A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analiziA. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi

25.05.2019

A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 78

A. Tolstoy'un "Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri" şiirinin analizi

AK Tolstoy - eserinde aşk ve tutkulu özlem temasını ele defalarca gelmiştir ünlü Rus şair. Sözleri zengin ve çok yönlüdür ve şehvetleri ve romantizmiyle şiirler bilinir. Bu yazıda "Gürültülü topun arasında kazara" şiirinin analizini okuyabilirsiniz.

Eserin yaratılış tarihi

Alexei Tolstoy, asla bayan erkeği ve bayan erkeği değildi, ama bir uzlaşmacı ilişkide o da dahil oldu. Sofya Miller'la bir araya geldiğinde toplanıyor ve hafızadan ona aşık oluyor.

Ve böylece ilk şey güzellik ve parlak zekâ ve alimlik bayanlar çarpması değil. Maalesef, Sophia bir subayın karısıdır.yanlışlıkla gürültülü bir topun ortasında bir şiirin analizi Seçkin bir kadınla kısa tanıdıkşiirin "Gürültülü topun arasında" yazmaya başlamasına neden olur. Tolstoy, onun izlenimlerini Sophia Miller ile olan yakınlığından aktarıyor. O kadınların davranışlarını vurdu: baloda o çılgın kalabalıktan yukarıda sanki o izolasyon hareket, ve yüzü üzüntü izlerini açılmıştı. Belki de bu mutsuz bir evliliğin izidir? O sırada şair dikkatle tuttuğu utanç verici sırrını bilmiyordu. Gençliğinde Sophia Prens Vyazemsky âşıktı ve onları baştan, ama Lovelace zengin kızıyla evlendi. Kardeş Sophia, suçlunun düello ve tükenmesine neden olur. Ve Sophia bu yükü tüm kalbinde taşır. Şiirin analizi "Gürültülü top arasında, şans eseri" bu gerçekler olmaksızın yapılamaz. Sonuçta, şiir yazarken Sophia'yı idealleştiriyor.

Şiir teması

Elbette ki eser, aşka aittirsözleri. AK Tolstoy'un eserlerinde en iyilerden biri olarak anılabilir. İçinde, ruhunu tamamen açığa vuruyor. Bütün çizgiler seçilenin parlak bir görüntüsüyle, toplantı anının saflığıyla, şairin kaderli topda yaşadığı derin duygularla nüfuz ediyor.Gürültülü bir topun ortasında, şiirin bir analizi

Şiir araştırmacıları bunun benzerliğini gözler önüne sererler.Rus şairlerin başka eserleriyle şiirler. Şiirin A. Tolstoy tarafından analizi "Gürültülü top arasında" bunu görmenizi sağlar. Özellikle Tolstoy'un Puşkin'in ayetine benzer "Harika anı hatırlıyorum." Temalar aynı - topta kahraman büyüleyici bir yabancı görüyor ve bir anı bile aşık. Çizgilerde bile açık bir sesli arama var. Paralel şiir M. Yu. Lermontov "Gizemli, soğuk yarım maskeden" ile yapılabilir.

"Gürültülü top, şans eseri", A. Tolstoy: şiir kompozisyonu

İşin bileşimi basit: iki anlamsal kısımdan oluşur. İlk başta kopuk görünebilirler, ama bu durum böyle olmaktan uzaktır. Ayetin bölümleri arasında yeterince güçlü bir bağlantı var. Şiirin ilk bölümünde okur topu görür, bu sosyal olayda şairin hislerini hisseder. Burada sevgili hanımefendiden gelen lirik kahramanın ilk izlenimi de anlatılmaktadır.

Çalışmanın ikinci kısmı, okuyucuyukahramanın düşüncelerine derinlemesine gürültülü bir top. Onun zihinsel eziyetlerini, deneyimlerini ve anlayışlarını görüyoruz. Tolstoy hayatında dönüm noktası "gürültülü top arasında, kaza ile" taşır. Şiirin analizi onun iç dünyasına bakmanızı sağlar. Tolstoy hislerini gizlemez, kalbini okuyucularına açar.yanlışlıkla ve kalın gürültülü top arasında

Bu arada, ayetin kompozisyonunda dizeyi tanımlayabilirsiniz. Lirik kahramanın geçmiş yaşamı ile bağlantılıdır. Geçmiş, şimdiki gibi, belli belirsiz olarak tarif edilir.

Yazar tarafından kullanılan ifade araçları

Eserin kahramanı yazar tarafından farklı temsil edilir.taraflar, oldukça basit hece ve anlamlı bir araç kullanırken. Muhalefet burada en açık biçimde temsil edilmektedir. Zıtlıkların yardımıyla yazar, kahramanın duygularının derinliğini gösterir. Seçtiği kişinin özelliklerini vurgulamak için A. Tolstoy, "kahkahalar", "dünyevi bencillik kaygısı" gibi çelişkili ifadeler kullanır. Eserin lirizmini ve ruhunu ve onun melodili pürüzsüz sesini vurgular. Şiirin "gürültülü top arasında, şans eseri" analizi burada çapraz kafiye kullanımını ortaya koymaktadır. Şiiri organik bir ses verir.

İşin Verimliliği

Ayetin imgesi orijinal olarak adlandırılamaz veOrijinal, ama Tolstoy bu kadar etkileyici bir şekilde sanatsal ifade araçlarını kullanıyor, ki bu belli değil. Yazar satırlarında karmaşık cümleler kullanır, düşüncelerinin derinliğini vurgular. Şiirin incelenmesi "gürültülü top arasında, yanlışlıkla" eserin ana görüntüsünü ortaya çıkarır - Sofya Miller'ın görüntüsü (tabii ki burada değil). Resmi somutlaştırmayla dolu. gürültülü bir top arasında bir şiir ve kalın bir analizBu gerçek - romantik görüntülerin doğasında bulunan canlı detaylar olmadan. Yazar gizemli sevgilinin gözlerine ve kahkahalarına özel önem veriyor. Topda, yüzünü görmedi, sadece maskenin altındaki gözü fark etmedi.

Kader kahramanlar için elverişliydi, onlartekrar bir araya geldi. Sofya Miller, kocasını ve boşanma hayallerini sevmediğini itiraf etti. Sonra Tolstoy ve ona el yazması "gürültülü top arasında, kazara." Şiirin analizi, hangi duyguların şairin ruhunu büyüttüğünü anlamamızı sağladı. Yedi yıl boyunca yasak aşk ilişkilerinde olmak, Tolstoy ve Miller hala evleniyorlar.

A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analiziA. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi

Related news

 • Evlilik yıldönümünde kızlık zarını hediye eden kadın var
 • Adneksitin nedenleri ve semptomları, patolojinin tedavi yöntemleri
 • Erkeklerde Kısırlık ve Kısırlık İçin Bitkisel Kür
 • Börü Dizisi Canlı İzle
 • Başkortostanın ünlü mekanları

 • A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 99

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi


  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 36

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 55

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 21

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 8

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 31

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 48

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 30

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 12

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 61

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 37

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 77

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 33

  A. Tolstoyun Gürültülü Top Ortasında, Şans eseri şiirinin analizi 46