Şair Sergei Shestakov 2019

Şair Sergei Shestakov 2019

Şair Sergei Shestakov 51 20.02.2019, 07:43

Şair Sergei Shestakov

Sergei Shestakov yaratıcılığı çok olan bir şairotoriter eleştirmenler modern Rus şiirindeki olguyu göz önünde bulundururlar. Ruhu, düşünce imgesi, kendi benzersiz el yazısıyla orijinal bir yazar iken Osip Mandelstam'a yakındır.

Sergey Shestakov

biyografi

Sergei Shestakov 29.01'de Moskova'da doğdu.1962 "matematiksel" ailede. Babam, Moskova Devlet Üniversitesi Mekanik ve Matematik Fakültesi'nde ders verdi ve gelecekteki şairin kaderinin bir bilim adamı haline gelmiş gibi göründüğü düşünülüyordu.

Gerçekten, genç adam Moskova Devlet Üniversitesi fakültesini bitirdi, ama ruhkendi yolunu araştırmak zorundaydı. Sergei Shestakov dört yıl boyunca bir jeolog olarak çalıştı ve gece komutanı ve bir mühendis, gerçek mesleğinin pedagoji olduğunu henüz anlamadı.

Shestakov Sergey Alekseevich

Meslek - çocuklara öğretmek

Öğretmen kolejinde biraz çalışmış olan SergeyAlekseevich, bir matematik öğretmenini normal bir okula taşıdı. Ama alışılmadık bir öğretmendi. Yenilikçi olmakla birlikte, kendi pedagojik yöntemlerini geliştirdi, elli öğretim yardımı yazdı. Ancak paralel olarak, ruh için, aşkla ilgili kağıt şiirleri, varlıkları, kendi duyguları ve deneyimleri hakkında dökülür.

Sergey Alekseevich defalarca itiraf ettiTüm Rusya da dahil olmak üzere çeşitli seviyelerde "Yılın Öğretmeni". Birçoğu tarafından kıskandı "Şerefli" başlıklı koleksiyonu. 1995'te ikinci dereceden Anavatan için Merit Siparişi verildi. Aynı zamanda, GBOU Okul No 7 matematik öğretmeni, edebiyat dergisi "Novy Bereg" başkan yardımcısıdır.

Okuma Sevinci

Shestakov ve Mandelshtam'ın ayetleri tesadüfen karşılaştırılmaz. Sergei Alekseevich, gençliğinden en çok rağbet göreninin bu şair olduğunu söylüyor. Onların oktavının ünsüz olduğu şaşırtıcı değil.

Çocukluğun başından beri Sergey Shestakov, okuyuculu bir okuyucu oldu. Tolstoy, Dostoevsky, Pasternak, Bunin, seçilmiş düzyazı yazarlarının (ve dahil) kohortuna dahil edildi. Mandelstam'a ek olarak, Puşkin, Tyutchev, Baratynsky, Derzhavin, Fet, Yazykov, Vyazemsky'nin şiirlerini seviyor. Moskova Devlet Üniversitesi'nin muhteşem kütüphanesi, SSCB altında satın alınamayan nadir eserleri okumasına izin verdi. "Yetişkin" Sergei Alekseevich'in dil paletinin zenginliği, elbette, gençliğinde okuduğu eserlerin birikmiş eşyalarından kaynaklanıyor.

oluşturma

Sergei Shestakov çok sık ve basılmış. Sekiz metnini yayınlayan özel yetkili yayınların listesi etkileyici: Literaturnaya Gazeta, Neva, Zvezda, Volga, Znamya, Ural, Novy Bereg ve diğerleri.

Ayrıca Sergey Alekseevich tam uzunlukta şiirsel koleksiyonlar yayınladı:

 • "Şiirler" (iki bölüm: 1993, 1997);
 • "Dolaylı konuşma" (2007);
 • "Scholia" (2011);
 • "Diğer manzaralar" (2015, uluslararası lipremiya "21. yüzyılın yazarı").

Şair çok seyahat ediyor, küçük kasabalarda bile yaratıcı akşamları ihmal etmiyor. Forumların sık katılımcısı, yarışmalar.

Shestakov'un şiirleri

eleştiri

Eleştirmenlerin çalışması olmasına rağmen - "kemikleri sökünMutsuz yazarlar, "En ufak kusurları hiperbolize ediyorlar, Shestakov'un çalışmalarını onaylıyorlar. Edebiyat bilginleri sadece kelime dağarcığının zenginliğini değil, sözel imgelerin zenginliğini de, bazen beklenmedik, fakat her zaman doğru ve yeterli olduğunu belirtmektedirler.

Sergei Alekseevich yeraltı şairlerine atfedildi. Okuyucular arasında aşkla ilgili şiirlerin en çok talep edildiği bir zamanda, karmaşık konuları açıklamaktan korkmuyor. İzleyiciyi yabancılaştırmaktan korkmayın. Sadece düşünen, arama yapan bir kişi, yazarın karmaşık duygularını, düşüncelerini, yaratıcı mesajlarını takdir edebilir.

... ve hayat sürer, eko sürer,
Sesler sessiz olduğunda.

Çalışmasında, Shestakov'unMatematik öğretmeni. Metinleri, denklemler gibi çözümler gerektirir. Okumak için yeterli değiller. Laconic sekiz tarzı, alt çizgi noktaları ve müstehcen ünlem işaretleri ile cömertçe tatlandırılır. Yazarın kendisi aynı süreçlerin farklı yorumları olduğuna inanarak matematik ve şiiri paylaşmaz.

aşk hakkında şiirler

Tanrıya Giden Yol

Shestakov sık sık Tanrı'ya hitap ediyor;Sovyet döneminin idealleri tarafından ortaya atılan "kesin bilimlerin vaiz". Mükemmel bir teknik eğitim almış bir meslek, mesleğe göre bir matematikçi, yüksek manevi değerler taşıyabilir mi? Unutmayalım, her şeyden önce Sergey - öğretmen. Kutsal görevi olan bir adam, bir dersi öğretmek, yeni bir bilginin iletkeni olmak öğretmeyi öğretmektir. Bir kelimede, bir öğretmen.

ve bir beyaz kil bulutu bir top haline getirilir
O zar zor duyduğuna kadar: Tanrı ...

Sergei Alekseevich, şiirlerinin çoğunuharf. Görünüşe göre, her kelimenin önemini vurgulamak. Okuma sonucunda, bir imge imgesi oluşur - monoton, ama anlam bakımından önemlidir. Karanlık ve ışık, yazarın sık kahramanlarıdır. Ayrıca gölgeler, penumbralar, tonlar, yarım tonlar, bireysel renkler ve bunların harmanlanması.

Shestakov'un çalışmaları aşırı olabilirkötümser. Sonsuza dek anlamak istediğiniz derin, hatta küresel bir yer işaretleri gösterirler. Sekiz satırda, bazen "ikinci sınıf" yazarların şiirlerinden daha anlamlı.

Sonuç

Sergey Shestakov Modern Rusya'nın en iyi şairlerinden takımyıldızı girer. Mentorluk, yaratıcılık ve sosyal çalışmayı birleştirmeyi başarıyor. Bir öğretmen olarak şair olarak vatandaşı olarak yer aldı.

Diğer yazarlarla birlikte Sergei Alekseevich, şiirin adanmış adanmışları önünde konuşur. "New Coast" gazetesinin yayına aktif olarak katılır, yazar yardımcısı ve yazar yardımcısı olarak katılır.

Şair Sergei Shestakov 2019

Şair Sergei Shestakov 2019

Related news

 • Donmuş Et Nasıl Çözülür
 • Enfes Cheescake
 • Türkiyede popüler kayak merkezleri
 • Şal Görünümlü Panço Yapımı
 • Mantarlı Biber Ve Patlıcan Dolması Tarifi
 • Pis 7li Dizisi Tanıtım Fragmanı izle

 • Şair Sergei Shestakov 13

  Şair Sergei Shestakov


  Şair Sergei Shestakov 20

  Şair Sergei Shestakov 52

  Şair Sergei Shestakov 78

  Şair Sergei Shestakov 43

  Şair Sergei Shestakov 40

  Şair Sergei Shestakov 87

  Şair Sergei Shestakov 86

  Şair Sergei Shestakov 5

  Şair Sergei Shestakov 73

  Şair Sergei Shestakov 66