Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 18 22.01.2019, 13:53

Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler

Açıkta çok uzun zaman önce onlar büyüdüArılarla tozlaşan sadece bir çeşit salatalık. Bu tür salatalıklar, şaşırtıcı tat nitelikleri ile ayırt edilir, tuzlu ve marine edilebilir. Fakat yavaş yavaş yerini, açık toprağa (partenokarpik) veya kendi kendine döllenmiş F1 melezlerine yönelik kendi kendine tozlanan salatalık çeşitleri almıştır. Meyveleri arılar tarafından tozlaşma olmadan bağlanabilir. Başlangıçta, bu tür çeşitler kapalı seralar için icat edildi, ancak ortaya çıktıkça, açık arazilerde yetişen yüksek verim elde ettiler.

Partenokarpik - açık zeminde kendini döllenmiş salatalık çeşitleri

açık zemin için kendi kendine tozlaşan salatalık çeşitleri

Bu salatalıkların tartışılmaz avantajları var. Kendinden gübrelenmiş melezler, son derece yüksek verim ve yeşil kalitesi ile karakterizedir. Onların meyveleri acılık olmadan, harika tadı. Meyveler süreklidir ve bitkinin kendisi en zararlı hastalıklara ve elverişsiz iklim koşullarına dayanıklıdır. Arı popülasyonlarının her yıl küçüldüğü göz önüne alındığında, açık alan için kendi kendine tozlaşan salatalık çeşitleri, tüm bahçıvanlar ve ürün yetiştiricileri için gerçek bir buluntu haline gelmiştir. Buna ek olarak, salatalıkların kütle çiçeklenme döneminde, genellikle soğuk hava oluşur ve bahçıvanlar sorunla karşı karşıyadır: bol miktarda çiçek vardır, ancak yumurtalık yoktur. Bu nedenle, açıkta kendi kendine tozlanan yüksek verimli salatalık çeşitleri, modern sebze üretiminde en çok talep gören türlerdir.

Hibrit F1 Ücreti

açık zeminde kendini döllenmiş salatalık çeşitleri

Çok geçmeden yerli yetiştiriciler geri çekildisadece dikkate değer tat nitelikleri değil, aynı zamanda marine etme ve dekapaj için mükemmel uygun parthenocarpichesky hibrit. F1 Zador, "açık zeminde kendini döllenmiş salatalıkların erken çeşitleri" grubuna, korniş türünün bir melezine atıfta bulunur. Bu tür yüksek verim ile karakterizedir. Salatalık meyveleri, büyük tüberküller ve beyazımsı tüylenme ile acılık, koyu yeşil renk olmadan lezzetlidir. Meyvelerin şekli silindirik, en fazla 10 cm uzunluğunda olup, en iyi dekapaj olarak kabul edilen bu salatalıktır. Tuzun iyi nüfuzuna katkıda bulunan hassas bir cilde sahipler. Bu melez salatalıklarda tohumlar yoktur, böylece iç kısımda tuzlanma ile boşluk yoktur.

Erken dönem salatalık çeşitleri açık için kendi kendine tozlaşmaktadır.Zador'un toprağı, hem açık zeminde doğrudan ekim ile hem de fideler aracılığıyla yetiştirilmektedir. Bitki hastalıklar, çürük ve hava koşullarına son derece dayanıklıdır. Kök dalları iyi. Salatalık kepçeleri yarı açık, yapraklar orta büyüklüktedir, böylece meyve kolayca toplanır.

Açık zemin F1 Picas için kendini tozlaştırılmış salatalık çeşitleri

açık zemin kendi kendine tozlanan yüksek verimli saksı çeşitleri

Bu sebzeler orta olgunlaşan çeşitlerdir: Çimlenme işleminden 55 güne kadar meyve elde etmek gerekir. Bitkiler uzun bir ana çekim ile çok güçlüdür. Melez, ortalama bir atış oluşturma yeteneğine sahiptir. Bu salatalık, bitkileri bir süre film altında tuttuktan sonra, seralarda veya açık alanda yetiştirilebilir. Mayıs ayı başlarında, fideleri ekmek mümkündür. İki veya üç gerçek yaprak olduğunda, bitki toprağa ekilir. Genellikle bu Mayıs-Haziran aylarında olur. Dikim zaman 40 x 40 düzeni kullanmak daha iyidir.

Meyveleri koyu yeşil, silindirik180-220 gramlık bir kütle halinde 20 cm'ye ulaşır. Bitkinin her düğümünde, en fazla üç yumurtalık oluşur. Hibrit çürümeye ve külleme karşı oldukça dayanıklıdır. Bu çeşitlilik yüksek verime sahiptir. Tadı mükemmel. Dekapaj için çok uygun.

Hibrid Rafael F1

Açık zemin için kendinden tozlanan salatalık çeşitleriF1 Raphael, sürgünlerden meyvelerin başlangıcına kadar 50 günlük bir süre ile orta dönem melez türlerini ifade eder. Ana çekimin uzunluğu 3-3,5 metreye ulaşırken, filiz oluşumu ortalamadır.

Hibrit, seralar için daha uygundur, ancaktoprakta fideleri fidan dikme ve dikme. Fide tohumlama Mayıs ayı başlarında yapılabilir ve ayın sonunda doğrudan toprak dikim olabilir. Yeşilin uzunluğu 20 cm, bu durumda meyveler koyu yeşil renktedir. Tadı nitelikleri yüksektir. Bir düğümde, iki yumurtalığa kadar oluşabilir. Meyveler tuzlama için uygun değildir. Bitki kök çürümesine ve çeşitli hastalıklara dayanıklıdır.

açık zemin kendi kendine tozlanan fontanel için yüksek verimli çeşitleri

Beyaz Melek F1

Hibrit Beyaz Melek F1 orta olgunlaşmaya aittir.çok yüksek derecede partenokarpi (kendi kendine tozlaşma) olan çeşitler. Çiçeklenme tipi - karışık. Çeşitlilik, hem seralarda hem de açık alanda (koruyucu filmin geçici kullanımıyla) yetiştirilmek üzere tasarlanmıştır.

Bitki yüksek derecede ayırt ediliriplik oluşumu. Her yaprağın sinüslerinde iki yumurtalığa kadar oluşabilir. Salatalık rengi sıra dışı - yeşilimsi beyazımsı. Meyveler 8 cm uzunluğundadır ve seyrek tüberküllere sahiptir. Meyveler hem taze formda hem de salamura veya konserve olarak tüketilebilir. Bir burçtan üretkenlik - 4 kg'a kadar.

Kendi kendine tozlaşan melez salataların bakımı

Yüksek bir tohum çimlenmesi elde etmek için, sıcaklığı en az 13 santigrat derece tutmak gerekir. Tohum çimlenmesi için ideal sıcaklık, gece 18 ve öğleden sonra 24'dür.

açık zeminde kendini döllenmiş salatalıkların erken çeşitleri

Bu nedenle, yüksek verimli salatalık çeşitleriToprak kendi kendine tozlaşan (Rodnichok ve diğer arı bitkisi türleri benzerdir) toprak düzgün bir şekilde ısındığında ortaya çıkar. Yatak güneşli tarafta yer almalı ve rüzgardan güvenli bir şekilde korunmalıdır. Ekim, humus tarafından biraz malçlandı ve daha sonra toprağın kurumasını önlemek için film korumasıyla kaplandı.

Fidan dikimi durumunda, hasat beklenebilirTohum ekiminden 2-3 hafta önce. Fide dikimi yaparken, turba içeren büyük miktarlarda özel bir substrat kullanmak daha iyidir.

En iyi giyinme salatalıkları dikkatlice yapılmalı,Kök altında, haftada bir kez düşük konsantrasyonlu suda çözünebilir mineral gübrelerin kullanımı ile. Sulama suyu, oda sıcaklığında olmalıdır.Related news

 • Mantar Zehirlenmesinin Belirtileri ve Tedavisi Nedir
 • Pratik Tiramisu
 • Burçlara göre diyet tarifleri ile Etiketlenen Konular
 • İlaç Çinko Merhem: kullanım, kompozisyon ve kontrendikasyonlar için talimatlar
 • Osman Balcıgil
 • Avustralya Terrier - cinsin kökeni ve temel özellikleri

 • Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 25

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler


  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 96

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 6

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 73

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 87

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 57

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 94

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 72

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 50

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 56

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 32

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 66

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 39

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 85

  Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler 42