Afgan, cesaret ve cesaret 2019

Afgan, cesaret ve cesaret 2019 Afgan, cesaret ve cesaret

Afgan, cesaret ve cesaret!

Afganistan'daki yerel savaş atlatılmadıve Sovyet devleti. Silahlı çatışmaya 500 binden fazla asker katıldı. Şiddetli savaşlarda yaklaşık 14 bin asker öldürüldü, 35 bin asker ağır yaralandı ya da sakatlandı. 300 kişi kayıp.

Afgan savaşının bedeli

Afgan aktif olan bir kişidirAfganistan topraklarında savaş operasyonları. Ancak, bugüne kadar, devlet topraklarındaki savaşın Sovyet ordusu için uygun olup olmadığı tespit edilmemiştir. Silahlı çatışma birçok Sovyet ailesine damgalanmıştı ve savaşın tezahürleri bugün hala belirgindir. Bu uzak günlerin olayları her Afgan tarafından hatırlanır. Bu "Afgan sendromu" tıbbi adını alan ciddi bir ruhsal bozukluktur.

Afgan

Afgan savaşının fiyatı SSCB için çok yüksek. Enformel bilgi kaynaklarını incelersek, Afganistan'daki 10 yıllık çatışma sırasında 3 milyon Sovyet askeri hizmet etti. hepatit, tifo ve diğerleri - hangi 180'den fazla 000 kişi tedavi edilemez hastalıklar ile enfekte edilmiş yüzlerce binlerce asker arasında ağır yaralandı ve 50.000'den fazla öldürüldü.

Afganistan'daki SSCB politikası

Hatırlanması gereken en önemli şey, Sovyet birliklerininAfganistan'ı işgal ettiler, ancak yetkililerin daveti üzerine devlet topraklarına girdiler. Silahlı çatışmaya katılma kararı zor ve zaman alıcıydı. Bununla birlikte Orta Doğu cephesinde bozulan jeopolitik durum kilit rol oynamıştır. 12 Aralık 1979'da, Sovyet hükümeti Afganistan'a asker getirmeye karar verdi.

Silahlı çatışma yapay olarak yaratıldı,ve burada, Amerika Birleşik Devletleri'nin müdahalesinin açık bir izinin, dolaylı kanıtların varlığına rağmen, bu gerçeğin teyit edilmemiş olmasına rağmen, burada izlenmektedir. Örneğin, tanınmış bir Amerikalı siyaset bilimci olan Zbigniew Brzezinski röportajında ​​şunları söyledi: “Amerikan iktidarı SSCB'yi Afganistan'daki militan yola girmek için zorlamadı, ancak bunun gerçekleşmesi için tüm koşullar yaratıldı.”

Mesele şu ki Afganistan biraşılmaz anlaşmazlıklar ve çatışmaların olduğu "vesayet" için merkezi jeopolitik bağlantı. Sovyet sınırlarına çok yakın olan isyan isyanları, cevapsız bırakılamazdı. Afganistan'ın SSCB için kaybedilmesi, eski küresel etkinin kaybının bir belirleyicisi olabilir.

Bu nedenler için temel olduSovyet birliklerinin Afganistan'a barış gücü olarak girmesi. Hiçbir Afgan bunu unutamaz. Dış güçler tarafından serbest bırakılan gereksiz bir savaştı.

Afganların Faydaları

Afganlara devlet desteği

Rehabilitasyon için sayısızAfganlar ve Rusya'da faaliyet gösteren diğer enternasyonalistlerin yararları. Tüm faydalar 12 Ocak 1995'te yürürlüğe giren "Gaziler Üzerine" Federal Yasasında listelenmiştir.

Afganların Savaşçıları

 1. Aylık ödemeler. Fayda miktarı 2 binden fazla ruble. Bu miktar, her Afgan'ın aldığı sosyal desteği içerir. Bu sanatoryum, ulaşım makbuzları satın alma için avantajlar elde etmenizi sağlar.
 2. Savaşçılar Afganlar, yaşam alanlarının onarımında yüzde 50 indirim alır. Bir ayrıcalık sahibi olmak için, yönetim şirketine karşı mücadelenin kıdemli bir sertifikası vermek gerekir.
 3. Buna ek olarak, gaziler tercihli vergilendirme alırlar. Her bölgede, vergi oranlarına bağlı olarak rakamlar değişmektedir.

Afganlara Anıt

Kimse unutulmadı, hiçbir şey unutulmadı

Afganistan'daki düşmüş savaşçıların anısına izin veriyoranıt plakları saklayın. Hemen hemen her şehrin Afganlara bir anıtı var. Volgograd'da, elinde bir çan tutan üç askerin tasvir edildiği bir anıt inşa edilmiştir. Ve Yekaterinburg'da bir anıt "Kara Lale" dikildi. Heykel düşmüş yoldaşlar için yas ve silah tutan başını eğerek Afganistan'da asker tarafından temsil edilmektedir. Taş steller, isminin temelini oluşturan lale taçyapraklarını yeniden yaratırlar. Rusya topraklarında böyle unutulmaz yerlerde her yıl Afganistan'da kanlı savaşta yer aldı askerlerin anısına bir araya geliyorlar.

Afgan, cesaret ve cesaret 2019

Afgan, cesaret ve cesaret 2019

Related news

 • Çoklu maske Multi masking nedir
 • Tonzilgon çocuklar için nasıl uygulanır: ebeveynlerin görüşleri
 • ZigZag Bayan Yeleği Yapılışı
 • Bronzer nedir ve nasıl sürülür
 • Çatı kirişleri: formları, çeşitleri, malzemeleri

 • Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret


  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret

  Afgan, cesaret ve cesaret