Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 2019

Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 2019

Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 12 13.02.2019, 21:08

"Ahududu Suyu" - "Avcının Notları" nın Özeti

Bugün bir ürünü döngüden ele alacağız"Hunter'ın Notları" "Ahududu Suyu". Bunun bir özeti aşağıda açıklanacaktır. Hikaye anlatıcı avda olduğu Ağustos sıcak gününde başlıyor.

Turgenev, "Bir Avcının Notları", "Ahududu Suyu": kısa bir özet

ahududu suyuAnlatıcı zorlukla anahtara ulaşmayı başardı. "Ahududu Suyu" denildi ve Ista'nın kıyısından dövüldü. Anlatıcı sarhoş oldu ve sonra bir gölge buldu ve orada uzanmıştı. Bir çift yaşlı insan yakına oturdu ve balık avladı. Anlatıcı, bu insanlardan birinde Styopushka'yı tanıdı. O ince, küçük ve oldukça yamalı bir kattaydı. Stoopushka, Shumihono adlı köyde yaşadı. Bahçıvan Mitrofan'ın evinde bulunuyordu.

Geçmiş

ahududu ahududu suyuÖzetle devam edelim. "Ahududu suyu" geçmişte hiç sahip olmayan bir kahraman hakkında yapılan bir çalışmadır. Styopushka kimdir, ne yaşıyor, nereden geldi, kimse bilmiyordu. Kimse onunla konuşmadı, ağzını halka açmadı. Mitrofan onu yaşamaya davet etmedi, ama onu uzaklaştırmadı. Styopushka bütün gün sessizce yiyecek için bir karınca gibi bastı.

görünüm

avcı notları ahududu suyuÖzeti açıklamaya devam ediyoruz. "Ahududu suyu" daha fazla okuyucuya ana karakterin görünümü ile tanıştırır. Bu kaş, keskin küçük burun, seyrek borodonkoy ve sıradışı kulaklar için saç küçük insan zholtenkimi gözleri farklıydı. tanıdık Stopushki anlatıcı sis takma taşınan Michael Savelyev, öğrenir. Kont Peter Ilyich'ten önce hizmet eden bir serbest bırakılmıştı. Şimdi hanın hancı olan filistin Bolhovsky ile yaşadı. Sonraki bir ahşap ev - iki katlı ve büyük tarif edilmektedir. İçinde o zamanda bir han vardı. Daha önce geçen yüzyılın zengin bir asilzade oldu Peter İlyiç, aitti. Birçok eski zamanlayıcı, eyalet boyunca hışırdayan bayramlarını hatırlıyor. Yıkılmıştı. Bir yer aramak için Petersburg'a gittim, ama bir otel odasında öldü. Sis onun uşağıydı. İyi huylu bir gülümseme ve hoş bir yüzle yaklaşık yetmişli basit bir adamdı.

"Ahududu Suyu" (Turgenev): final

Çalışmanın son kısmı ile başlaranlatıcının anlatılan insanlara yaklaşması ve bir konuşma başlatması. Aynı zamanda, Sis, Kont Kontu adanmış hatıralarla başlar. Peter Ilyich'in düzenlediği ziyafetleri ve avlanmayı ve Kont'un sayısız metresini hatırlıyor. Önemli bir kişi onları alt sınıfın temsilcilerinden seçti. En kötüsü ve güzel olanı Sith Titian'ın kızı olan Akulina idi. Aniden, vadideki konuşan insanların arkasında bir gürültü vardı. Anlatıcı geriye baktı ve hemen köylüyü gördü. Yaklaşık 50 yaşındaydı ve arkasında bir sırt çantası vardı. Sis ona Vlas dedi. Bir adam bana Moskova'ya efendisine gittiğini söyledi. O obrok'u azaltmamı istedi. Vlas sadece oğlum öldü. Babasına kira ödüyordu. Efendi kızdı ve onu dışarı attı. Sis, Vlas'ın nasıl yaşayacağını sordu ve gözyaşlarıyla ve şu an ondan alacak hiçbir şey olmadığı bir gülümseme ile cevap verdi. Anlatıcı, usta tarafından ne kadar sipariş verildiğini sordu. Vlas, doksan ruble olduğunu söyledi. Aynı zamanda arazinin küçük olduğundan şikâyetçi oldu, ancak sadece bir ustanın ormanı ve satıldığı yer var. Seyirciye oturdu ve bir süre düştü. Yarım saat sonra herkes dağıldı.

notlar

turgenev avcı notları ahududu suyuBu yüzden özeti gözden geçirdik. "Ahududu suyu" - özel dikkat göstermesi gereken bir dizi parça içeren meraklı bir çalışma. Örneğin, yazarın anlatının başında avcılık meselelerinde olağanüstü farkındalık olduğunu gösterir. Yaz sıcağında ormanın en yoğun ve kararlı insanının mümkün olmadığını belirtiyor. En sadık köpek avcının ötesinde bir adım, onun dilini dışarı asılı ve gözler acı şaşı gitmeye başlar. Eğer lord onun dört ayaklı yoldaşını lanetliyorsa, kuyruğunu alçakgönüllü bir şekilde sallamaya ve utanmaya başlar. Bütün bunlar köpeğin ağzında kendini gösterir. Ancak ileriye doğru hareket etmez.

Hikayenin başında yer alan kişi gölgede kalırken, onunYukarıda bahsetmediğimiz bir köpek, arsadan dikkatle dağılmamak için, kendi ateşli aktivitemden bir şey beklemiyor olsam da, yorulmadan çalılıkları ovuşturdu. Yazar doğayı çok renkli anlatıyor. Anlatıda, yeşil, güneş ışınları ve gümüş nemi ile kaplı vadiler, meşe çalıları, kadife kısa çimleri vardır. Yukarıda bahsedilen Shumikhino köyünde, bir ana cazibe merkezi olan Kozma ve Damian (Rahip) adına dikilen taş kilisenin de bulunduğu unutulmamalıdır. Okuyucunun, bahçıvan Mitrofan'ın bir eşi Aksinya ve yedi çocuğu olduğunu bilmesi de yararlı olacaktır. Özet buydu. "Ahududu suyu", daha önce belirtildiği gibi, "Bir Avcının Notları" döngüsünden bir çalışmadır.

Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 2019

Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 2019

Related news

 • Windows 7 Yazılım Ortamında Yerel Alan Ağı Yapılandırma
 • Kilise bayramı 18 Ağustosda Hıristiyanlar tarafından kutlanmaktadır
 • Etiket: mayo seçimi
 • Kayağın 5 beyaz cenneti
 • Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

 • Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 10

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti


  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 43

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 38

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 3

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 40

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 15

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 26

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 72

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 39

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 46

  Ahududu Suyu - Avcının Notları nın Özeti 8