Enerji Köşeleri’nde öğrencilerin uygulamalı olarak öğrenebileceği aydınlatma yöntemlerinden akkor ampuller ve LED ile aydınlatma, rüzgâr türbini ve güneş paneliyle elektrik üretimi, karbondioksit sensörü, otobüs-araba-bisiklet kullanımı, aydınlatma sensörü, ısı yalıtımı, doğal ışıklık, enerji verimli camlar ve küresel ısınma konularındaki maketlerle birlikte, temel mesajları içeren görseller de bulunuyor.

Akıllı Yıldızlar

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk Projesi, 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda yürütülüyor. Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı projenin amacı, 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencilerinde, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularında farkındalık yaratmak.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi hedefleri arasında;  250 öğretmenin, 4.000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alması, 10.000 veliye toplamda 20.000 saat seminer verilmesi, web içerikleriyle birlikte tüm Türkiye’de toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşarak, proje sonunda 150.000 saatlik bilinçlendirme yapılması bulunuyor.

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 2019

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 2019

Related news

 • Rusça tül ne tür Karışıklık sebepleri
 • Filinta 26. Bölüm Sezon Finali 720p izle
 • Başkalarının yerine ehliyet sınavına giren 30 kişi gözaltında
 • Dövme Sildirme Yöntemleri: Lazer Dövme Silme

 • Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 56

  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında


  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 33

  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 91

  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 92

  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 57

  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 6

  Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Projesi İkinci Yılında 14