8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim

25.05.2019

8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 15

8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim

Bilgisayar ağlarındaki bir bağlantı noktası, OSI protokolünün başlığında kaydedilen doğal bir sayıdır. Paketin bir ana bilgisayarda alınma sürecini tanımlamak için tasarlanmıştır.

8080 bağlantı noktası

Kural olarak, ana bilgisayardaki kullanıcı alanındaYüklenen işletim sistemi ile, birkaç işlem aynı anda gerçekleşir ve her birinde belirli bir program çalışır. Bu programlar bilgisayar ağını etkiliyorsa, zaman zaman "kabuk", programlardan biri için tasarlanan bir IP paketini zaman zaman alır.

Nasıl işler?

Program bir ağ üzerinden veri alışverişi kullanıyorsa, bu işlem aşağıdaki gibi gerçekleşebilir:

 • İşletim sistemi belirli bir port numarası ister. sistemi (bu port numarası başka bir uygulama tarafından kullanılmakta olan durumlarda olur) sağlamak hem programı ve transferini yasaklayabilir.
 • İşletim sistemi, herhangi bir serbest bağlantı noktasında belirli bir bağlantı noktası numarası gerektirmez. Sistem onu ​​seçer ve programa sunar.

Bağlantı noktası nasıl açılır (8080, 80 vb.)? Ağ içinde, bilgi belirli bir protokole göre (iki işlem arasında) değiştirilir. Bir bağlantı kurmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • Alıcının ve gönderenin ana bilgisayarlarının IP adresleri (aralarında bir yolun oluşturulması gerekir);
 • Protokol sayısı;
 • Her iki bağlantı noktasının da (alıcı ve gönderen) sayısı.

Bağlantı TCP üzerinden yapılırsa, alıcının portu, alıcının işletim sistemi tarafından alınan verilerin onayını iletmek için kullanılır ve alıcının yanıtı göndermek için süreci.

port 8080 nasıl açılır

Açık ve kapalı portlar

Gönderenin tarafında, ana makine ve bağlantı noktası numarası, zarflarda belirtilen dönüş adresinin bir benzeticisi olarak işlev görür. Bu numaraya ters numara denir.

Ana bilgisayardaki herhangi bir işlemin yapıldığı durumlardaSürekli olarak aynı port numarasını kullanır, böyle bir port açık olarak kabul edilir. Örneğin, bir sunucuyla ilişkilendirilmiş bir program iletişim için her zaman 80 veya 8080 kullanabilir. Bir süreç bir port açamadığı zaman kapalı olarak kabul edilir.

Port numaraları

Tüm portların kendi numaraları kayıtlıkurulan düzen. Her biri özel amacı için tasarlanmıştır. Yani, internette çalışırken 8080 numaralı bağlantı noktasını görebilirsiniz. Neden böyle bir işleve ihtiyacımız var?

Resmi verilere göre, bu port TCP protokolü üzerinde çalışır ve HTTP ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Gayri resmi olarak, Java'da yazılmış Tomcat sunucu kapsayıcısı tarafından da kullanılır.

vekil port 8080

TCP bağlantı noktası 8080 belirli bir kullanabiliruygulamaya bağlı olarak iletişim protokolü. Protokol, verilerin ağ üzerinden nasıl iletildiğini açıklayan bir dizi resmi kuraldır. Bu, bilgisayarlar arasında daha etkili iletişim kurmaları için kullanılan bir dil olarak sunulabilir.

8080’de çalışan HTTP protokolüİnternet tarayıcıları ve web siteleri arasındaki iletişim biçimini tanımlar. Başka bir örnek, IMAP posta sunucuları ve istemcileri arasındaki bağlantıyı veya son olarak şifreli iletiler için kullanılan biçimi belirten SSL protokolünü tanımlayan IMAP protokolüdür.

Veri aktarımı

Böylece, 8080 numaralı TCP bağlantı noktası protokolü kullanır.iletim kontrol. O TCP / IP ağlarında ana protokollerden biridir. Sadece paketler IP protokolü fırsatlar Oysa TCP veri bağlantısı ve değişim akışlarını kurmak için iki ana sağlar. Bu onların teslim yanı sıra paketler gönderildikleri aynı sıra ile port 8080 teslim edilecek gerçeğini garanti eder. 8080 için Garantili bağlantı - Bu TCP ve UDP arasındaki temel bir ayrımdır. UDP 8080 Aynı bağlantıyı garanti olmaz.

bağlantı noktası 8080

Windows 7'de 8080 bağlantı noktası nasıl açılır?

Bunu yapmak için, "Başlat" menüsüne gidin ve bulunKontrol paneli. İçinde "Ağ" alt menüsüne tıklayıp "Branmauer" içinde bulmanız gerekir. "İstisnalar" sekmesinde, "Bağlantı Noktası Ekle" öğesini bulun. Bağlantı noktası numarasını girmeniz istenecek olan bir iletişim kutusuyla sunulacaksınız. Ayarların TCP olduğunu doğrulayın ve Tamam'ı tıklatın.

8080 portu nasıl kapatılır? Bunu yapmak için, bağlantıyı başka bir özel bağlantı noktasına yapılandırmak yeterlidir.

Gelişmiş HTTP ve TCP proxy yapılandırması

HTTP protokolü TCP protokolünün üstünde çalışır, ancak mesajın atanması hakkında ek bilgi sağlar. Bu nedenle, iki vekil farklı şekilde yapılandırılmıştır.

HTTP trafiği, hedef ana bilgisayarı ve bağlantı noktasını içerirmesajının. O Belirli bir ana ve liman arasında bir TCP uç noktası ile on-TCP bağlantısı, gider. TCP-bağlantıyla aynı bitiş noktasına Tipik olarak, HTTP-Post puan. HTTP vekil sunucusu bağlantısını kullanmak müşterinin yapılandırmasını değiştirirseniz yerine HTTP adresleri belirtilen URL, başka bir ev sahibi ve limana yapılır. Bu mesajda son noktası, TCP olan bağlı olduğu için bu amaçla farklı olduğu anlamına gelir.

8080 numaralı bağlantı noktasını kapatma

Örneğin, bir sayfaya bir HTTP isteği gönderilirsehttp://192.0.2.1:8080/operation, istek 192.0.2.1 üzerinde 8080 bağlantı noktasına gönderilen HTTP iletisinin "Ana Bilgisayarı" başlığında "192.0.2.1:8080" içerir.

Ancak, HTTP istemcisiniBir proxy sunucusunun kullanımı, temel TCP bağlantısı, TCP son noktasına gider, iletiler hala orijinal uç noktasını içerir.

Örneğin, istemciyi gönderecek şekilde yapılandırırsanız198281.100.1 bağlantı noktası 3128'deki proxy sunucusuna gönderdiği iletiler ve istemci http://192.0.2.1:8080/operation için bir istek gönderecek, ileti hala "Ana Bilgisayar" başlığında "192.0.2.1: 8080" içeriyor ve şimdi Ayrıca "Request-Line" alanında. Ancak, bu mesaj şimdi bir TCP bağlantısı üzerinden 198.51.100.1:3128 adresine gönderilmektedir. Böylece, bir HTTP proxy'si bir portta (vekil port 8080) mesajlar alabilir ve bunları alıcı bilgilerine dayanarak birkaç farklı servise iletebilir.

Bağlantıların alımını 8080 portu üzerinden nasıl yapılandırabilirim?

Yani, "Ana bilgisayar" başlığı HTTP / 1.1'e eklendi. HTTP / 1.0 bağlantısı içermez. Bu nedenle, proxy'den geçmeyen bağlantılar, iletinin ana bilgisayarını ve bağlantı noktasını içermez. Ancak, proxy sunucusu üzerinden gönderilen HTTP / 1.0 bilgisi hala "sorgu dizesi" içindeki hedef ana bilgisayarı ve bağlantı noktasını içerir. Bu nedenle, "Ana bilgisayar" başlığının olmaması, proxy için bir soruna neden olmaz.

Bağlantı 8080 üzerinden alın

TCP proxy'yi etkinleştirmek içinİstemci yapılandırmasını gerçek zamanlı olarak bir TCP son noktadan değiştirme son noktaya değiştirin. HTTP'den farklı olarak, bu protokol bir proxy kullanma konusunda yerleşik bir özellik sağlamamaktadır. Yani, bir proxy sunucusuna TCP üzerinden bağlanırsanız, bilgiyi hedef adrese göndermek için bir mekanizma yoktur.

8080 ile çoklu bağlantılar nasıl yapılandırılır?

TCP proxy için tek yolbirden fazla sisteme (yani uç noktalarda), bu bağlantılar üzerinden hangi trafiğin gönderileceğine bakılmaksızın bağlantı yapılmasına izin verir, her bir sistem için başka bir bağlantı noktasını dinler. Bu, port numaralarından hangisinin her son noktaya karşılık geldiği hakkında bilgi bağlamanıza ve korumanıza izin verir. Daha sonra istemci, bağlanmak zorunda olduğu her sisteme karşılık gelen bir proxy portu ile konfigüre edilir. Dinleme için TCP proxy bağlantı noktaları ve bunlara karşılık gelen uç noktalar, RTCP_install_dir / httptcp / registration.xml adresindeki proxy yapılandırma dosyasındaki <forward> işleçlerinde yapılandırılır. Her şeyden önce, 8080 numaralı bağlantı noktasını kontrol etmeniz gerekiyor - varsayılan olarak açıksa, birkaç dakika içinde başka ayarlar yapılacaktır.

Bu örnekte, 198.51.100.1, proxy sunucusunun IP adresidir. 3333 numaralı bağlantı noktasına bir proxy sunucusuna gönderilen trafik 8080 numaralı bağlantı noktasına gönderilir: www. Örnek. com:

<Forward bind = "198.51.100.1:3333" destination = "www. Example.com: 8080" />

Bu nedenle, trafik için yeni bir hedef eklediğinizde istemci yapılandırma dosyasını değiştirmeniz gerekir. Bu kısıtlama HTTP proxy için geçerli değildir.

HTTP ve TCP arasındaki etkileşim

Bağlantı noktalarının nasıl ele alındığını anlamak içinHTTP ve TCP proxy sunucuları, iki hizmetiniz olduğunu varsayalım: 192.0.2.1:8080 ve 192.0.2.1:8081 ve 198.51.100.1'de çalışan bir proxy sunucusu. IP adresine göre farklılık gösterirlerse ve port numarasına göre değillerse, bu örnek her hizmet için karşılık gelen adres dışında aynı olacaktır. HTTP vekil başına HTTP trafiği beklerlerse, her iki TCP bitiş noktası için de istek gönderilebilir. HTTP, iletinin 192.0.2.1: 8080 adresine yönlendirildiğini gördüğünde, proxy iletiyi bu adrese yönlendirir veya bu hizmet için sahip olduğu kuralları uygular. Aynı prosedür, aynı portu kullanan 192.0.2.1:8081 için de geçerlidir.

Bu iki hizmet yerine TCP trafiğini bekliyorsa, yapılandırma dosyasındaki iki <forward> öğesi tarafından tanımlanan iki TCP proxy bağlantı noktası açılmalıdır:

<Forward bind = "198.51.100.1:3333" destination = "192.0.2.1:8080" />

<Forward bind = "198.51.100.1:3334" destination = "192.0.2.1:8081" />

İlk hizmet değişiklikleri için istemcinin yapılandırması"192.0.2.1:8080" den "198.51.100.1:3333" e, diğeri ise "192.0.2.1:8081" den "198.51.100.1:3334" e kadar. İstemci, ilk adreste ilk hizmete bir ileti (TCP paketi) gönderir.

Proxy sunucusu bu bağlantı noktasını (3333) alır.ancak bu bağlantı üzerinden hangi verilerin gönderildiğini bilmez. Bildiği her şey, 3333 numaralı bağlantı noktasına yapılan bir bağlantıdır. Bu nedenle, proxy sunucusu yapılandırmasına başvurur ve bu bağlantı noktasındaki trafiğin 192.0.2.1: 8080'e yönlendirilmesi gerektiğini (veya bu hizmet için bir kuralın uygulanmasının gerektiğini) görür. Tüm HTTP trafiğinizi yeniden yönlendiremiyorsanız, istemci yapılandırması HTTP proxy yapılandırmasını desteklemediğinden, bir ters HTTP proxy'si kullanmanız gerekir.

İçinde, hedef URL yerine, belirttiğinizsenin için gerekli. Bu işlem, istemci sistemdeki iletinin TCP bitiş noktası olarak belirttiğiniz ve bir yönlendirme kuralı oluşturduğunuz TCP proxy yapılandırma işlemine benzer.

Aradaki fark, HTTP örneğini, aşağıdaki örnekte olduğu gibi tanımlayan kural olarak eklersiniz: <forward bind = "198.51.100.1:3333" destination = "192.0.2.1:8080" type = "HTTP" />.

gerekenler için 8080 numaralı bağlantı noktası

Trafik nasıl akıyor?

Artık proxy sunucusu yalnızca alacak şekilde yapılandırıldıAtanan bağlantı noktasına HTTP trafiği ve daha zengin filtreleme kullanabilirsiniz. Örneğin, bir sunucu, URL'sinde belirli bir yola sahip olmayan veya POST gibi belirli bir HTTP yöntemini kullanmayan bir yönlendirmeye giden trafiği filtreleyebilir. Ancak, saplama her zaman çalışmadığından, sisteme trafik gönderebilmek için sunucunun <forward> öğesinden bir hedefe ihtiyacı vardır. Örneğin, istemcinin 192.0.2.1: 8080'deki hizmete bağlanması ve 198.51.100.1:3333'de ters HTTP proxy'sini kullanması gerektiğini varsayalım.

Müşteri kullanmadan öncevekil sunucu, bu servisin istemci yapılandırması bir URL'den, örneğin http: // 192.0.2.1:8080/ işleminden, http: // 198.51.100.1:3333/ işlemine değiştirilmelidir. Bu yeni URL'ye gönderilen istek proxy sunucusuna düşer.

İstek mesajında ​​bir TCP bitiş noktası var.Proxy (198.51.100.1:3333) "Host" başlığında ve sistem adresi değil, çünkü istemci yönlendirilmiş bir mesaj gönderdiğinin farkında değil. Bu basitleştirilmiş istemci rolü, böyle bir bağlantının doğasını belirler. Böylece, vekil, <33> portuna gelen talebin aşağıdakilerden birini gerektirdiğini bilmek için <forward> öğelerini kullanır: 192.0.2.1: 8080'de canlı sisteme yönlendirilmeli ve mesajdaki "Host" başlığının güncellendi. Mesaj için, bu servisin tüm kuralları uygulanmalıdır, örneğin, bir saplamaya yönlendiriliyor.

8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim

Related news

 • 7 Doğal Saç Bakım Maske Tarifi
 • Maydanoz ile Zayıflama
 • Fırfırlı Hırka Etek Ve Patik Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Juicy domuz eti shish kebap: doğru marinayı seçme
 • Hazine Avcısının Maceraları 15 Mart’ta Gösterimde

 • 8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 59

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim


  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 42

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 5

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 70

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 31

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 80

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 83

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 7

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 1

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 8

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 70

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 26

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 58

  8080 (port) üzerinden bağlantıların alımı nasıl yapılandırılır: talimatlar, diyagram ve geri bildirim 86