Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleriAdneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri


Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 71 12.03.2019, 14:18

Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri

Bazen doğumdan sonra kürtaj veya kullanımRİA Salpingo veya adneksit olarak adlandırılan uterus, spesifik olmayan enflamasyon görünebilir. İki yönlü adneksit var veadneksit belirtileritaraflı. Enfeksiyona neden olmak, bakteriyel bakteriler, klamidya, mikoplazma ve diğer organizmalar olabilir. Rahmin kendisinde direkt enfeksiyona ek olarak, kan ve lenfte olduğu kadar rahim boynunda da enfeksiyon oluşabilir. Lokal süreç stres, hipotermi, malnütrisyon, yorgunluk ve bağışıklığı azaltan diğer faktörler nedeniyle ağırlaşabilir.

Adneksitin başlıca belirtileri

Akut ve kronik adneksit var. Akut süreçler, bir kural olarak, ateş, titreme, baş ağrısı, sürekli halsizlik, vücudun genel zehirlenmesi, alt karın, lomber ve sakral alanlarda şiddetli ağrı, idrara çıkma sırasında ağrı eşlik eder. Bazen adneksit semptomları vajinadan pürülan ve seröz akıntılarla kendini gösterir. Hemen her durumda, hastalar palpasyon sırasında ağrı hissederler. Bir jinekolog ziyareti sırasındakronik adneksit ve semptomlarşişlik ve hatta teşhis edilebiliruzantılarda küçük artış. o TB veya mikotik formda aktığında Adneksit da teşhis. Bu çok nadiren olur. Zamanında tanı ve gecikmiş tedavi kronik adneksite yol açabilir. karın alevlenme, kasık bölgesinde periyodik veya sürekli ağrıyan ağrı, rahatsızlık dönemlerde. Semptomlar hemen hemen her zaman bir küçük fakat devamlı vajinal akıntı, adet bozukluğu ile birlikte, kronik biçimde akan adneksita. Nedeniyle genel zayıflık, baş ağrısı, kötü uyku, sürekli yorgunluk, sinirli devlet ile ortaya çıkar patolojik süreç indirilir dokunulmazlık için. Nadir durumlarda, hastalık kısırlığa neden olabilir.

bilateral adneksitKronik adneksit: belirtiler ve tedavi

Bağımsız olarak teşhis etmek ve özellikle tedavi etmekadneksit kesinlikle yasaktır. Adneksit belirtileri spesifik değildir ve patojenler bireydir, bu nedenle dikkatle incelenmelidir. Özellikle ağır vakalarda, yumurtalıkların ve fallop tüplerinin durumunu içten incelemek için laparoskopi yapılır. Nedensel ajanın ne olduğuna ve adneksitin nasıl geliştiğine bağlı olarak tedavi farklı olabilir. Hastalığın akut formunda tedavi, antibiyotik ve desensitize edici ilaçların yanı sıra ağrıyı hafifletmek için kullanılan araçlarla gerçekleştirilir. Bir sonraki adım fizyoterapidir. Tedavi yöntemi tamamen hastanın yaşına ve durumuna bağlıdır. Kronik adneksit ile birçok prosedür kullanılır. Antibakteriyel ve anti-inflamatuar ilaçlara ek olarak, bağışıklık uyarıcı ajanlar yanı sıra resorpsiyon için preparatlar kullanılır. Adet döngüsünü normale döndürmek için, tedavi hormonal ilaçların alımı ile eşlik eder.

Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleriAdneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri

Related news

 • Korsan Doğum Günü
 • ABD Ordusunun Uyguladığı Tüm Zamanların En İlginç İşkence Yöntemi: Metal Müzik Dinletmek
 • Tahinli cevizli kurabiye ile Etiketlenen Konular
 • Tam kanunsuzluk da seçime müdahale de yok
 • Boyundan bağlamalı pembe uzun elbise
 • Kıymalı Kuru Dolma Tarifi

 • Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 63

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri


  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 51

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 27

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 87

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 54

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 67

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 96

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 96

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 65

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 51

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 61

  Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri 33